Słabe odpalanie ktm sxf 450 z 2008

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Słabe odpalanie ktm sxf 450 z 2008

Post autor: KaLi » czw, 24 sty 2019, 15:29

Pacjent jak w temacie, motocykl kolegi nie dawno kupiony. Problem jest taki, że motocykl świruje z odpalaniem. Kiedy jest zimny można go odpalić tylko na ssaniu wyciągniętym do połowy czyli przytrzymując palcem potem można już wyciągnąć ssanie i grzeje się, potem odpuszczenie ssania wtedy zaczynają się kłopoty. Po odpuszczeniu ssania motocykl czasem cały czas chodzi normalnie, czasem przygaśnie po jakimś czasie.
Potem można jeździć i kiedy się zgasi to też loteria czasem odpala od strzała i tak parę razy, a potem nagle kaplica można kręcić aż rozrusznik się rozładuje wtedy przy próbie odpalenia moto strzeli czasem w tłumik oraz ma charakterystyczne takie "cykanie" w filtr powietrza. Dopiero kiedy motocykl ostygnie np. całą noc odpala znów na pół ssania i i problem się znów powtarza.

Moto ma końcówkę FMF, nie jest zbyt dobrze spasowana z kolankiem. Po tej wymianie widzę, że zostały standardowe dysze. Motocykl strzela przy odpuszczeniu gazu i trochę pluje ogniem. Połączenie głowica + kolektor szczelne, gorzej jak mówię połączenie tłumika i kolanka. Wpływ na to mają też na pewno standardowe nastawy gaźnika. Luzy zaworowe są ok, filtr czysty nasączony. Nie znam stanu zaworów, gniazd, prowadnic itd. Grubość płytek nie jest jeszcze najcieńsza ale to o niczym nie świadczy. Najbardziej stawiał bym tu na problem z gaźnikiem. Motocykl kupował kolega, problem pewnie był i dlatego ktoś pozbył się tego motocykla... Po kupnie właściciel koledze powiedział np żeby palił na pół ssania i nie zakręcał kranika.

dysze to 100:85:185:42 przy czym teraz włożona jest 45, myślę jeszcze nad większą wolną jeżeli po uszczelnienie tłumika nic nie pomoże na strzały..
poziom paliwa ustawiany na różne sposoby, teraz jest na równi łączenia korpusu gaźnika z deklem (patent z rurką przelewową)
iglica OBDTR i skład mieszanki również na wszelkie sposoby
oczywiście gaźnik dokładnie umyty
świeca nowa NGK CR9EKB ( dostęp tutaj nie jest zbyt fajny żeby ją w parę sekund odkręcać i sprawdzać)
TPS raczej w to nie mieszam narazie
klin przy magnecie OK

Czasem nie wychodzi tak jak by się chciało, nie wszystko idzie łatwo, a ja nie wstydzę się zapytać jeżeli to ma mi pomóc. Pewnie prędzej czy później dojdę z nim ale po to jest forum by się radzić. Temat opisałem trochę długo i chaotycznie ale myślę, że wiadomo o co kaman.
Liczę na konkretne odpowiedzi.
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Słabe odpalanie ktm sxf 450 z 2008

Post autor: kris514 » czw, 24 sty 2019, 17:15

Pytanie za 100 punktów kolor elektrody świecy? Możliwe że masz za małą dyszę główną a za dużą od wolnych obrotów i stąd te objawy
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
Autor tematu
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Słabe odpalanie ktm sxf 450 z 2008

Post autor: KaLi » czw, 24 sty 2019, 17:57

Kris rozumiem, że interesuje Cie kolor po przegonieniu motocykla?
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Słabe odpalanie ktm sxf 450 z 2008

Post autor: kris514 » czw, 24 sty 2019, 21:12

Tak, ten kolor mówi wszystko
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
Autor tematu
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Słabe odpalanie ktm sxf 450 z 2008

Post autor: KaLi » pt, 25 sty 2019, 02:00

No wiadomo tylko śniegu nawaliło właśnie... może się uda w miarę pojeździć chwile.

Dodano po 1 dniu 14 godzinach 24 minutach 37 sekundach:
Chciałem pojeździć chwilę żeby zobaczyć jak ze świecą ale tym razem nie chciał odpalić. Podmieniłem dysze wolnych na 40 i główną na 195 ale też nie chciał zagadać. Jedynie jak mu wyciągałem ciepłe ssanie lub zwykłe ssanie do połowy to chciał "załapać". Może jutro zimny odpali normalnie.. loteria.

Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
Na świecy widać paliwo
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”