KTM SX 50

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
maciek123_4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: wt, 9 lut 2010, 17:43
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM SX 50

Post autor: maciek123_4 » wt, 7 wrz 2010, 21:23

Witam. Mam problem z motorem ktm sx 50. Motor chodził jak marzenie az do ostatniej jazdy. Jak zwykle odpaliłem poczekałem aż się nagrzeje i pojechałem ujechałem jakieś 30 metrów i coś strzeliło puściłem gaz i jak dodałem ponownie to motor gasł:/ czyściłem i regulowałem gaźnik wiele razy, czyściłem filtr powietrza, sprawdzałem uszczelki pod głowica i cylindrem, uszczelniacze na wale ok zapłon bez możliwości regulacji, iskra dobra. Gdy odpaliłem motor ponownie na postoju następnego dnia to chodził doskonale na wolnych obrotach, poczekałem aż się nagrzeje i dałem gazu na full, motor chodził doskonale ale jak puściłem i dodałem ponownie to gasł a jak trzymałem długo na full to chwile się dusił a potem jechał. Rozebrałem silnik i zobaczyłem ze na wale jest olej i ścieka z niego. Zauważyłem też że na płytce membrany jest pęknięcie o długości około 1mm ale membrana nie przepuszcza światła. Kiedyś jak w nią dmuchałem to słychać było takie głośne gwizdanie a teraz powietrze wychodzi swobodnie. Króciec jest szczelny i motor nie łapie lewego powietrza.

Proszę o pomoc bo ja już nie mam żadnych pomysłów:( Będę bardzo wdzięczny. Proszę o wyrozumiałość gdyż jestem nowy i to jest mój pierwszy post. Przypomnę jeszcze ze motor jest chłodzony cieczą i posiada sprzęgło odśrodkowe. Problem wystąpił nagle gdyż motor poprzedniego dnia chodził jak nowy.

G_r_a_c_u_s
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: ndz, 7 gru 2008, 14:50
Motocykl: YZ 250F 2008
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM SX 50

Post autor: G_r_a_c_u_s » czw, 9 wrz 2010, 21:40

Cześć

A świece wymieniałeś?

Pozdr.

GALA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 17:22
Motocykl: rm 125 95'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM SX 50

Post autor: GALA » pt, 10 wrz 2010, 19:41

Jesli na wale jest olej to pewnie uszczelniacze walu, lub uszczelka do wymiany
Jeżeli miały by być w tej samej cenie, z takim samym / tej samej jakości osprzętem wybrałbym pewnie KTM
- to jeżeli chodzi o cross
Enduro - crf, ale SM to byłaby na bank Aprilia ;)

LOL !!!! Z motodriver.eu :d

Autor tematu
maciek123_4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: wt, 9 lut 2010, 17:43
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM SX 50

Post autor: maciek123_4 » pt, 10 wrz 2010, 21:02

świece zmieniałem i brak rezultatu. Uszczelniacze na wale są dobre bo sprawdzałem i nie przecieka tam olej ze sprzęgła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”