Motocykl do lasu do 5k

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu do 5k

Post autor: solaris » pn, 27 mar 2017, 21:35

P.S. pisze:Dt moim zdaniem to "ciężka krowa"kiedyś stosowało się taki przelicznik masa ridera +30 %
Huh? Ciężka? Chyba pomyliłeś z DRZ 350 albo czymś podobnym. Typ szuka motocykla Enduro, Soft Enduro a Ty piszesz o ciężkości. To co mu w takim razie polecisz?

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu do 5k

Post autor: seba8121 » pn, 27 mar 2017, 21:47

Myślę, że dt125 to dla Ciebie idealny wybór, tani w utrzymaniu, mało awaryjny, części dostępne od ręki. Z drugiej strony, szybko może Ci się znudzić, przestać Cię zaskakiwać, nie wiem czego oczekujesz, ale przygodę z Moto od czegoś trzeba zacząć. Swoją drogo ceny 2T strasznie poszły w górę, pamiętam jak 5-6 lat temu kupowałem exc czy yz z rocznika 2000 za 5000zł.

Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu do 5k

Post autor: Kre_K » wt, 28 mar 2017, 21:48

ten ktm z linku to nie zaden lc2 tylko gs a to jest bardzo duza roznica.gs z tamtych lat to nic innego jak exc,no moze exe.

bierz dt 125,ktora de facto jest wielkim klocem (dla ludzi jezdzacych na crossowkach) bo waga oscyluje w granicach 115-120 kg.
jesli chcesz katełema to kup lc2,to jest dokladnie to samo,co dt 125 tylko ma plastikowy bak (acerbisa w standardzie :rock: ) i trochu lepsze zawieszenie.
z tymi 15 koniami to tez nie wiem skad to wzieliscie,bo to ma kilka koni ponad 20 i na waskim kapciu odblokowane w lesie dla Ciebie bedzie i tak przepascia od skuterka.
---------------------------

Autor tematu
Kristov
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: sob, 25 mar 2017, 20:16
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu do 5k

Post autor: Kristov » pt, 7 kwie 2017, 19:49

Trochę późno odpisuje ale generalnie patrzyłem rozglądałem sie za dt 125 i innymi modelami,ale w okolicy czy tam 50km dalej ode mnie nic nie było interesującego aż pewnego razu wpadło ogłoszenie Kawasaki KDX 125 blisko mnie i własnie byłem dzisiaj oglądać tą maszynę i sam kurna nie wiem bez jaj ale pierwszy raz jechałem na biegówce i trudne to to nie jest,przeciągnąłem go na obrotach z jedynki i nawet się to zbierało znów mój barciak cięższy z 20kg powiedział że z jedynki w miarę ciągnie ale jak na dwójkę wrzucił to szoku nie ma,a tak wgl to te kawsalo maja tak ze one dopiero tam od 2tys obrotów łapią taką siłe ? wgl czy ktoś miał styczność z tymi enduro na forum ? bo słyszałem że mało popularne w Polsce i jest feler taki że jak jest wydech ta końcówka tłumika i jak jest łączenie przy tej końcówce tej rury dalej tam (nie wiem jak to nazwac) to tak wycieka z niej czarne nie wiem czy to mieszanka czy co...nie leci to strumieniami ale leci.Dam wam ogłoszenie tego sprzętu

https://www.olx.pl/oferta/kawasaki-kdx- ... 3f068be71f


I w sumie możę to głupota ale jeszcze jedna rzecz mnie zaniepokoiła otóz ogłoszenie ma 3500tys prawie wyświetlen było by to możliwe do tej pory nikt by tego nie kupił ? troche to dziwne.

Koleś mówił że przebieg prawdziwy ale ile w tym prawdy to ja nie wiem...szczerze to wątpię ze prawdziwy jak na rocznik 99 ale spoko

bodziokardasz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: czw, 2 paź 2014, 19:55
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu do 5k

Post autor: bodziokardasz » pt, 7 kwie 2017, 21:53

sprawdź jaki był przebieg podczas ostatniego przeglądu, w samochodach spisują , może w moto też to działa.

Maneta
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pn, 2 lis 2015, 22:48
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu do 5k

Post autor: Maneta » pt, 7 kwie 2017, 23:52

Przebiegu nie sprawdzi bo ta kawa nie jest zarejestrowania w Polsce... a czasami na takich stronach jak auto DNA nie ma przebiegu tylko historia auta. Jest program w którym można sprawdzić przebieg ale musi mieć nr tablicy rejestracyjnej....

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu do 5k

Post autor: seba8121 » sob, 8 kwie 2017, 14:32

2T ma to do sobie, że trzeba kręcić go na wysokich obrotach, innaczej nie jedzie.

Olej z tłumika i na łączeniu to całkowicie normalna sprawa. Niedopalona mieszanka.

Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu do 5k

Post autor: Konrad96 » sob, 8 kwie 2017, 16:38

Jeżeli uważasz że KDX słabo jeździ to na DT nawet nie patrz

Autor tematu
Kristov
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: sob, 25 mar 2017, 20:16
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu do 5k

Post autor: Kristov » sob, 8 kwie 2017, 22:16

Jesli chodzi o obroty ok dzieki zapamiętam :) nowlasnie jesli chodzi o siłe KDX to nie mam porownania zamierzam jeszcze jednego kdx obejrzec i sprawdzic czy bedzie podobna sila czy cos jest zrypane w tym co ogladałem tylko do tego drugiego kdx mam kawałek drogi niestety ale musze sie zebrac i go sprawdzić,a wlasnie teraz wpadło kolejne ogłoszenie Yamahy DT ale siedzi w nim 170 pytałem ile ma przejechane na tym cylindrze ale no tak licznik i ślimak ma zrypany wiec koles nie wie ale w sumie to nie jest az tak wazne bo powiedzial ze ma fakture i ze ten cylek byl wksadzana jakos 2010 lub 2011 wiec szczerze powiem to cos długo chyba wytrzymał :D juz sam nie wiem.

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-dt-125 ... ltQX4.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”