Jaki najlepszy kask do około 1000 zł

253barek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 320
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepszy kask do około 1000 zł

Post autor: 253barek » pt, 1 cze 2012, 19:22

jak już idziemy w stronę lekkości to polecam to
http://allegro.pl/kask-marushin-rs-mx-c ... 17316.html

Autor tematu
david611
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: śr, 2 wrz 2009, 15:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepszy kask do około 1000 zł

Post autor: david611 » sob, 2 cze 2012, 08:21

Chyba zdecyduje sie na tego airoha stelt.

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki najlepszy kask do około 1000 zł

Post autor: Fajka » wt, 5 cze 2012, 22:56

marcin4 pisze:Kolego przede wszystkim patrz na wagę danego kasku ,nie kupuj kasków powyżej 1250 g bo to garczki.
Każda firma potrafi zrobić kask MX w granicach 1kg. To nie jest dla nich problem. Lecz jest chyba jakiś powód, że tego nie robią. Załóż reklamówkę na głowę i wypchaj watą i już masz prawie 1kg i zero ochrony. Lekki cud. Ciężki bleeee. Prosty sposób myślenia.

Awatar użytkownika
marcin4
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 16 gru 2007, 09:08
Motocykl: KTM SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki najlepszy kask do około 1000 zł

Post autor: marcin4 » śr, 6 cze 2012, 06:49

Fajka pisze:Każda firma potrafi zrobić kask MX w granicach 1kg.

Z tym się zgodze.
Fajka pisze:Załóż reklamówkę na głowę i wypchaj watą i już masz prawie 1kg i zero ochrony.
Widzę że kolega posiada technologie niczym amerykańska armia. :D Fajka testowałeś jak wrażenia :D
A tak na poważnie to wątpliwa sprawa porównać produkty takich firm jak airoh i lazer do reklamówki.Zarzucasz tym firmom zero ochrony ponieważ produkują lekkie kaski???
Spędź z 6 godzin na enduro w kasku ważącym 1,5kg i 1 kg, doznania będą skrajne jak ogień i woda.

HTR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: pt, 10 lut 2012, 22:49
Motocykl: exc 450 '13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepszy kask do około 1000 zł

Post autor: HTR » ndz, 17 cze 2012, 19:47

Pozwole sobie wtrącic swoje trzy grosze.
W obecnym sezonie śmigam w Suomy Mr. Jump. Waga poniżej kilograma, bardzo wygodny i dobrze wykonany. Wyrwany w InterMotors za niecałe 1200 zł. Wcześniej jeżdziłem w Airoh Stelt Senior i również byłem bardzo zadowolony. Super wykonany ale nie tak wygodny jak Suomy. Za to lepiej wyciszony.
W kolekcji mam też AGV AX8, ale ten kask grzeje miejsce na półce, bo pomimo zajebistego wyglądu jest niewygodny i sam nie wiem po jaka cholere go kupiłem... Chyba dlatego, że jak na "tysiącgramówkę" był tani ( w sezonie 2011, InterMotors 550 zł ). Jednak w tym sezonie jego cena oscyluje wokół 800 zł, tak więc, moim zdaniem, nie warto.

Kolego FAJKA, witam serdecznie kolege z forum HVA :D Ale z Twoim zdaniem odnośnie lekkich kasków sie nie zgadzam. Po kilku godzinach intensywnego endurowania nie ma ridera, który nie doceni lekkiego kasku. To jest tylko 500 gramów, ale na głowie to ogromna różnica.

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki najlepszy kask do około 1000 zł

Post autor: Fajka » pt, 17 sie 2012, 14:30

HTR pisze:Kolego FAJKA, witam serdecznie kolege z forum HVA :D Ale z Twoim zdaniem odnośnie lekkich kasków sie nie zgadzam. Po kilku godzinach intensywnego endurowania nie ma ridera, który nie doceni lekkiego kasku. To jest tylko 500 gramów, ale na głowie to ogromna różnica.
Zgadzam się z Wami, że przy dłuższej jeździe waga zacznie być odczuwalna jednak moim zdaniem (wyłącznie moim) wolałbym kupić kask "bardziej bezpieczny" kosztem wagi. Może tak przystaje przy tym bo otarłem się o "kalectwo" i teraz stawiam na bezpieczeństwo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”