Problemy po remoncie honda crf 250r

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
crf wro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 23 wrz 2016, 20:47
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problemy po remoncie honda crf 250r

Post autor: crf wro » pt, 23 wrz 2016, 22:23

Jako że jestem tu nowym użytkownikiem chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić.:-)
Mój problem z hondą polega na tym że motocykl po wymianie wałka rozrzadu wałka balancera i zębatji tej od strony pompy wody po złożeniu silnika wywala wodę przez dziurkę pod pompą wody przez korek na chłodnicy i przez przelew.Generalnie to leje wszędzie.Mało tego silnik na mniej więcej połowie gazu nie ma mocy i dziwnie pracuje .Dzwiękiem mi przypomina źle ustawiony zapłon w jakimś romecie albo czymś takim.Generalnie nowe uszczelki o ringi i simeringi.Silnik od pewnego zakresu obrotów Nie dość że wydaje dziwne dzwięki (do tego dochodzi dźwięk tak jakby strzelało lekko w tłumik dławiło go coś w cylindrze ) to nie ma kompletnie mocy.Raz się zdarzyło że odpuściłem gaz i po ponownym dodaniu normalnie się zebrał.Silnik do tego się grzeje po 10 minutach bardzo delikatnej jazdy (praktycznie na najniższych obrotach ) tak jak po ostrym pałowaniu co najmniej przez 20 min.
Uszczelka głowicy i cylindra oczywiscie nowa i dobrej jakości.Zawory ustawione łańcuszek rozrządu też.Nie mam już pojęcia co jest grane...
Pomoże ktoś?Z góry dzięki za podpowiedzi

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problemy po remoncie honda crf 250r

Post autor: kapik69 » pt, 23 wrz 2016, 23:53

A możesz napisać co było powodem tego remontu który przeprowadziłeś? Może to kogoś naprowadzi na jakiś trop?
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Autor tematu
crf wro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 23 wrz 2016, 20:47
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy po remoncie honda crf 250r

Post autor: crf wro » sob, 24 wrz 2016, 00:40

Generalnie poprzedni właściciel wsadził ostry wałek który jak sie pozniej okazało byl napawany..delikatnie mówiąc zle. Został włożony niwy sprawny.motocykl na starym wałku zaczął stukac po prostu. Dotego były wylamane tryby na zebatce pod pompą wody i iszkodzony walek balansera.wszystko wymienione. A moto chodzi jeszcze gorzej

Burza11
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: czw, 15 wrz 2016, 12:19
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy po remoncie honda crf 250r

Post autor: Burza11 » ndz, 23 paź 2016, 10:22

Wycieki płynu to najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą - kompresja przechodzi do układu chłodzenia, a jeśli chodzi o dziwna pracę wg mnie gaźnik regulacji, wygląda na zbyt ubogą mieszankę, stąd strzały w wydech i gorący silnik. Ewentualnie sprawdź połączenie między gaźnikiem a głowicą

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”