Suzuki RM 125 nie pali

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Pawel221
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: pn, 17 maja 2010, 18:06
Motocykl: Honda cr 125 2002
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: Pawel221 » wt, 29 mar 2011, 16:29

napisałeś ,że filtrowi przydałaby się kąpiel. Czyszczenie filtra powinno być rzeczą oczywistą , czyści się go co 1-2 jazdy. Powiedz nam co się dzieje po dokładnym myciu i nasączeniu filtra i do tego zmień najlepiej świecę . Nie ma co iść w głąb tej zagadki skoro podstawowe rzeczy nie zostały sprawdzone . Dlatego nie dotykaj jak narazie gaźnika . Po wyeliminowaniu winy świecy , elektryki ( weź inną świecę i zobacz czy jest iskra) , mieszanki , filtra dopiero możemy zagłebiać się dalej

Rafaello27
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: pn, 27 lip 2009, 16:42
Motocykl: RM 125, CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: Rafaello27 » wt, 29 mar 2011, 16:38

a zrób tak, wlej bezpośrednio do gaźnika paliwo i go odpal jak załapie to zmień rurkę od paliwa :) może to głupie ale ja tak miałem, też miałem rm i kidyś musiałem zmienić rurke od paliwa , to pojechałem do motoryzacyjnego i kupiłem jakąś rurkę, nie wiem do czego to było do wsk czy jawy mniejsza z tym założyłem odpaliłem wszystko git, ale później tez miałem taką przerwę nawet dłuższą i nie mogłem go odpalić dopiero załapał po długim pchaniu, nie wiedziałem co jest grane, skoro załapał i jeździł to co to mogło być... no i na drugi dzień ten sam problem, no i wpadłem właśnie na taki pomysł że wstrzyknę mu dawke paliwa do gaźnika, no i wlałem i odpalił za pierwszym razem, okazało się że rurka od paliwa była do dupy :D kupiłem nową i problem zniknął, palił od kopa ;)

komuch
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: pt, 23 kwie 2010, 20:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: komuch » wt, 29 mar 2011, 21:58

Następna rzecz, być może masz zatkany filtr w kraniku wykręć kranik z baku i zobacz czy jest czysty może jest zasyfiały i nie puszcza paliwa

Autor tematu
critical
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 11 lut 2011, 12:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: critical » czw, 31 mar 2011, 17:24

A więc tak...

świeca jest w porządku, daje iskre oraz dostaje paliwo.
Wężyk doprowadzający paliwo do gaźnika spełnia swoją rolę.
Wykręciłem filtr powietrza(samą gąbkę) i kopie, kopie nic. Na pycha tez próbowałem i cisza. Ciągle tylko tak warczy ale nie może zaskoczyć.

A jęzeli chodzi o to jak ktoś napisał, że w miejscu gdzie sie świece wkręca mógł nalecieć jakiś syf to odrazu mówie, że jest to nie możliwe, ponieważ motor jezdził nic nie rozkręcałem i dopiero teraz.

Proszę Was o dalszą pomoc.

PS. Sorry, że tak długo, ale nie pozwalały mi na to inne zajęcia jak szkoła itd. ;p

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: amator » czw, 31 mar 2011, 23:06

critical pisze:A więc tak...

świeca jest w porządku, daje iskre oraz dostaje paliwo.
Wężyk doprowadzający paliwo do gaźnika spełnia swoją rolę.
Wykręciłem filtr powietrza(samą gąbkę) i kopie, kopie nic. Na pycha tez próbowałem i cisza. Ciągle tylko tak warczy ale nie może zaskoczyć.

A jęzeli chodzi o to jak ktoś napisał, że w miejscu gdzie sie świece wkręca mógł nalecieć jakiś syf to odrazu mówie, że jest to nie możliwe, ponieważ motor jezdził nic nie rozkręcałem i dopiero teraz.

Proszę Was o dalszą pomoc.

PS. Sorry, że tak długo, ale nie pozwalały mi na to inne zajęcia jak szkoła itd. ;p
Pisałeś wcześniej że moto było w serwisie bo zalewało się i tam naprawili/ustawili i było cacy przez 2 dni.
Proponuje nie szukaj dalej przyczyny przez forum bo nic więcej nie mozna juz Ci doradzić a ponadto sam napisałeś
tylko jest taki problem, że zabardzo się na tym nie znam
więc zaprowadz moto z powrotem do serwisu i poproś o reanimacje . :drinkers:
Powodzenia

Pawel221
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: pn, 17 maja 2010, 18:06
Motocykl: Honda cr 125 2002
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: Pawel221 » czw, 31 mar 2011, 23:09

Teraz, to już chyba tylko profesjonalne czyszczenie gaźnika (ultradzwiekiem) i sprawdź pływaki , iglice i resztę gaźnika ustaw według serwisówki , a najlepiej oddaj do dobrego serwisu , przedstaw problem i wszystko powinno być ok .

Trochę lipa, bo sezon rozpoczęty a ty się męczysz - nawet nie wiesz z czym ... znam ten ból ;/
Mam nadzieję że szybko pozbędziesz się usterki i tego ci życzę

Autor tematu
critical
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 11 lut 2011, 12:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: critical » czw, 31 mar 2011, 23:26

amator pisze: ...więc zaprowadz moto z powrotem do serwisu i poproś o reanimacje . :drinkers:
Powodzenia
Tą opcję chę wykorzystać w ostateczności. To, że teraz się nie znam, nie oznacza, że nie chcę się tego nauczyć.
Czekam na dalsze propozycje :rolleyes:

Rafaello27
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: pn, 27 lip 2009, 16:42
Motocykl: RM 125, CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: Rafaello27 » pt, 1 kwie 2011, 07:13

a wlewałeś paliwo do gaźnika jak Ci pisałem ?? jak sprawdziłeś że dostaje paliwo ?? mi też leciało paliwo i dostawał ale na początku za małą dawke dawał, bo jak wszystko jest tak jak mowisz to napewno będzie coś z gaźnikiem, dlatego zrób tak jak mówi amator, pzdr

Autor tematu
critical
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 11 lut 2011, 12:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: critical » pt, 1 kwie 2011, 15:12

Co do gaźnika to wszystko powinno być dobrze ustawione, jak już wczesniej pisałem moto był w serwisie i jezdziłęm nim przez 2 dni, później stał tydzień w garażu i lipa już. No ale jak będę musiał to oddam znowu.

A z tym wlewaniem paliwa do gaźnika to nie zabardzo Cie rozumiem. Jak tam wgl wlac paliwo i ile?

Autor tematu
critical
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 11 lut 2011, 12:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: critical » ndz, 3 kwie 2011, 16:14

Pomoże ktoś? Bo nie wiem od czego teraz zacząć. Co z nim może być, że bez żadnych zmian przestał działać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”