SM :)

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Darof
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: pt, 30 paź 2009, 18:51
Motocykl: Szukam...
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

SM :)

Post autor: Darof » czw, 19 lip 2018, 11:23

Witam.
Na forum jestem już długo, użytkownikiem motocykli jeszcze dłużej ;) Pewno takich tematów jest pełno, ale nie do końca mogę znaleźć info jakie mnie interesuje.
A mianowicie, chodzi mi o kupno supermoto. Jeździć umiem, miałem CRF 450, yz 250 itp. Olej w głowie jest ;) Znajomość mechaniki na wysokim poziomie, wszystko robie sam/mam dużo sprzętu i narzędzi. Aleeeeee, szukam SM jak najmniej obsługowego, ale żeby też jechało (wiem, nie idzie to w parze :D ). Zastanawiam się nad DRZ S bądz wersja E i przeróbka na SM (dodatkowe koszty związane z kołami itp.). Ostatnio czytając forum, natrafiłem na opinie, że WR 450 też się bdb spisuje w SM. Moto nie będzie na tor czy las. Mieszkam między 2 miastami, oddalonymi od mojej miejscowości około 12/15km. Często jadę do 1 bądź 2 miasta załatwić parę spraw, a wsiadając do osobówki o godz. 15 to wracam po 18 przez korki :/
Dlatego SM będzie służyło jako dupowóz, bez gumowania, upalania itp. Od roku jestem ZA DRZ, ale teraz mi ta WRka namieszała :).
Dlatego pytanie, czy ta WR jest warta szukania po ogłoszeniach, czy skupić się raczej na DRZ? Moto ma być jak najmniej kosztowne w eksploatacji i dobry dostęp do części, ale znając życie u Olka dostane wszystko. WR mocniejsza, w DRZ mogę zrobić MOD 3x3 jak nie znajdę nie zmęczonej wersji E. Pytanie do użytkowników. Warto się pchać w któryś z tych moto? Jak później ze sprzedażą tego? Będę sie bujać miesiącami z tym? Na olx widzę DRZ co był wystawione w zimie, czyli dalej stoją u właścicieli...
"NO RISK, NO FUN" :D

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: SM :)

Post autor: Martin KTM » czw, 19 lip 2018, 14:25

Obecnie ciężko jest sprzedać motocykl. Zwłaszcza te z ceną 20+ (doświadczenie moje i moich znajomych). Swego czasu wystawiłem swoją WR i poza telefonami i jednym napaleńcem nie było konkretnych kupców, więc nie sugerowałbym się do końca kupnem motocykla z perspektywą późniejszej sprzedaży, tylko szukał czegoś najlepszego dla siebie. Swoje ogłoszenie wycofałem i nie żałuję, bo WR to klasa sama w sobie.
Nie będę się rozpisywał na temat zalet tego motocykla w terenie, bo swój chcesz użytkować na szosie. Najważniejsze jest zatem to, że WRka jest niezawodna. Sam mam w planie dla czystej zabawy obuć moją w koła SM. Nie wiem w jakie roczniki celujesz, ale jeżeli od 2012 w górę (może starsze też mają tę funkcję, ale nie chce mi się teraz sprawdzać), to możesz za pomocą urządzenia Power Tuner i Yamaha Diagnostic Tool bawić się od zmian map zapłonowych (można naprawdę dobrze ustawić sobie motor pod dany teren lub po prostu pod własne preferencje) po np. kasowanie błędów, diagnozę, wgląd w wbudowany licznik MTH itd. Fajny wciągający bajer.
Przy zakupie WRki zwróciłbym na Twoim miejscu uwagę, poza oczywistym stanem technicznym, na to w jaki sposób i czy w ogóle została odblokowana.
Tyle mi przychodzi na myśl tak na szybko. Jakbyś miał pytania to wal śmiało.
A co do DRZ to z tego co kojarzę kolega GRUUBBYY jeździł na takiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”