Opony Mitas

Masz problem z doborem opony? Nie wieszj jak wycentrować felgę?
Awatar użytkownika
Autor tematu
lulek001
Moderator
Moderator
Posty: 278
Rejestracja: sob, 19 lut 2005, 13:16
Motocykl: CRF 250 R 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Opony Mitas

Post autor: lulek001 » pn, 14 mar 2005, 17:35

Opony Mitas chyba kazdy zna. Sa to jedne z najtanszych, wiec prawie kazdy z nas chcac nie chcac sie zastanawial nad zakupem lub juz je kupil.
Zdarzylo sie ze caly sezon 2004 jezdzilem na tylnej oponie o symbolu C-10 (na twardy teren, mielem dwie takie oponki).
Oto wrazenia:
Wypadaja klocki, zwlaszcza te boczne. Opona nie zdazy sie zetrzec na srodku, gdy juz brakuje klockow po bokach. Slaba guma. Jezdzilem glownie po torze i troszke enduro, nie po kamieniach.
Druga sprawa, gdy opona byla zuzyta w ok. 30%, pojawilo sie male pekniecie pod bocznym klockiem i tak sie z czasem powiekszylo, ze detka wyszla na wierzch na odcinku 8-10 cm. Wkurzylem sie cholernie, bo co z tego, ze opona jest tania (ok. 180 PLN/ szt.), jak nawet nie zdazylem jej zuzyc w polowie.
Dodam, ze w tym czasie zlapalem 4 razy gume (najczescie ze wszystkich znajomych) - ale moze to tylko pech, bo na przodzie mam Bridgestona i tez ze dwa razy byl dziurawy.
Poniewaz kupujac druga opone troszke przysknerzylem, wiec znow nabylem taniego Mitasa C-10. Pojechalem w gory i jezdzilismy sporo po kamieniach. Ojjjj, duuuuuuzo klocuszkow sie pokruszylo i kilka odlecialo!
Nie jestem pewniem, czy warto kupowac Mitasa, wiec teraz zdecydowalem sie na inna firme. Gdy troche pojezdze, to cos napisze.

Napiszcie Wy cos o tych i innych oponach. Jakie sa Wasze doswiadczenia i porady w tym zakresie, co warto kupic?
Nikasil.pl

KrooliK
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: czw, 10 mar 2005, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: KrooliK » wt, 29 mar 2005, 17:39

Za duzo w tym temacie nie moge powiedziec, ale kumpel ma C10 w WR250F na tyle. Wprawdzie tyle co przejechal na niej , to w zasadzie jedne zawody cross country i jeden wypad na taki latwiejszy tor. Takze w sumie jakiejs 7-8 godzin jezdzenia. I w sumie po oponie prawie nie widac zadnych sladow zuzycia.
Drugi kumpel ma w DR650 mitasa, ale tego juz o grubszej kostce i z przodu i z tyl, czesto jezdzi do tego po asfalcie i tez nie narzeka.

PS. Poza tym to moj pierwszy post na forum , takze witam wszystkich serdecznie !!

maverick
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 132
Rejestracja: ndz, 13 lut 2005, 18:15
Motocykl: CRF250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: maverick » pn, 4 kwie 2005, 10:42

Musze stwierdzić ze opona Mitas ma stosunek ceny do jakosci dobry.
Po jezdzie w Strykowie ( a nie jestem profi) odpadł jeden klocek a kilka sie nadkruszyło. :?

Awatar użytkownika
Autor tematu
lulek001
Moderator
Moderator
Posty: 278
Rejestracja: sob, 19 lut 2005, 13:16
Motocykl: CRF 250 R 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: lulek001 » czw, 7 kwie 2005, 21:29

Hej,
Znowu kupilem Mitasa!!! Tym razem C-16. Podobno klocki nie powinny odpasc. Napisze o oponie po kilkunastu przejechanych godzinach.
Pozdrawiam.
Nikasil.pl

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pomyk » pn, 4 lip 2005, 21:10

Hmm dziwne u mnie w Rzeszowie gumy tylnie Mitasa są po 125zł a przód 100zł.

Brodi
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 148
Rejestracja: pn, 14 lut 2005, 23:34
Motocykl: CRF250, Monster
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wawa/Socho/Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Brodi » pn, 4 lip 2005, 23:32

napisz jaki model to zamowię u ciebie kilka sztuk
"Only the dead have seen the end of the war" - Plato

"Face your fears. Live your dreams"

KrooliK
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: czw, 10 mar 2005, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: KrooliK » wt, 5 lip 2005, 07:42

lulek001 pisze:Hej,
Znowu kupilem Mitasa!!! Tym razem C-16. Podobno klocki nie powinny odpasc. Napisze o oponie po kilkunastu przejechanych godzinach.
I jakie wrazenia odnosnie tego Mitasa? Ja tez kupilem takiego bo akurat C-10 ktorego chcialem nie bylo w moim rozmiarze. Przejechalem nim 3 godziny w terenie i w teren typu blotko , piasek jest nawet calkiem calkiem. Ale jak ktos dojezdza gdziekolwiek na asfalcie to nie polecam. Schodzi w oczach, a kazde ruszenie zostawia pasek gumki na asfalcie.
WR250F '04

Awatar użytkownika
Autor tematu
lulek001
Moderator
Moderator
Posty: 278
Rejestracja: sob, 19 lut 2005, 13:16
Motocykl: CRF 250 R 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: lulek001 » wt, 5 lip 2005, 09:19

Już troszkę pośmigałem (ok. 20 h) na C-16 i muszę powiedzieć, że opona sprawuje się bardzo dobrze. Żaden klocek nie odpadł, mimo że na boczkach widać bardzo delikatne pęknięcia. Opona głównie jeżdzi po twardym (tor w Sochaczewie) i nawet za szybko się nie ściera. Myślę, że chyba warta jest swojej ceny. Na razie sprawuje się dobrze i jak tak dalej pójdzie, to chyba znów zamówię.

Może Pomyk nam coś przyśle? Za 125 PLN na tył to super cena!
Tylko koniecznie C-16. Wydaje mi się, że miększych nie ma co stosować, przynajmiej dla amatora. Twarda opona pojedzie po wszystkim i będzie trwała, a my w mistrostwach świata raczej startować nie będziemy.
Nikasil.pl

KrooliK
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: czw, 10 mar 2005, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: KrooliK » wt, 5 lip 2005, 09:40

No ja niestety, mam troche drozej.. musze dac 150 za takiego mitasa. Tylko , ze mi sie wydaje ze to jest raczej jednak miekka opona , a nie twarda. Nie mam za duzego doswiadczenia z oponami, bo w sumie dopiero zaczalem moja przygode z tego typu motocyklami. Mialem okazje tylko przetestowac seryjnego Dunlopa (nie pamietam oznaczen) , C-10 i C-16. Dunlop twardy. Jazda po asfalcie prawie wogole mu nie szkodzi. Oprocz tego ze nieco sie klocki pozaokraglaly. Przyczepnosc w winklach asfaltowych bardzo dobra :) Natomiast na C16 wolalem nie probowac bo tu nawet lekkie nacisniecie hamulca powoduje zblokowanie tylniego kola. Oczywiscie mowimy o asfalcie caly czas. Ale to nie do tego jak wiadomo sluzy ta opona. A w terenie, bylem naprawde mile zaskoczony ta C-16. Swietna przyczepnosc, przez bloto idzie jak czolg, hamowania ok. Zobacze jak z trwaloscia, narazie po 100 km terenu zero oznak zuzycia.

A macie jakiejs doswiadczenie z mitasami ale na przod ?
WR250F '04

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pomyk » wt, 5 lip 2005, 09:58

Ja już przejeździłem jedną opone C06(beznadziejna),miech temu kupiłem C10 i C13 na przód narazie się 3mają.Teraz biore tylko i wyłącznie C16.Podejde dziś do hurtowni HANDLOPEX tam gdzie mają gumy i zapytam jakie ceny na dzisiaj,ale opona tylnia max 130zł.
Tu macie tel można spytać jaka cena http://opona.pl/main.php?it=kontakt
Pozdrawiam Pomyk

Młody
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Młody » wt, 5 lip 2005, 11:11

w handlopexie cięzko mitasa dostac bo niema, cena dobra dlatego że to hurtownia opon, ale mitas to gówno nie opona :D najlepszy dunlop

KrooliK
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: czw, 10 mar 2005, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: KrooliK » wt, 5 lip 2005, 12:18

Ja tam nie narzekam - na moim poziomie napewno Mitas spokojnie styka. Jedynie na przod mysle zeby w przyszlosci kupic sobie Maxxisa.
WR250F '04

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła/felgi/opony”