nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Pytania dotyczące problemów z kierownicą, manetkami i całym osprzętem który na niej się znajduje.
ODPOWIEDZ
Autor tematu
Zloty
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: śr, 22 gru 2010, 17:37
Motocykl: Yamaha yz 250 05'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice LEGNICA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Post autor: Zloty » wt, 25 lis 2014, 16:50

Witam.
Zakupiłem dźwignie firmy ProT Racing w cenie promocyjnej 199zł.
Nie byłem pewien tego zakupu ze względu na to, że marka ProT Racing dopiero zaistniała na Polskim rynku. Ku mojemu zdziwieniu dźwignie dotarły w firmowym pudełku, bardzo ładnie się prezentują i w porównaniu z Zeta Technix, które miałem w starym moto mogę stwierdzić, że są nawet identyczne..

Nie zaliczyłem jeszcze poważniejszej gleby, ale przy "normalnych" upadkach sprawują się dobrze.

Co sądzicie o tym fakcie? Może ktoś z was używa dźwigni ProT Racing i może napisać coś więcej? Rachunek który dostałem od sklepu był wystawiony na producenta ProT Racing, czy mogło mieć to wpływ na cenę?
Było: Kawasaki Kx 125 01' --> RMZ 450 05'
Jest: Yamaha Yz 250 05'

marekkrk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: śr, 26 kwie 2006, 22:56
Motocykl: KTM EXC-F 350 2015
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Post autor: marekkrk » wt, 25 lis 2014, 17:57

Możesz wrzucić ich fotkę?

Autor tematu
Zloty
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: śr, 22 gru 2010, 17:37
Motocykl: Yamaha yz 250 05'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice LEGNICA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Post autor: Zloty » wt, 25 lis 2014, 18:12

Było: Kawasaki Kx 125 01' --> RMZ 450 05'
Jest: Yamaha Yz 250 05'

marekkrk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: śr, 26 kwie 2006, 22:56
Motocykl: KTM EXC-F 350 2015
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Post autor: marekkrk » wt, 25 lis 2014, 18:57

Najprawdopodobniej kupiłeś takie same klamki jak te:

http://www.aliexpress.com/snapshot/6302368887.html
tylko ktoś zrobił na nich grawerkę laserową z nazwą firmy.
Ta firma robi do wszystkich motocykli, można zamówić anodowanie na dowolny kolor.

Dokładnie takie same klamki (już jako firmowe) widziałem na allegro za 449 o ile pamiętam.

Autor tematu
Zloty
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: śr, 22 gru 2010, 17:37
Motocykl: Yamaha yz 250 05'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice LEGNICA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Post autor: Zloty » wt, 25 lis 2014, 20:02

Czyli twierdzisz, że klamki Zap Technix to też chińszczyzna?
Moze prawda jest taka, że wszystkie znane nam firmy zaopatrują się u Chińczyka?
Co o tym myślicie?

Jeżeli chodzi o klamki ProT Racing to nie wyglądają na "Chińskie gówno"


PS. Przed chwilą znalazłem dźwignie zap technix
http://allegro.pl/klamki-dzwignie-laman ... 28504.html

pudełko i dźwignie są identyczne jak u ProT Racing, czyli pewnie jest to ten sam producent jak już wcześniej przeczuwałem. Mam nadzieję, że będą się tak samo dobrze sprawować jak Zap'y :D
Było: Kawasaki Kx 125 01' --> RMZ 450 05'
Jest: Yamaha Yz 250 05'

marekkrk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: śr, 26 kwie 2006, 22:56
Motocykl: KTM EXC-F 350 2015
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Post autor: marekkrk » wt, 25 lis 2014, 20:59

Zloty pisze:Czyli twierdzisz, że klamki Zap Technix to też chińszczyzna?
Moze prawda jest taka, że wszystkie znane nam firmy zaopatrują się u Chińczyka?
Co o tym myślicie?

Jeżeli chodzi o klamki ProT Racing to nie wyglądają na "Chińskie gówno"
Jest szansa że to wszystko to chińszczyzna.
Zwróć uwagę na detale, śrubki. Są dokładnie takie same.

Może ZAP robi to u siebie, nie wiem, ale to firma niemiecka, musi zarobić i ZAP i pośrednik i sklep, kilka razy transport (do niemiec, z niemiec do polski do dystrybutora, od dystrybutora do sklepu i do klienta detalicznego.
Panuje jakiś mit że sklepy zamawiają duże ilości i koszt transportu jest rozdzielony na wiele rzeczy. Ja kilka razy zamawiałem coś u Olek motocykle w Krakowie i zdarzało się że jedną rzecz ściągali specjalnie dla mnie za kilkadziesiąt złotych, więc koszt kuriera musiał być w tej cenie i coś zarobić musieli przecież.

ZAP ma informację że klamki KTM pasują do modeli 08-14 co jest nieprawdą bo w 2014 roku jest zmiana klamki hamulca. Myślę że gdyby oni to robili i wiedzieli co robią to byłaby poprawna informacja.

Co do ProT Racing to:
1. zobacz co to za firma na google maps.
2. w bazie przedsiębiorców 2014-09-22 - Założenie działalności gospodarczej. Więc tradycje przedsiębiorcy i wytwórcy (lub nadrukowacza nazwy) akcesorii motocyklowych za bogate nie są.

Co do chińskich klamek - mam je (przesyłka jest w cenie). Były bez pudełek, zawinięte w miękki papier.
Zapewniam że wyglądają bardzo profi, bez najmniejszych niedoróbek.
Niestety zanim je kupiłem nie wiedziałem że 2014 zmieniła się klamka hamulca i do mojego KTM-a nie pasują.

Jest cała masa firm które używają sformułowania "nasze fabryki w chinach", "produkujemy w chinach".
Ja znam przynajmniej 3 firmy (nie z branży motocyklowej) moich znajomych które działają na tych właśnie hasłach.
Prawda jest taka, że jeżdżą na branżowe targi do chin i kupują tam gdzie im pasuje konkretny towar (głównie cena). Chińczycy zrobią z każdym nadrukiem i w każdym pudełku - nazywa się to produkcja OEM.

Autor tematu
Zloty
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: śr, 22 gru 2010, 17:37
Motocykl: Yamaha yz 250 05'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice LEGNICA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Post autor: Zloty » śr, 26 lis 2014, 14:36

Wychodzi na to, że kupowanie dźwigni za 250-300zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Lepiej jest zamówić to z Chin lub nawet od firmy ProT Racing, która nie narzuca takiej marży cenowej..
Pewnie większość będzie broniła słynnych marek, ale powiem szczerze, że teraz wręcz jestem przekonany, że to wszystko produkowane jest w Chinach.
Panuje przekonanie, że to co Chińskie jest "gówniane". Prawda jest taka, że w Chinach jest multum fabryk tych "gównianych" i tych profesjonalnych, znających się na robocie.

Odkryłem też, że firma Zap Technix nie reklamuje się jako producent tylko jako dystrybutor, więc daje to nam do myślenia?
Było: Kawasaki Kx 125 01' --> RMZ 450 05'
Jest: Yamaha Yz 250 05'

marekkrk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: śr, 26 kwie 2006, 22:56
Motocykl: KTM EXC-F 350 2015
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Post autor: marekkrk » śr, 26 lis 2014, 16:20

Zloty pisze:Wychodzi na to, że kupowanie dźwigni za 250-300zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Lepiej jest zamówić to z Chin lub nawet od firmy ProT Racing, która nie narzuca takiej marży cenowej..
No, może nie tak radykalnie ;-)
Ja właśnie zamówiłem RFX, bo w chinach nie znalazłem klamek do KTM 2014 - 2015. Ale te które sprzedaje RFX są diametralnie inne od tych chińskich/zap/prot. (zupełnie inna konstrukcja pivota).
Zloty pisze:Pewnie większość będzie broniła słynnych marek, ale powiem szczerze, że teraz wręcz jestem przekonany, że to wszystko produkowane jest w Chinach.
Panuje przekonanie, że to co Chińskie jest "gówniane". Prawda jest taka, że w Chinach jest multum fabryk tych "gównianych" i tych profesjonalnych, znających się na robocie.
Odkryłem też, że firma Zap Technix nie reklamuje się jako producent tylko jako dystrybutor, więc daje to nam do myślenia?
Wyszedłem z dokładnie takiego założenia. Nie kupię chińskiego koła, kierownicy (dawno temu miałem jakiś wynalazek, profilowaną 28.8 która wygięła mi się w rękach!) i innego osprzętu od którego zależy życie. Ale klamkę, dekielek jak najbardziej.
Tak czy inaczej, znam jeszcze jedną osobę oprócz mnie która kupiła te klamki w chinach. Cena z aukcji zawierała już przesyłkę listem poleconym i doszły po ok. 2 tygodniach. Jest różnica czy zapłacę 29 dolarów czy 200 zł + przesyłka...

PitoL
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: pn, 5 lip 2010, 21:44
Motocykl: Honda Crf250 2006
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: NWG
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: nie łamiące się dźwignie firmy ProT Racing

Post autor: PitoL » czw, 25 gru 2014, 20:31

Kupiłem ostatnio zestaw dźwignii i podnóżków ProT Racing, zaintrygowała mnie niska cena i wygląd. Postanowiłem postawić kropkę nad jakością. Ku mojemu zdziwieniu części, które otrzymałem były bardzo starannie wykończone, użytkuje je od około miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Najbardziej spodobała mi się konstrukcja podnóżków, a dokładniej pinów, które nie dziurawią buta, dobrze go trzymając.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kierownice i osprzęt”