Yamahą Yz 125 2001 problem z kopniakiem

ODPOWIEDZ
Autor tematu
markooil
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: śr, 23 sie 2017, 07:12
Motocykl: Yamaha Yz 125
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamahą Yz 125 2001 problem z kopniakiem

Post autor: markooil » śr, 23 sie 2017, 07:19

Witam Panowie, to jest mój pierwszy post, w którym chciałbym was prosić o pomoc, otóż mam problem ze swoją Yamahą Yz 125 z roku 2001, około 15mth temu zrobiłem kapitalny remont silnika, i gdy ostatnio chciałem odpalić, kickstarter nie odbił i pękła mi obudowa sprzęgła, nazywa się do fachowo chyba ćwiartka silnika, szukałem jej przez dłuższy czas na olx, allegro itp, lecz nie mogłem znaleść, więc chwilowo postanowiłem że dam do pospawania i tak to zrobiłem, spawanie na pierwszy rzut oka nie zniekształciło mi " ćwiartki " lecz gdy założe wałek od kopki, naciągne sprężyne i skręce ćwiartke na 10Nm, to kopniak wgl nie chce odbijać i cięzko chodzi, nie wiem co to za przyczyna, może ktoś z was pomoże, z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamahą Yz 125 2001 problem z kopniakiem

Post autor: solaris » sob, 2 wrz 2017, 00:04

Czy na pewno poprawnie wszystko zlozyles?
kickstarter.png
kopniak_yz125_2001
kickstarter.png (151.08 KiB) Przejrzano 12522 razy
kickstarter.png
kopniak_yz125_2001
kickstarter.png (151.08 KiB) Przejrzano 12522 razy

Autor tematu
markooil
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: śr, 23 sie 2017, 07:12
Motocykl: Yamaha Yz 125
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamahą Yz 125 2001 problem z kopniakiem

Post autor: markooil » śr, 11 paź 2017, 22:34

Przepraszam że długo nie mnie było, dziękuje za powyższą pomoc, problem rozwiązałem, napiszę tutaj co było przyczyną, może ktoś kiedyś będzie męczył się z tym problemem, otóż kupiłem nowy dekiel ( nowy ) oryginalny z Yamahy oczywiscie, poprzedni niestety pękł, problemem z nie odbijaniem kopniaka okazała sie podkładka numer 8, otóż gdy dokręcałem już dekiel na 10Nm to kopniak nie wracał, gdy popuściłem delikatnie wszystkie śruby, kopniak wracał elegancko, dowiedziałem się przez Youtube że podkladka która mam jest po prostu za gruba, pojechałem do tokarza i dorobił mi taką jaka powinna być i wszystko działa poprawnie :) pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha”