Wybór enduro

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Qattiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: śr, 18 paź 2017, 09:31
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Wybór enduro

Post autor: Qattiel » śr, 18 paź 2017, 09:41

Witam! Wiem że takich tematów jest tysiące ale jednak wolę założyć swój i sam o wszystko pytać. Szukam pomocy przy wyborze motoru. Myślałem na yamaha dt 125 Ktm exc 125 albo jakąs husqvarna. Motor ma mi służyć przez dwa lata ponieważ za dwa lata robie prawko i będę chciał coś większego. Mam 22 lata 185cm i 78kg wagi te motory nie będą zbyt male? Motor chcę do zabawy chce sobie pojeździć na kole polatać po lasach łąkach po drogach oczywiście też stąd musi być on rejestrowany będę go użytkował cały rok bo mieszkam na wsi. Teraz szukam u was pomocy co będzie dla mnie dobre bo nie jeździłem żadnym z tych motorów i nie znam ich mocy więc nie moge powiedzieć czy np dt za słabe czy coś w tym stylu. Chce kupić motor do 8tyś zł na spalanie nie będę patrzył bo to ma mi dawać frajdę, a jak mam gdzieś daleko jechać to od tego kupiłem sobie auto :) Chodzi o to aby motor był bez awaryjny boje się tego że pojade 40 km w pola od domu a tu mi coś pierdzielnie (jeździłem na chińczykach wiem co mówie ;) ) Tylko co do KTM to wszyscy mówią że strasznie drogie utrzymanie czy to prawada? Ktm jest piękny wizualnie i podobno bardzo silny, dt znów jest mnóstwo na rynku i jest w czym wybrać co wy doradzacie? Też się zastanawiałem nad tym czy wg opłaca się kupować motor na 2 lata taka 125 a nie lepiej coś większego od razu i latać bez prawka ? Piszcie co myślicie jak to wszystko widzicie, podajcie jakieś przykłady jeśli znacie jestem ciekaw waszego zdania. A może macie jakieś inne motory do polecenia? Przepraszam za to, że taki chaotyczny ten temat ale pisałem co myślałem i tak to wyszło. :))
Pozdrawiam i Dziękuję z góry wszystkim którzy będą się udzielać!! :)

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: kris514 » śr, 18 paź 2017, 09:52

Na twoim miejscu szukałbym ktm exc lub Husqvarne Wr.
Te motocykle są lżejsze i mocniejsze od dt. W dt remont robisz co ok 10k kilometrów i tłok kosztuje około 200zł. W tych co wymieniłem tłok zmienia się co 40-70 godzin jazdy i kosztuje 350. Reszta części też jest droższa i krócej działają. Ale albo frajda bez ograniczeń i koszty albo kompromis.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Qattiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: śr, 18 paź 2017, 09:31
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: Qattiel » śr, 18 paź 2017, 10:45

Tak ale 150 zł na tłoku to nie jest jakoś bardzo dużo a czytałem inne tematy to pisali że koszty są ogromne w porównaniu do dt . Co jest najdrozszego do wymiany w ktm i co ile to trzeba wymieniać ?

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: Martin KTM » śr, 18 paź 2017, 10:46

Qattiel pisze:
śr, 18 paź 2017, 09:41
Też się zastanawiałem nad tym czy wg opłaca się kupować motor na 2 lata taka 125 a nie lepiej coś większego od razu i latać bez prawka ?
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: Po co Ci zarejestrowany motor do amatorskiej jazdy w terenie?

Jeżeli będziesz latać po swoich polach lub po polach, których właściciel udzielił Ci zgody by jeździć nie potrzebujesz rejestracji. Po lesie i tak jest zakaz jazdy, więc rejestracja Ci wiele nie pomoże. Ewentualne krótkie dojazdy motocyklem po drogach publicznych do miejscówek - jedynie w tym przypadku może Ci się przydać zarejestrowane enduro. Do jazdy po szosie enduro z tak małą pojemnością się po prostu nie nadaje.

Autor tematu
Qattiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: śr, 18 paź 2017, 09:31
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: Qattiel » śr, 18 paź 2017, 13:46

No Właśnie ja chce sobie jeździć po lasach łąkach i nie tylko, a rejestracje to chciałbym po to żeby dojechać sobie gdzieś przejechać jakąś cześć drogi po szosie a wracać polnymi drogami lub lasami. Powiedz co byś proponował o jakiej mocy mówimy i jakich maszynach lecz rejestracja musi być ponieważ ludzie u mnie nie są zbyt obojętni.

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: Martin KTM » śr, 18 paź 2017, 19:25

Czyli chcesz jeździć na prawo jazdy kat. A1?
Kris wyżej Ci dobrze napisał. Wybór między KTM a Husqvarną

Autor tematu
Qattiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: śr, 18 paź 2017, 09:31
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: Qattiel » śr, 18 paź 2017, 20:08

Na B a za dwa lata dopiero mogę A zrobić. A moglibyście coś więcej o tych dwóch motorach powiedzieć? Chodzi mi o koszty bardziej co oprócz tłoka zmienia się co ile i jaki koszt mniej więcej. Przepraszam za takie pytania ale jeżeli chodzi o mechanikę to jestem zielony wszystkiego się uczę.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: kris514 » śr, 18 paź 2017, 21:31

Korbowod co dwa tłoki tutaj w ktm łożyska na wał 300 + 350 korbowod + ze 100 przebicie korby + uszczelki 300 + można by łożyska w całym silniku tutaj jakieś 400. Jak się skończy powłoka cylindra to nasz sklep (motox) robi jej regenerację za 1200zł i wychodzimy z silnika...
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Qattiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: śr, 18 paź 2017, 09:31
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: Qattiel » śr, 18 paź 2017, 21:48

to tak z 2600 zł trzeba liczyć na sezon prawda ?

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: kris514 » śr, 18 paź 2017, 22:13

Zależy ile kto jeździ, ale powinno spokojnie wystarczec
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Qattiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: śr, 18 paź 2017, 09:31
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: Qattiel » śr, 18 paź 2017, 22:29

Ty kris widzę masz Yamahe yz 125 tak? Wiadome że jej nie da się zarejestrować ale tak z ciekawości jakie są roczne koszty u ciebie? Tak około :)

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wybór enduro

Post autor: kris514 » czw, 19 paź 2017, 08:55

Bardzo mało zrobiłem godzin tą yamaha teraz robię sx 150 (tylko silnik) wyszło mnie 2500 ale przy kolejnych remontach będzie duuuuzo mniej.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”