KTM sx-f 250 4T 2006 rok ciezko odpala na cieplym silniku:(

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
KTM sx-f 250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 27 cze 2011, 08:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM sx-f 250 4T 2006 rok ciezko odpala na cieplym silniku:(

Post autor: KTM sx-f 250 » pn, 27 cze 2011, 20:24

Witam wszystkich na forum jestem tu nowy:)

Mianowicie mam taki problem moj KTM sx-f 250 przestal odpalac na cieplym silniku nawet z cieplym ssaniem ma ciezko i to bardzo, na pych odpala od zaraz.... dodatkowe objawy jakie zauwarzylem to nierowna praca na wolnych obrotach, po wrzuceniu biegu i ruszeniu z miejsca gdy dodam mocno gazu do sie zalknie, przed tem tego nie bylo. Tak swiece wymienilem na nowa NGK taka jak powinna byc. Jednak problem nadal jest. A problem ten zaczol sie tak: jechalem z gory na luzie moto sobie na wolnych obrotach ladnie pracowalo i nagle zgaslo:(:( i w tym momecie zaczely sie cyrki gdy probowalem go odpalic to kopniak stal sie tak jakby miekki w dolnym punkcie i strzaly z tlumika, zapalilo dopiero na pych, kawalek przejechalem i gdy chcialem z 2 wrzucic na luz to po wcisniecu sprzegla znowu zgasl i znowu problem cieply silnik moto nie chce odpalac:(:(:(

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
marcin4
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 16 gru 2007, 09:08
Motocykl: KTM SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM sx-f 250 4T 2006 rok ciezko odpala na cieplym silnik

Post autor: marcin4 » wt, 28 cze 2011, 07:36

A zawory kolego sprawdzałeś?? Bo gdy sa podpięte to na ciepłym nie chce zapalić.

Autor tematu
KTM sx-f 250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 27 cze 2011, 08:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx-f 250 4T 2006 rok ciezko odpala na cieplym silnik

Post autor: KTM sx-f 250 » wt, 28 cze 2011, 07:59

No wlasnie nie sprawdzalem bo jestem poza granica panstwa na jakis miesiac a przed wyjazdem sie to stalo i juz potem czasu nie mialem sprawdzac i pisze bo mnie od tego glowa juz boli bo mysle co sie moglo stac, ale jak mowisz ze zawory to ja to sprawdze juz, najwiecej osob stawia na zawory wlasnie.... :) przyjade do pl to zaraz sie za to lapie bo szon dawno zaczety a moto stoi :(:( kupilem sobie caly zestaw blaszek do ustawiania zaworow wiec bede kombinowal... Dzieki marcin4 wezme twoja wypowiedz mocno pod uwage:):)

mihal_91
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: sob, 29 sty 2011, 21:00
Motocykl: Ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx-f 250 4T 2006 rok ciezko odpala na cieplym silnik

Post autor: mihal_91 » sob, 9 lip 2011, 21:26

Siema! Mam podobny problem, ostatnio też mam kłopoty z odpaleniem mojej crf 250 08 jak jest ciepła. Wcześniej też nie paliła rewelacyjnie, bo czasem trzeba było pokopać. Ostatnio jak by nagle jej coś odbiło, przyjechałem na tor i ją zgasiłem , za chwilę chcę ją odpalić, ale ona chyba nie chciała :) Paliłem ją z 2 kumplami na zmiane przez jakieś 15 min :D Tak nie dzieje się zawsze, czasem odpali nawet od strzała. Znajomy też twierdzi że należy wyregulować zawory, gdzie mogę dostać blaszki do mojego modelu potrzebne do regulacji? Na allegro tego nie mogę znaleść, z góry dzięki :D

Autor tematu
KTM sx-f 250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 27 cze 2011, 08:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx-f 250 4T 2006 rok ciezko odpala na cieplym silnik

Post autor: KTM sx-f 250 » ndz, 10 lip 2011, 12:48

Witaj kolego od hondy crf 250:) no ja tak jak pisalem w poscie powyrzej jeszcze nie wrocilem do kraju wiec nie sprawdzalem jeszcze zaworkow.

Ja na twoim miejscu bym swiece zmienil na nowa, i zaworki dogladna jak sie maja, a plytki to kupisz w sklepie o tutaj:

http://allegro.pl/plytki-zaworowe-9-48- ... 78772.html i masz tam zastosowanie tych plytek do jakiego motoru sa :) najlepiej zadzwon do tego sklepu i powiedz jakie plytki potrzebujesz brube i do jakiego motorku i ktory rok :):) tylko pierwsze musisz luzy zaworowe sprawdzic jakie plytki ci dokladnie trzeba:) Acha i jak swiece zmienisz to zostaw ja do wygrzania to znaczy jak ja zakrecisz to odpal moto tylko go nie gazuj zostaw az sie zagrzeje do porzadku i puzniej zgas i zostaw az ostygnie :), jak to nie pomoze to bedziemy innej przyczyny szukac :) powodzonka jak cos zdzialasz to napisz :)

mihal_91
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: sob, 29 sty 2011, 21:00
Motocykl: Ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx-f 250 4T 2006 rok ciezko odpala na cieplym silnik

Post autor: mihal_91 » pn, 11 lip 2011, 23:43

Wielkie dzięki kolego :) Jednak można było znaleść te płytki na allegro :D widocznie źle szukałem :) Jak coś zrobię to dam znać pozdro..

Autor tematu
KTM sx-f 250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 27 cze 2011, 08:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx-f 250 4T 2006 rok ciezko odpala na cieplym silnik

Post autor: KTM sx-f 250 » ndz, 31 lip 2011, 08:10

Witam odświeżam temat

Jak pisałem wcześniej jak wroce do polski to pokombinuje z moto
tak tez zrobile i moja ktm sx-f 250 pali teraz do strzalu czy ciepla czy zimna, wyregulowalem zaworki bo juz byly do regulacji i co sie jeszcze okazalo ze mialem rozrzad przestawiony o jeden zabek, wiec opowiesci z tymi napinaczami olejowymi do prawda bo jak wczesniej moto skladalem to rozrzad byl dobrze ustawiony na 100% wiec napinacz bede wymienial na mechaniczny. :):):):)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”