dobry tuning zawieszenia

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
krzysiek16-18
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: wt, 7 gru 2010, 17:12
Motocykl: tm80 yzf 250 cr 250 crf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

dobry tuning zawieszenia

Post autor: krzysiek16-18 » sob, 30 kwie 2011, 22:43

panowie powiedzcie mi gdzie zrobic najlepiej i najtaniej zawieszenie do yamahy

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: marek antczak » sob, 14 maja 2011, 01:30

zajmuje sie tuningiem zawieszn od 8 lat i moge wykonac dla ciebie usuge w przystepnej cenie jesli mozna w takim przypadku mowic o przystepnej cenie? Napisz do mnie co cie interesuje jakie masz zyczena i co chcial bys uzyskac bo to czesto jest sprawa bardzo indywidualna, Tuning robie w Niemczech ale nie placisz dodatkowych kosztow i gwarantuje ci 100% zadowolenia i gwaracje jakosci i profesjonalizmu. Kazde zyczenie jest do zrealizowania imoge cie zapewnic ze nie blefuje .Podajesz swoja wage rocznik itp a zawieszenie trzeba wyslac tylko do Glogowa i zaczekac pare dni i masz je z powrotem. Cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia a ja ci ja gwarantuje. W ramach uslugi otrzymujesz nowe simeringi nowy olej kyb polerowanie goleni , wymiane sprezyn oraz setyngu (shims) na ustawiaczach. Uzaskasz odpowiednie parametry zadane do twoich umiejetnosci , poprawe komfortu jazdy oraz diametralnie zmieniana charakterystyke . Moze to jest z mojej strony reklama ale wiem co pisze i wiem ze sprostam każdemu problemowi za rosadna cene przy uzyciu tylko orginalnych czesci itp. Zadne zyczenie nie zostaje bez odpowiedzi.Marek :finga:

mxszuki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: śr, 7 lip 2010, 04:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: mxszuki » wt, 18 paź 2011, 17:27

Ja się zajmuje tuningiem zawieszeń :

Wysyłam je do Holandii : www.ultimateracingsuspension.pl
Szukiel Racing Suspension
Profesionalne strojenie i serwis zawieszeń.



INTERNET : www.szukiel.eu

SZUKIEL RACING
+48 794 083 745
office@szukiel.eu
Potrzebujesz czegoś? Napisz do Nas! Zamówimy dla Ciebie wybrany produkt!

Gracjan#44
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 137
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 17:58
Motocykl: RMZ250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: Gracjan#44 » wt, 18 paź 2011, 21:41

marek antczak pisze:zajmuje sie tuningiem zawieszn od 8 lat i moge wykonac dla ciebie usuge w przystepnej cenie jesli mozna w takim przypadku mowic o przystepnej cenie? Napisz do mnie co cie interesuje jakie masz zyczena i co chcial bys uzyskac bo to czesto jest sprawa bardzo indywidualna, Tuning robie w Niemczech ale nie placisz dodatkowych kosztow i gwarantuje ci 100% zadowolenia i gwaracje jakosci i profesjonalizmu. Kazde zyczenie jest do zrealizowania imoge cie zapewnic ze nie blefuje .Podajesz swoja wage rocznik itp a zawieszenie trzeba wyslac tylko do Glogowa i zaczekac pare dni i masz je z powrotem. Cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia a ja ci ja gwarantuje. W ramach uslugi otrzymujesz nowe simeringi nowy olej kyb polerowanie goleni , wymiane sprezyn oraz setyngu (shims) na ustawiaczach. Uzaskasz odpowiednie parametry zadane do twoich umiejetnosci , poprawe komfortu jazdy oraz diametralnie zmieniana charakterystyke . Moze to jest z mojej strony reklama ale wiem co pisze i wiem ze sprostam każdemu problemowi za rosadna cene przy uzyciu tylko orginalnych czesci itp. Zadne zyczenie nie zostaje bez odpowiedzi.Marek :finga:
Ja swoją pierwszą Suzę kupiłem w Kalkar, w firmie o której pisze Marek - muszę przyznać zawieszenie chodziło perfekcyjnie.
Pozdrawiam

JEST TAKA ZASADA,
NIE KAŻDY JĄ ZNA.
WOLNOŚĆ ZACZYNA SIĘ WTEDY,
GDY KOŃCZY SIĘ STRACH

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: marek antczak » wt, 18 paź 2011, 22:02

Dzięki za dobre słowo. Pozdrowienia na Szczecin :finga:

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: Majster128 » wt, 18 paź 2011, 22:52

Również korzystałem w tym sezonie z usług Marka i do tej pory jestem zadowolony z poprawy prędkości przelotowych na torze, lepszej przyczepności i w ogóle poprawił to co mi dokuczało.
Skąd Krzysiek jesteś?

FUL CROSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 2 gru 2011, 00:47
Motocykl: rmz 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: FUL CROSS » ndz, 4 gru 2011, 19:51

Korzystając z istniejącego tematu .
Jestem na forum nowy ale nie od dzisiaj obsługuje sprzęt wyczynowy , kiedyś ścigałem sie wyczynowo ale niestety kontuzja wykluczyła mnie na wiele lat a dziś pozostało mi tylko jeździć dla przyjemności gdyż kontuzja wykluczyła mnie na zawsze w startach :(
Moj problem dotyczy jednak zawieszenia . Wielokrotnie korzystałem z usług znanych firm tuningowych w całej Polsce ( nie będę wymieniał aby nie robić antyreklamy) zawsze to kosztowało kupę siana i zawsze byl mizerny efekt. Moj problem polega na tym iż ważę 75 kg plus ubiór (czyli taki standard) i zawsze moje zawieszenia bylo dla mnie prawie ok ale nie perfekcyjne (przerobiłem juz wszystkie znane marki ). Oddawałem wiec takie zawieszenie do tuningu z zamiarem poprawieniem charakterystyki całego zawieszenia i dopasowaniem do mojej wagi . Chociaż producenci motorów piszą iz ich standardowe zawieszenie jest przeznaczone +- do mojej wagi ja czułem zawsze jeden i ten sam problem; moje zawiasy nie wybierały małych nierówności , przy dochamowaniu zagłębiało się za bardzo na przednie kolo a tyl przeważnie zachowywał się bardzo niespokojnie i kolo tylne na przyspieszeniu tańczyło na boki. Za pewnie pomyślicie ze zle ustawiałem, ale to wykluczam. :!: Po tuningu otrzymywałem zawieszenie tez wstępnie ustawiane a kiedy trzeba było coś poprawić dzwoniłem do firmy w której właśnie robiłem i prosiłem o poradę jak lepiej dostroić. Musze przyznać ze smutkiem ze żadna firma nie spełniła moich oczekiwań a zrobiłem do tej pory w ciągu ostatnich 10lat około 6 razy tuning i za karzydym razem w innej firmie w poszukiwaniu nowej alternatywy, i zawsze bylem zadowolony tylko połowicznie lub dość słabo ( raz nawet złożyłem reklamacje i poprosiłem przywrócenie do stanu oryginalnego) Nikt ale to nikt nie usuną moich problemów z tzw puchnięciem rak czyli ciągle drgania na ręce które powodowały zmęczenie rak co za tym idzie brak chęci na dłuższa jazdę. :(
Moj problem pewnie nie jest odosobniony i zapewne wielu z was ma podobne ale chciałem sie dowiedzieć czy istnieje jakaś firma po za PL w której mógłbym zrobić zawieszenie i być zadowolony . Posiadam w tej chwili rmz 250 2011 :finga:

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: Majster128 » pn, 5 gru 2011, 22:20

Zobacz mój post wyżej. Problemy były ze słabą przyczepnością tyłu i dziwną charakterystyką przodu. Nie powiem, że po tuningu nie czuję żadnej dziurki i jadę jak po maśle, ale tych problemów już nie ma.

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: marek antczak » pn, 5 gru 2011, 22:35

Ten filmik pochodzi od jednego kolegi z forum dtfuns. Zwrocie uwagę w pierwszej minucie na kierowce KTM i jego ciekawe skoki. Pytanie do znawców ; dlaczego ten kierowca ląduje ciągle na przednie kolo? Jakie mogą być przyczyny takiego zachowania :?: Zapraszam na wymianę zdań
http://www.youtube.com/watch?v=idWLKKuzD0s

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: Majster128 » pn, 5 gru 2011, 22:46

Za duża prędkość odbicia. Patrząc na wiekowość moto tylny amor pewnie tylko wącha opary oleju :finga:

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: marek antczak » wt, 6 gru 2011, 19:00

Czekam na jakieś inne tezy :mrgreen: . Nie wiem dlaczego ten post nie ukazuje sie w aktywnych watkach? Czy któryś z moderatorów może to wytłumaczyć

STACHU125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: wt, 9 sie 2011, 18:25
Motocykl: różne
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry tuning zawieszenia

Post autor: STACHU125 » wt, 6 gru 2011, 22:22

Kaleczy dzielo!!zamyka gaz w trakcie najazdu,wsluchajcie sie!!,co do zawiechy nie moge nic powiedziec, bo po prostu nie moge jej przez filmik sprawdzic organoleptycznie :D pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”