Jaki cross 4t 250 2016r

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
bułkowski
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: wt, 20 paź 2015, 16:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: bułkowski » sob, 24 paź 2015, 10:32

Witam, mój pierwszy post także jeszcze raz witam :D
Wiem że nowy każdy jest dobry, ale może ktoś coś powie na temat jakiejś marki.
Chodzi o to czy znane są jakieś wady albo zalety. Gównie chodzi mi po głowie Yamaha, bo z takiej właśnie się przesiadam ale to nie reguła.
Nowy KTM spodobał mi się co wcześniej nie robił na mnie takiego wrażenia, ale czy zmiany jakie w nim są to na +czy-.
Honda? Kawasaki, jakoś wcześniej nie brałem pod uwagę i chyba średnio mi wygląd pasuje( ale to tylko wygląd), to mam blisko salon (i yamahy też )
no i jak cena wynosi za nowego 31 900 ja już miałem propozycje ok 6k taniej 8) (rabaty promocje dla zawodników i tyle wyszło) i słyszałem dobre opinie na kx250f. W grudniu Yamaha ma mi przedstawić ofertę. A może coś innego ?
Jak jest z VATem w full crossach... Bo jeśli wezmę na fakturę czy nie będę miał problemów, miał ktoś z tym styczność.
Pozdro.

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: KaLi » wt, 3 lis 2015, 20:51

Co do wyboru motocykla to Ci za bardzo nie pomogę bo w takich rocznikach się nie obracam, ale za ktm może przemawiać fakt, że (chyba) jako jedyny ma elektryczny starter, w ogóle modele 2016 to całkiem nowe moto w stosunku do poprzednich, no ale jest trochę droższy od konkurencji ( żeby nie było, nie mam ulubionej marki i wszystkie traktuje tak samo). A co do tej faktury to wiem, że niektórzy biorą właśnie tak crossówki pod pretekstem motocykla jako reklamy firmy lub jeszcze jakoś inaczej lecz zapomniałem i nie mają problemów. To tylko zasłyszane gdzieś od kogoś informację także nie bierz tego tak na 100% poważnie.
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: andrzej555 » śr, 4 lis 2015, 06:31

Raczej paliwa od niego nie odpiszesz :D brak vat1,ale tak jak kolega pisze może służyć jako reklama,vat i dochodowy powinieneś odpisać,w mojej opinii yamaha ma żywotniejsze silniki,ale ktm ma lepsze zawieszenie.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Autor tematu
bułkowski
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: wt, 20 paź 2015, 16:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: bułkowski » sob, 28 lis 2015, 10:11

No nic, dzięki za odp. :) czekam na więcej. A pro po żywotności yamahy, właśnie stoi w garażu zarżnięta... 3 raz w tym sezonie :/

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: amator » sob, 28 lis 2015, 15:32

Pamiętaj że na wyglądzie zewnętrznym nie będziesz jeździł . Kolor i kształt plastików uważam że ma mniejsze znaczenie liczy się to co jest pod spodem.
Zacznę moze od motocykli, o które poprzednicy już napomknęli:
KTM- może i ma elektryczny rozrusznik ale w sumie po co on? Dzisiejsze motocykle z wtryskiem paliwa nie boją się przewrotki a do uruchomienia potrzebuja 3 obroty wału korbowego . Jeśli silnik jest sprawny a nowy taki ma być to wystarczą 2 kopniecia kickstarterem i silniczek uruchomiony. 250"kę w 4T mozna odpalać w klapkach - nie ma problemu :D Odpada problem akumulatora żelowego. Jednak ważniejsze jest to jakie opinie wydaja obecni uzytkownicy o KTM'ach. Większość zawodników powie tak: wyglad zewnętrzny pierwsza klasa jednak jakość wyrobów jakby spadła , na niektóre części trzeba czekać długo . Awaryjne dotąd były skrzynie biegów , układy wtryskowe, znane są przypadki wyrwania kawałka karteru wraz z gwintem od śruby spuszczania oleju z silnika. Mocne sprzęgło i hamulce. Motocykl został "odchudzony" w porównaniu do starszych modeli wiec skądś trzeba było te kilogramy zdjąć ?
Yamaha - wygląd agresywny, jednak należy pamiętać że Yamaha jako ostatnia z firm, dopiero w poprzednim roku wprowadziła na rynek silnik 4t na wtrysku. Inne firmy miały takie silniki w swojej ofercie od dawna yamaha dopiero od 14 roku. Stąd opinia o zywotnych silnikach jest trochę na wyrost. wzorem 450'ki odwrócono cylinder o 180stopni i przesunieto go do tyłu. Zmieniony jest filtr powietrza , kanapa i wiele innych elementów , nie mam zastrzeżeń do tych modyfikacji ale jest to jednak egzotyka.
Honda - wyglad moze nie powala ale prostota konstrukcji trwałość, łatwośc i dostępnośc zakupu części daja uzytkownikom dobre zdanie o tym motocyklu. Honda tez trochę zostaje w tyle pod względem jednego wałka rozrządu w głowicy ale skoro nie ma z tym problemów to tak może byc :) .
Suzuki i kawa obydwa motocykle dobre trwałe . Kawę użytkuję sam od 2 lat. Mam dobrą opinie o tym motocyklu. To co kawa oferuje w standarcie u innych trzeba dokupić jako tuning. W motocyklu masz system nieagresywnej trakcji na 1i 2 biegu oraz 3 kostki (mapy zapłonu) do wyboru - łagodna, standart i agresywna, wtrysk podwójny ( u innych prawie też ), ponadto mozliwośc indywidualnego dostrojenia/modyfikacji zapłonu i wtrysku pod osobiste preferencje zawodnika. Motocykl ma bardzo dobre przednie i tylne amortyzatory SHOWA SFF z duzą mozliwościa regulacji. Dodam że fabryczne elementy zawieszenia wahacza i kiwacza serwisowane i smarowane na czas u mnie przejeździły juz 100 godzin i nie noszą oznak zużycia.
Suzuki- wygląd jak pisałem wcześniej rzecz drugoplanowa, osobiscie jeździłem nową 14'ką i musze powiedzieć że silnik w porównaniu do kawy jest żwawszy , bardziej reaguje na gaz ale tam nie ma zmiennych kostek zapłonu a moja jeździ na standarcie. Amortyzatory też b.dobre pompowane podobnie jak w hondach . Poza tym moto spoko. Ty musisz wiedzieć do jakiej jazdy potrzebujesz tego motocykla. Czy zamierzasz jeździć rekreacyjnie do czasu do czasu czy chcesz trochę spróbować w amatorskich zawodach.
Faktura. Jest mozliwośc odliczenia vatu, tylko zależy z czym jest zwiazana twoja działalność . Odliczenia robią ci którzy działaja w budowie dróg, leśnictwie, pracach ziemnych w terenie i wszędzie tam gdzie mozesz wytłumaczyć sie ewentualnie przed urzędem skarbowym że w/w pojazd jest ci niezbędny do wykonywania pracy. Pamietaj ze musisz go zaksiegować jako srodek trwały . Na reklame to moze mozna skuterka za 3-5 tysiecy podciagnąc i tłumaczyć sie że dojeżdżam nim do pracy i wożę na nim reklame mojej firmy ale nie motocykl za 30 tysiecy. :rolleyes:
Rabaty, cena- Nie wiem kto i gdzie sprzedaje nowy motocykl w cenie ok 6 tysięcy tańszej od salonu na fakturę . To moze być motocykl ale z 14 roku . Owszem takie znizki stosuje pomirski-honda ale dla zawodnikow , którzy coś znaczą w tym sporcie i ich wyniki z MP i strefy sa między I a V miejscem, Trzeba soba coś reprezentowac i oczywiscie trzeba było w zeszłym sezonie startować hondą . Myślę że na tej podstawia łatwiej będzie ci dokonać wyboru :drinkers:

karolmx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 159
Rejestracja: pt, 1 lip 2011, 11:22
Motocykl: yz 125 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: karolmx » sob, 28 lis 2015, 17:01

Co do nowych motocykli to w Sidzinie maja w dobrych cenach nowe motocykle np. kx250f 2015 około 24tys :)

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: wicherek666 » sob, 28 lis 2015, 18:20

Honda jest ok. W porównaniu do KTM nie było absolutnie żadnego problemu z potwierdzeniem informacji na podstawie numeru VIN. Pełna kultura, co było miłym zaskoczeniem. Podobne zapytanie wysłane do KTM, do dziś pozostało bez odpowiedzi. Przykład może prozaiczny ale tak było.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: amator » ndz, 29 lis 2015, 12:44

karolmx pisze:Co do nowych motocykli to w Sidzinie maja w dobrych cenach nowe motocykle np. kx250f 2015 około 24tys :)
No to warto się takim motocyklem zainteresować :P :shock:

karolmx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 159
Rejestracja: pt, 1 lip 2011, 11:22
Motocykl: yz 125 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: karolmx » ndz, 29 lis 2015, 16:16

Co lepsze chłopaki brali sobie na firmy to im wychodziły po około 18 tys także tylko kupawac nowy co sezon :D

Autor tematu
bułkowski
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: wt, 20 paź 2015, 16:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki cross 4t 250 2016r

Post autor: bułkowski » ndz, 13 gru 2015, 11:34

Dzięki kolego amator za obszerną ocenę i za zamieszanie w głowie :)
Jeśli chodzi o moją działalność to jest to transport. Co do motocykla właśnie mam dylemat czy robić remont który lekko 5 tyś wyjdzie (rozdupcyło głowice nawet) i pojeździć bo szkoda takiego sprzedawać albo pchnąć za grosze taki jaki jest i myśleć o nowym.
Jeśli chodzi o ceny tak jak pisałem kawasaki tyle mi dawało rabatu, i jeśli chodzi o zawodników to jestem nic znaczącym zawodnikiem:P Ale rabaty są wystarczy licencję mieć. Yamaha na pewnych amatorskich zawodach też mówili o rabatach ale teraz jak byłem to nic nie zejdą z 29.900. Pewnie dla tego że nawet nie zdążyli wystawić ba nawet rozpakować a już sprzedali.
No nic sezon na razie martwy więc zobaczymy :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”