jak zaczac ?

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
kondzior251
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: sob, 4 lut 2012, 16:40
Motocykl: Suzuki RMZ 250 07r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Brzesko
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

jak zaczac ?

Post autor: kondzior251 » czw, 23 lut 2012, 19:02

witam ;) nie wiem czy dobrze dobralem dzial ale mysle ze tak ;)
a wiec chodzi o to ze zaczynam z tym sportem i chce moze nie w tym sezonie ale moze w nastepnym jakos w lokalnych zawodach wystartowac ;)do toru mam niedaleko bo mieszkam blisko toru na buczu (malopolskie niedaleko brzeska )a wiec z treningami nie byloby problemu. chcialbym was zapytac jako bardziej doswiadczonych jak z tym wgl zaczac ? jest u nas niby klub motocrossowy ale nie wiem jak sie z nimi skontaktowac wgl i czy prowadza jakies treningi itp. kiedys jezdzilem cr125 ale to byla duuuza amatorka i glownie po polnych drogach jezdzilem wiec technika slaba :( moglibyscie mi cos doradzic w zwiazku z treningami i technika ? juz ogladalem offroadowa szkolke na scigacz pl i czytalem tutaj o cwiczeniach roznych, ale co moglibyscie mi jeszcze doradzic ?
z gory dzieki za odpowiedzi doswiadczonych kolegow ;)

katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak zaczac ?

Post autor: katecheta122 » czw, 23 lut 2012, 21:15

Zacznij jeździć po pobliskim torze,prędzej czy później spotkasz tam kogoś bardziej doświadczonego i wtedy na żywo skoryguje twoje błędy.
Trudno uczyć się techniki jazdy przez internet ;)
Ja wiem jedno,łokcie do góry i "agresywna" pozycja :D

Autor tematu
kondzior251
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: sob, 4 lut 2012, 16:40
Motocykl: Suzuki RMZ 250 07r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Brzesko
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: jak zaczac ?

Post autor: kondzior251 » czw, 23 lut 2012, 22:31

wiem ze przez internet sie nie naucze, ale chodzi o jakies rady jak cwiczyc "w domu" bo nie zawsze jest mozliwosc jechac na ten tor a poza tym troche tak glupio jechac na tor bez umiejetnosci zadnych ;) wysmiac mnie moze nie wysmieja za umiejetnosci bo oni tez zaczynali i predzej bym zostal wysmiany jakbym zalozyl trampki i jeansy czego nie zrobie ;) najwieksze opory mam przed skokami, czy np usypanie malej hopy pod domem i stopniowe jej powiekszanie to dobry pomysl ? ;)

danielsoncsw
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 19 lut 2012, 22:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak zaczac ?

Post autor: danielsoncsw » pt, 24 lut 2012, 09:20

Powiem Ci tak. Ja wcześniej latałem po asfalcie motorem na kole i się przesiadłem na crossa i naprawde ciężko ale mniejsza z tym. Też bylem jeździć jak nic nie umialem ale sobie radziłem starałem się stawac jak najczęściej. Z tymi pomocami starszych lub/i bardziej doświadczonych to bym tak nie liczył... Mi mówili "jak coś ci nie wychodzi to odkręć bardziej manete" i tyle. Jedź nie przejmuj się nie bedą się śmiać tylko cieszyc że ktoś następny do jazdy.

Ariel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: wt, 31 sty 2012, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak zaczac ?

Post autor: Ariel » pt, 24 lut 2012, 10:07

Poszukaj w sieci filmików zobaczysz jaka przyjąć postawę itp, każdy kiedyś zaczynał?

Autor tematu
kondzior251
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: sob, 4 lut 2012, 16:40
Motocykl: Suzuki RMZ 250 07r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Brzesko
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: jak zaczac ?

Post autor: kondzior251 » pt, 24 lut 2012, 10:15

czyli mowicie ze najlepiej jest po prostu zaczac smigac i wszystko przyjdzie z czasem ? trening trening i jeszcze raz trening to najlepszy sposob ? ;) w takim razie jak tylko u mnie zniknie snieg do konca i troche wyschnie to zaczynam treningi pod domem i na torze ;)

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: jak zaczac ?

Post autor: Kajec » pt, 24 lut 2012, 10:29

Trening treningiem ale musisz znać podstawy żeby nie nabrać złych nawyków Dużo jest metod...
Nie wiem jak wygląda teren w pobliżu twojego domu ale na dobry początek możesz np. ustawić kilka palików (nie za ciasno) i między tymi palikami jedz na stojąco trzymają kierownice tylko prawą ręką. Takie proste ćwiczenie nauczy cie trzymania moto kolanami. inny dobry patent na nawyk to również jazda miedzy przeszkodami. Dodajesz gaz, hamujesz dodajesz, hamujesz... i tak w kółko ale przy przyśpieszaniu pochylaj się do przodu, a przy hamowaniu odchylaj się do tyłu :)
Jak najwięcej jazdy na stojąco :) Wybierz sobie na torze kilka dobrych kolein (najlepiej od wewnętrznej do wewnętrznej) i staraj się równo i z co raz większym gazem pokonywać je.
Podstawowe zasady skoków żebyś się nie zabił. Nie zamykaj gazu przed hopą i w trakcie. Ładnie na równym gazie wjeżdżaj nie pochylają się za mocno do przodu bo zanurkujesz... z gazem (nie za dużym) również ląduj :)
Co do filmów masz tutaj kilka pomocnych linków.
http://www.youtube.com/watch?v=hCdwjpn0Wes&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZVUksjfEaF8&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=s20vnO9YU3E&feature=related

Poza tym poczytaj dział technika jazdy i tam wiele się dowiesz.

Autor tematu
kondzior251
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: sob, 4 lut 2012, 16:40
Motocykl: Suzuki RMZ 250 07r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Brzesko
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: jak zaczac ?

Post autor: kondzior251 » pt, 24 lut 2012, 11:39

dzieki chlopaki za pomoc ;) to bardzo pomocne ;) nie moge sie doczekac kiedy bede mogl zaczac cwiczenia i jazde na moto ;) dzieki za porady ;)

kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak zaczac ?

Post autor: kotQ » sob, 25 lut 2012, 11:46

Mysle ze mimo strachu przed skokami to po pierwszych treningach polubisz je

Autor tematu
kondzior251
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: sob, 4 lut 2012, 16:40
Motocykl: Suzuki RMZ 250 07r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Brzesko
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: jak zaczac ?

Post autor: kondzior251 » sob, 25 lut 2012, 13:33

no mam nadzieje ;) zrobie hopke pod domem i na niej bede trenowal male skoki na poczatek i stopniowo w gore bedzie szla ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”