Yamaha yz 450 f gotuje płyn w chłodnicy

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ornaś450
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: sob, 1 cze 2013, 17:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamaha yz 450 f gotuje płyn w chłodnicy

Post autor: ornaś450 » ndz, 2 cze 2013, 18:58

Witam.

Mam taki problem jak jeżdżę dosyć dłuższy czas i motor jest cały czas w ruchu zaczyna sie dosyć bardzo grzać i odpowietrznikiem od chłodnicy wyrzuca mi płyn. jak jeździłem na torze motocrossowym nie działo sie nic takiego tylko jak jeździmy po lasach powoli, po błotach , nie było tej prędkości gdzie go dobrze chłodziło zaczyna sie dosyć bardzo grzać i w tedy wylewało płyn. muszę pojeździć tak z 3-4 h i później zaczynają sie cyrki dziać, przy czy jak znajomi jeżdżą tyle samo i nie mają aż tak gorących motocykli. co może być tego przyczyną ??

Pozdrawiam.

chudyyo123
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 18 gru 2011, 01:31
Motocykl: SX450F 2010r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koło krakowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 f gotuje płyn w chłodnicy

Post autor: chudyyo123 » pn, 3 cze 2013, 01:02

To jest normalne jest na to rozwiązanie zakup powiększanych chłodnic koledzy mają i chwalą bardzo można do tego zestawu tez wiatraczek zakupić.
Ogółem 450 nie lubią powolnej jazdy po błocie bo się szybko nagrzewają i niema ich co studzić.

Autor tematu
ornaś450
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: sob, 1 cze 2013, 17:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 f gotuje płyn w chłodnicy

Post autor: ornaś450 » pn, 3 cze 2013, 06:41

A taki wiatrak jak bede jeździł to nic sie z nim nie stanie, czy są jakieś osłony na niego ?? i jaki około jest tego koszt ?? co najlepiej zrobić jak mi wyleje ten płyn poczekać chwile aż silnik sie ostudzi i jeździć dalej, czy juz nie powinno sie jeździć jak płyn wyleje ?

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 f gotuje płyn w chłodnicy

Post autor: kapik69 » pn, 3 cze 2013, 11:40

w YZ450F to wiatraczek jedynie możesz sobie na daszek od kasku założyć :lol: Nie no żartuje w YZ450F nie masz instalacji elektrycznej która pozwala na założenie takiego standardowego wiatraczka na chłodnice. Co do samych powiększonych chłodnic to aż tak bardzo go nie schłodzą, ale zawsze mają dużo większą pojemność i mniej to szkodzi na przegrzewanie się silnika. Są też dostępne wydajniejsze pompy cieczy chłodzącej z większym wirnikiem. A jeżeli problem z przegrzewaniem będzie Ci się "nasilał" to sprawdź uszczelkę pod głowicą, tzn wymień ją po prostu na nową (tylko oryginalną).
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 f gotuje płyn w chłodnicy

Post autor: tomasz12 » pn, 3 cze 2013, 16:01

Ja zalecałbym wymianę płynu chłodniczego na jakiś dobry najlepiej motocyklowy, druga sprawa to ustawienia rozrządu oraz gaźnika. To mogą być różnice pomiędzy opisywanym motocyklem a motorami kolegów. Wymiana chłodnic da bardzo niewiele a wiatraczki to pomysł z kosmosu :rolleyes: . Wnioskuję, iż cylinder jest na nikasilu a tłok jest spasowany z zalecanym luzem.

chudyyo123
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 18 gru 2011, 01:31
Motocykl: SX450F 2010r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koło krakowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 f gotuje płyn w chłodnicy

Post autor: chudyyo123 » pn, 3 cze 2013, 16:17

Wiatraczek da się zamontować do cewki np oryginalnie w ktm wiec do yzf tez by problemu to nie stanowiło jak ci już tak zagotuje ze płyn wywali to odczekaj chwile i jedz się przejechać w miarę szybko a na niskich obrotach żeby ostudzić silnik a chłodnice dają dużo kumpel ma i bardzo poleca ja tez będę kupował tylko muszę odłożyć kasę (600zł)

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 f gotuje płyn w chłodnicy

Post autor: kapik69 » pn, 3 cze 2013, 23:14

chudyyo123 pisze:Wiatraczek da się zamontować do cewki np oryginalnie w ktm wiec do yzf tez by problemu to nie stanowiło jak ci już tak zagotuje ze płyn wywali to odczekaj chwile i jedz się przejechać w miarę szybko a na niskich obrotach żeby ostudzić silnik a chłodnice dają dużo kumpel ma i bardzo poleca ja tez będę kupował tylko muszę odłożyć kasę (600zł)
Yamaha to nie KTM, zweryfikuj czy w silnik jest dobrze poskładany tak jak napisał tomasz12.
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

lukass4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: śr, 24 cze 2009, 22:59
Motocykl: Yamaha WR 426
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha yz 450 f gotuje płyn w chłodnicy

Post autor: lukass4 » pn, 10 cze 2013, 21:34

Ja bym stawiał na regulacje, czyszczenie gaźnika i luzów zaworowych. Ponieważ gdy w gaźniku przytka ci lekko dysze wolnych lub wysokich obrotów, dawka paliwa ubożeje, i sprzęt sie przegrzewa , miałem tak kiedys z Yzf 450 ,tylko ze jak jest zbyt uboga to moto grzeje sie bardzo szybko , a nie po 4 h .. ale mozesz spróbować. Wykręc śrubę składu mieszanki o poł obrotu i zobacz co sie będzie działo ..., Pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”