Skoki, czyli co i jak robić

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » śr, 29 lis 2006, 16:50

Pytałem bo ostatnio podjechał do mnie koleś i powiedział że jestem śmieszny z tym machaniem nogą w powietrzu. Olałem go ale wyglądał dosyć profesjonalnie a nie widziałem jak lata bo złapał gume. Czyli bede to trenował nadal. Problem w tym że trzeba mieć dobrze obcykany skok po jak z wywaloną nogą zapoda na tył to ja dziękuje bardzo. Dlatego czasami we wstępnej fazie lekko dotykam hamulel żeby mieć pewność że przód usiądzie minimalnie wcześniej. Dzięki za info i pozdro
but only the devil responded cause god wasn't there...

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » śr, 29 lis 2006, 18:32

Znaczy wiesz niemoge Ci nic szczególnego powiedzieć odnośnie tego skoka tylko wstępnie Ci moge powiedzieć co i jak. NIema co sie śmiać z tego że zdjęłeś noge z podnóżka w skoku z właszcza że napisałeś że jest skok i ląduje sie w bandzie. Tylko zdjęcie nogi z podnóżka niemoże być na zasadzie '' zdejme i pomacham"- noge wystawiasz lekko do przodu ale nie pod motor i dopiero gdy motor praktycznie usiądzie w zakręcie przybierasz standardową pozycje w zakręcie. oczywiście lądowanie w zakręcie musi być z gazem i pociągnięcie gazu od początku zakrętu do końca.
KTM 125SX '10 :]

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » śr, 29 lis 2006, 19:08

No tak waśnie staram sie robić. Oczywiście nie macham nogą, mimo że tak określił to ten kozak. Jemu chodziło chyba o to że wogóle błędem jest zdejmowanie nogi z podnóżka, przynajmniej ja tak wywnioskowałem z jego wypowiedzi. W ten weekend wlece na tor, nagram ten przejazd to może sam zobaczysz jak to wygląda i czy jest poprawnie. Pozdro
but only the devil responded cause god wasn't there...

luCZas
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: śr, 24 maja 2006, 20:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: luCZas » czw, 30 lis 2006, 13:15

Kaze pisze: Ciekawi mnie czy można tak atakować winkle położone zaraz za hopą czy nie?
można a nawet trzeba wcześniej pisal juz Sierot wiec nie bede powtarzal jego słów bo to nie ma sensu, tylko podkresle jedna kwestie o ktorej juz sam wspominales nalezy, no moze nie nalezy, ale jest o wiele płynniej i lepiej przy takim manewrze jak przod siada pierwszy, oczywiscie nie musisz starac sie ladowac max na przod ale jak sam pisales minimalnie wczesniej niz tyl, to podstawa powodzenia tej "sztuczki", to tyle z własnych doświadczen :)

albo druga metoda tylko dla kozakow, przeskocz caly zakret :D tak jak ten na gorze bez numeru :D bedzie krócej i bez machania nogami :) : http://img77.imageshack.us/img77/6773/p1010024kf0.jpg

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » czw, 30 lis 2006, 15:31

U mnie za tą hopą jest winkiel 180 także przeskoczyć sie nie da, ale fota ciekawa, bardzo rzadko sie takie ogląda.
but only the devil responded cause god wasn't there...

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » czw, 30 lis 2006, 15:42

heh...fota zajebista. Ale nieradze takich akcji. Jak dla mnie troche lekka przesada, można przyatakować przed taki zakręt ale nie przelatywać go. Nie da rady żeby złożył sie w taki zakręt z tego jumpa. Chciał chyba ostro i opierrrr wszystkich a potem sie wyluzować ale szkoda rąk moim zdaniem. Wszyscy zawodnicy jaką zmarche złapali. :P
KTM 125SX '10 :]

luCZas
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: śr, 24 maja 2006, 20:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: luCZas » czw, 30 lis 2006, 16:05

Sierot pisze: Nie da rady żeby złożył sie w taki zakręt z tego jumpa. Chciał chyba ostro i opierrrr wszystkich a potem sie wyluzować ale szkoda rąk moim zdaniem. Wszyscy zawodnicy jaką zmarche złapali
heh..troche offtopicu, ale złozył sie i jeszcze wygral bieg :) bo sie spóźnil ze startu :D ,wiem bo akurat ten bez numeru to moj padre kilkanascie lat temu :D

pozdro lucas i starczy juz OT :)

Kafka
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 218
Rejestracja: śr, 19 paź 2005, 21:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kafka » pt, 2 mar 2007, 22:54

Mam pytanie co do lądowania. Na prostych nogach i ciało po środku czy mocno ugiete w kolanach nogi i ciężar przenieść całkowicie na tył?

Maly-PMI
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: pt, 14 kwie 2006, 20:37
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Międzychód
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Maly-PMI » pt, 2 mar 2007, 23:17

Nogi ugiete, bo tez nimi amortyzujesz. Normlanie cialo na srodku, ale ja np. wole tuz przy ladowaniu przeniesc ciezar na tyl i lekko wyladowac najpierw tylnym kolem.

A sa rozne szkoly, niektore mowia o ladowaniu na 2, inne, ze najpierw na tylnim. Ja wole pierw na tylnim .
Zolta wscieklizna - RM 125 ]:->

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: mały » sob, 3 mar 2007, 09:47

gazuu przede wszystkim, gazuuuu :)
Jak gazu nie wciśniesz, to jeszcze zwolnisz na spadzie... tym bardziej, że jak dodasz gazu to przód odciążasz!

rotttor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: sob, 17 mar 2007, 11:26
Motocykl: yz 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa Radość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

hmm

Post autor: rotttor » pn, 2 kwie 2007, 11:39

wczoraj pojechałem na tor i przy ostatnim okrążeniu gleba !! gleba była niemała bo z największej górki na nią trza wjechać na dobrej 4 tylko zastanawiam się nad jednym jakim cudem ślady urywają się w miejscu lądowania a motor leży 5m dalej ?? na fotkach nie jestem ja tylko fota z toru jakiegoś gostka, gdy leciałem w ostatniej chwili odepchnąłem motocykl żeby nie dostać nim po głowie :F co mnie boli ? hmm żadnych złamań lecz troszkę mnie boli: kostka w nadgarstku, łokieć, udo, w 2 miejscach biodro i małe otarcie na nosie :F i tak maiłem wiele szczęścia najgorsze że nie wiem co źle zrobiłem !! mimo to wszystko nie zniechęca mnie to :F i mam nadzieje ze w next weekend będę już zdrowy :]

http://img86.imageshack.us/my.php?image=22jy8.jpg
http://img153.imageshack.us/my.php?imag ... 316vf9.jpg
http://img153.imageshack.us/my.php?imag ... 317jh8.jpg
http://img151.imageshack.us/my.php?imag ... 318le1.jpg
http://www.wrzuta.pl/film/fudKNZhgiP/moglo_byc_gorzej...
ludzka inteligencja przekracza możliwości :F prostych ludzi :F

"z wiekiem człowiek mądrzeje, kiedyś po prostu tylko krytykowałem, teraz po prostu wiem ze mógł po prostu popełnić błąd." :P

wild rider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: pn, 11 gru 2006, 19:28
Motocykl: RM 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głuszyca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: wild rider » pn, 2 kwie 2007, 21:36

no właśnie powinno się lądować na przednie na dwa czy na tylne koło bo ja już nie wiem ale jak wyląduje bardziej na tyl to nie bolą tak nadgarstki a może to coś innego że bolą nadgarstki po skoku?? :roll:
Ekipa Rozkręt #151

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”