Ceny w USA

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Awatar użytkownika
lulek001
Moderator
Moderator
Posty: 278
Rejestracja: sob, 19 lut 2005, 13:16
Motocykl: CRF 250 R 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: lulek001 » wt, 21 lut 2006, 00:02

No właśnie, z jakiś niewyjaśnionych przyczyn w kraju pełnym komercji, "chłamu" typu McDonalds i MTV... jest tak tanio! Mają najtańsze motory, samochody, paliwo, ciuchy i wiele innych rzeczy. Acha, no i zarabiają więcej. Czasami żałuję, że nie jesteśmy ich wrogiem, może by nas najechali i okupowali do końca Świata;-)))
Nikasil.pl

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » wt, 21 lut 2006, 12:01

Ja tam nic do nich nie mam.Bo w większości krajach europy też jest są dużo tańsze towary niż w polsce,np.gaz,nawet motory i samochody.W Holandii nie są dużo droższe motory niż w USA,np.Honda crf450r kosztuje w usa nowa 6,889$ czyli ok.22 tyś. zł nie licząc transportu i cła.A z Holandii można kupić za 27-28tyś zł :wink:

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: To.mek » wt, 21 lut 2006, 18:41

MXrool pisze:A tam gadasz na Amerykę. Wiesz ile tam można zrobić i ile tanich rzeczy kupić?[/b]
No właśnie o tym mówiłem...

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » wt, 21 lut 2006, 19:54

To pomoze ktoś czy nie ?? Oczywiscie bedzie male co nieco na browarka ;p

pozdro

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: ELIS » pt, 9 maja 2008, 14:07

mam pytanie do doświadczonych sprowadzaczy bo dostałem dziś zawiadomienie z Celnego:( koleś przysłał mi trzy pary butów i napisał oczywiście GIFT ale przesyłka tych butów kosztowała 145$ i dostałe zaproszenie o złożenie oświadczenia. Niby na paczce deklarowana wartość to 145$ - bynajmniej tak wynika z tego co mi napisali w pismie. Podpowie mi ktoś co mam im odpisać żeby nie było zbytniego bólu?

Pozdrawiam
Rafał
450 exc

jankiel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 22:41
Motocykl: aReMZi tufifti K8
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: jankiel » pt, 9 maja 2008, 14:17

ELIS pisze:mam pytanie do doświadczonych sprowadzaczy bo dostałem dziś zawiadomienie z Celnego:( koleś przysłał mi trzy pary butów i napisał oczywiście GIFT ale przesyłka tych butów kosztowała 145$ i dostałe zaproszenie o złożenie oświadczenia. Niby na paczce deklarowana wartość to 145$ - bynajmniej tak wynika z tego co mi napisali w pismie. Podpowie mi ktoś co mam im odpisać żeby nie było zbytniego bólu?

Pozdrawiam
Rafał
450 exc
No niestety będziesz musiał im zapłacić ;) Gift działa do 44 ojro powyżej możesz napisać w 100 językach dużymi literami że to GIFT a zapłacić i tak zapłacisz ... zwykłe przesyłki do 22 ojro nie podlegają odprawie (cena to cena towaru + koszt przesyłki !)

PS. Przez który urząd celny szło ?? Warszawa ??

Pozdrawiam

Kropek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: czw, 5 kwie 2007, 23:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Kropek » pt, 9 maja 2008, 14:23

Nic nie zrobisz. Musisz dostarczyć dowód wypłaty pieniędzy z konta internetowego oraz np. wydruk z portalu pay-pal. W urzędzie celnym naliczą Ci od sumy którą zapłaciłeś 21 % podatku Vat oraz 4 % cła. Nie jesteś w stanie się od tego uchronić, jak byłem w urzędzie w Poznaniu to kolesiowi kazali przynieść fakturę na katalogi które otrzymał ze stanów za darmo :roll: Jak dla mnie to jest z lekka chore ale prawo to prawo. Pozdrawiam

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: ELIS » pt, 9 maja 2008, 16:46

no dobra ale laska w Urzędzie Celny kazała mi napisać oświadczenie dlatego że powiedziałem że nie mam żadnego rachunku bo to jest prezent. Do tego wartość deklarowana to 145$ wynikająca z deklaracji wypisanej przez tego co mi wysyłał paczkę.
Czyli na liscie przewozowym jest wartość deklarowana 145% i koszt przesyłki 107$. Więc czy moge napisać ze buty warte są 315zł czyli po 105zł za pare zresztą będzie to taka sama wartość jak na deklaracji wysyłajacego? Niby oświadczenie składam pod jakimś tam rygorem ale do ku%$#% nędzy to jest paczka z prezentem więc skąd ja mam znać wartość czegoś czego nawet nie widziałem.

I co oznacza że GIFT działa do jakiejś tam kwoty? jeśli owa kwota to w całości koszt przesyłki.

Pozdrawiam
Rafał
450exc

jankiel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 22:41
Motocykl: aReMZi tufifti K8
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: jankiel » pt, 9 maja 2008, 17:58

ELIS pisze:no dobra ale laska w Urzędzie Celny kazała mi napisać oświadczenie dlatego że powiedziałem że nie mam żadnego rachunku bo to jest prezent. Do tego wartość deklarowana to 145$ wynikająca z deklaracji wypisanej przez tego co mi wysyłał paczkę.
Czyli na liscie przewozowym jest wartość deklarowana 145% i koszt przesyłki 107$. Więc czy moge napisać ze buty warte są 315zł czyli po 105zł za pare zresztą będzie to taka sama wartość jak na deklaracji wysyłajacego? Niby oświadczenie składam pod jakimś tam rygorem ale do ku%$#% nędzy to jest paczka z prezentem więc skąd ja mam znać wartość czegoś czego nawet nie widziałem.

I co oznacza że GIFT działa do jakiejś tam kwoty? jeśli owa kwota to w całości koszt przesyłki.

Pozdrawiam
Rafał
450exc
To znaczy że jeśli wartość paczki jest wyższa niż 44 euro (wartość paczki = wartość towaru + koszt jej przesyłki do polski) to i tak musisz zapłacić tym zdziercom ... Gdyby ta kwota była niższa nie płacisz - proste. W twoim wypadku $145 + $107 ~~ 550 PLN czyli sporo za dużo ... gdyby gość wysłał ci paczkę z wartością deklarowna załóżmy $5 i koszt przesyłki wynosiłby $20 to nie zapłaciłbyś im niczego ;)

Pozdrawiam

ELIS
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: wt, 4 wrz 2007, 11:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: ELIS » pt, 9 maja 2008, 18:08

nie wiem co będzie najwyżej kraty:) wysłałem im oświadczenie pod groźbą art. 233 kk że według moje wiedzy w paczce są trzy pary butów po 105zł każda i jest to prezent dla mnie mojej żony i siostry od mojego przyjaciela i huj i tej wersji sie będę trzymał:)
I co mogą mi teraz zrobić, wydaja się prawdopodobne trzy wyjścia: oddadzą mi paczkę i nie będę nic płacił, oddadzą paczkę i zapłacę od 550zł vat i cło, zabiorą paczkę i mnie zamkną a w butach będą jeździć kaczory razem z kurskim.

Pozdrawiam
Rafał
450exc

T.T.
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: pt, 8 cze 2007, 13:41
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: T.T. » sob, 10 maja 2008, 14:36

I co już coś wiadomo? Daj znać. Jestem dość ciekawy jak poszły sprawy. :)
"Tam gdzie kończy się asfalt zaczyna się przygoda"
"Ofiary dla Boga prędkości"

DawidWor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: wt, 29 kwie 2008, 19:14
Motocykl: Honda cr125r 2002
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: DawidWor » sob, 10 maja 2008, 15:14

mnie tez juz denerwuja te cany w Polsce bo przecież Austria czyli kraj KTM-a jest od nas moze 600km. a od USA duzo wiecej. Mimo to u nas KTM kosztuje duzo drozej...
Ale co zrobisz, trzeba sie z tym pogodzic. Dobrze ze mam znajomego w stanach ktory mi posle cos co mi trzeba...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”