Rm 125 nie pali

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Rm 125 nie pali

Post autor: ForestRider » pn, 5 kwie 2010, 21:03

Witam. Jestem nowy na forum więc witam wszystkich serdecznie. Mam problem z moją rm z 93r. Mianowicie nie chce palić choć jest iskra i paliwo dochodzi. Jeździłem już w tym sezonie wszystko było ok. Problem z odpalaniem pojawił się po tym jak motor leżał około 3 min( chciałem wykręcić śrubę od spuszczania oleju bez jego spuszczania) robiłem to na wieczór i już nie próbowałem odpalać. Następnego dnia miałem zamiar pojeździć ale motor nie chciał odpalić z kopniaka dopiero na pych. Po odpaleniu na pych motor jeździł normalnie nie przerywał(na początku trochę przerywał) i trzymał niskie obroty myślałem że już po kłopocie lecz następnego dnia były te same problemy ale już nie udało mi się Rm odpalić. I tu moje pytanie co mu może być? Ma iskrę(chyba słabszą) dostaje paliwo. Dodam ze w Rm jest nowy tłok i wcześniej palił od 1 kopnięcia czy zimny czy ciepły.Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

lukass4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: śr, 24 cze 2009, 22:59
Motocykl: Yamaha WR 426
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 125 nie pali

Post autor: lukass4 » wt, 13 kwie 2010, 22:44

Jak przechylisz moto na bok to ci Zaleje... to normalne ze niechciała odpalic ... ALe potem juz powinaa ...wypal moze swiece choc skoro juz jeździłes to pewnie juz sie oczysciła dobrze ...Moze poprostu padła :)...nie zalewa ci jej czasem /? No chyba ze przyczyna nie jest zwiazana wogule z Tym przechylanie ... Ale sprawdź swiece, Ona prawde ci powie :P Pozdr

Autor tematu
ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 125 nie pali

Post autor: ForestRider » śr, 28 kwie 2010, 22:04

Witam. Problem było zalewania świecy. Pływak mi się zawieszał. Jest następny problem nie chciałem zakładać nowego tematu wiec tu napisze. Mianowicie moja Rm przerywa na wysokich obrotach jest tak jakby ciągnie przerywa ciągnie. Wcześniej Rm po otwarciu zaworu przerywała było takie charakterystyczne buuu które trwało 1-2s jechała normalnie i znowu buuu . Padła mi już nowa świeca dobierana katalogowo. Założyłem jakąś przepaloną od auta i Rm wkręca się płynnie i na górze obrotów zaczyna przerywać ale już nie takie charakterystyczne buu. Regulowałem gaźnik ale marne efekty. Czy takie przerywanie może być spowodowane łapanie lewego powietrza? Zaniepokoił mnie ten widok jak na zdj. jest to dziurka zaklejona klejem. Ta dziurka znajduje się pomiędzy gaźnikiem a cylindrem. Dla pewności poprawiłem ją klejem ale jeszcze nie jeździłem. Co może być jeszcze przyczyną takiego przerywania?
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”