Tuningowane układy wydechowe

Pytaj o wszystko co zwiazane z układem wydechowym
struna
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 13:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: struna » czw, 24 gru 2009, 15:12

Tak FMF to bardzo dobre wydechy, ale cena!! DEP uważam również za bardzo dobre a cena o 30-40% niższa.
Za parę dni dostane zestawienie układów wydechowych testowanych przez niemiecki magazyn motocrossowy. Jak tylko dostane na pewno przestawię wszystkim wyniki testów kolegów z Niemiec. pozdrawiam

Mike_CR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 20:26
Motocykl: Honda CR 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: Mike_CR » czw, 18 lut 2010, 18:42

witajcie, mam w swojej CR 250 '05r dyfuzor FMF Fatty i końcówkę wydechu wydechu również FMF Powercore2, zakupiłem moto już z tym układem i chciałem zapytać jaki ten zestawik ma wpływ na kulturę pracy silnika w 2T, wpływ na obroty, moc, dźwięk itp itd, jeśli ktoś zmieniał seryjny wydech w takim lub podobnym moto na taki zestaw będę bardzo wdzięczny jak podzieli się spostrzeżeniami. z góry dzięki 8) 8)


WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: WLD_Wlodi » czw, 18 lut 2010, 18:47

http://www.fmfracing.com/

Możesz zobaczyć co daje ci ten wydech na papierze.

Rafał92
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: wt, 21 lip 2009, 00:27
Motocykl: Honda CR 125 2001
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: Rafał92 » czw, 18 lut 2010, 18:52

Na stronie FMF wyczytałem, że dyfuzor zapewnia wzrost mocy w każdym zakresie obrotów i lepszą reakcję na podniesienie przepustnicy ;)

Szymeon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 54
Rejestracja: ndz, 29 cze 2008, 20:38
Motocykl: RMZ 250 K4
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kozy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: Szymeon » pt, 19 lut 2010, 15:40

ja miałem cały układ wydechowy w cr 125 r99 taki sam co na zdjęciu, bardzo fajnie szła na średnich obrotach, noi góra ale tez dużo zależało od ustawień gaznika
było CR 125 99
yzf 250 03
kxf 450 06
jest Rmz 250 k4

Martip9ol
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 18:06
Motocykl: yzf250 <FMF>
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: Martip9ol » pt, 19 mar 2010, 22:13

Wymieńcie sobie zawiasy, a dopiero myślcie o wydechach......
Pozdro, udanego 2010

ZgibniewZiobor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 15 sie 2010, 19:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: ZgibniewZiobor » śr, 13 paź 2010, 12:42

Siemanko, mam pełnego Akrapa w sxf'ie 250 z 2006roku. Tak już kupiłem, ale od początku coś jest z deka nie tak. Motor czasem się dławi przy gwałtownym dodaniu gazu, a na postoju po prostu gaśnie gdy dam mu całą pytę. Rozkręciłem gaźnik i mam 185 dyszę główną... to chyba z deka za duża???? Motor pali elegancko, a na świecy jest czarny nagar. Tylko lubi sobie zamulić przy gwałtownym dodaniu gazu. Gaźnik jest czysty, zawory wyregulowane...wszystko tik tak.

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: SUCHY95 » czw, 14 paź 2010, 22:01

Witam,cala "pyte"na postoju to mozesz dac w wiertarce elektrycznej, a nie w 1 cyl czterosowie :axe: ,na poczatek sprawdz czy nie zatarl sie popychacz od pompki przyspieszenia lub pekla membrana od tej pompki.pzdr

Rudyg
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 16 wrz 2009, 21:04
Motocykl: Yamy DT 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Górny Śląsk - Palowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: Rudyg » czw, 14 paź 2010, 23:56

Po co się męczyć jak najpierw można sprawdzić podstawowe rzeczy ...
Napisałeś gaźnik czysty ale czy wyregulowany ?

Dławienie po gwałtownym dodaniu gazu oraz gdy świeca nie ma koloru kawy z mlekiem to podstawowe objawy rozregulowanego gaźnika ...
Możesz na necie poczytać jaka jest dysza w tych motorkach ale myślę, że wystarczy dobrze poregulować dawkę paliwo-powietrze i będzie dobrze :)
Masz tak od początku więc myślę, że poprzedni właściciel gapa nie regulował i tak jeździł, a to męczy silnik no i nie daje pełni mocy.
Poza tym - filtr wyczyszczony ?

Amen77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: czw, 12 mar 2009, 09:44
Motocykl: EXC-R 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tuningowane układy wydechowe

Post autor: Amen77 » czw, 21 paź 2010, 08:04

FMF można mieć prawie w cenie DEPA, lub w cenie DEPa. Trzeba wiedzieć u kogo kupować :oops: Wykonanie DEPa.. zawodnik z mojego teamu go bral ode mnie i nie narzeka, ale kolo Yoshi i FMF etc.. to nigdy nie lezalo , predzej u Pana Wladka w imadle.

Tytan lekki ale po co w endurce? lepiej wariować po lesie na stalowym - latwiej go ocalic przy przygodach.

Co do wielkiej dyskusji co daje koncowka XYZ to wystarczy wkrecac/wykrecac/wymieniac tuleje na koncu tłumika i juz zmiana w charakterystyce jazdy motocykla. Np szybko widac ze biegi sie skracaja albo wydluzaja..

Mowiac o zmianach charakterystyki silnika to moze czasem warto pomyslec czy wydech to najlepsza metoda? przeciez jest tyle modyfikacji w silniku... i to za podobna kase.. mogacych dac wiecej.

Co do glosnosci to FMF robi ciche wydechy do enduro.. W USA rozumieja ze robienie gnoju wyscigowym wydechem poza torem jest po prostu.. bardzo mądre. Choc tu musze przyznać, że sam mam 4.1Ti zamontowany i nie oddam go nigdy nikomu :)

Ktos tu dobrze napisal ze lepiej zaczac od zawiasow... ale raczej ustawien i regulacji bo tuning jest bardzo drogi na PL warunki, taki prawdziwy. Bo danie lag do regulacji i dostanie kwitka za tuning to jest po prostu oszukiwanie ludzi :)
Autoryzowany serwis i tuning zawieszeń KYB, Ohlins // Serwis: WP, Showa, Elka.Tuning marek: Racetech, Pro Circuit, Factory Connection<br>
http://www.lastlap.pl THOR, FOX, ASTERISK, SIDI, EVS, GAERNE, AIROH, 661 w super cenach!</br>

arecki299
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pn, 22 lut 2010, 21:43
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

yz125 2010

Post autor: arecki299 » ndz, 20 lis 2011, 11:15

Siema, mam taki problem, że do swojej yamaszki yz125 2010r planuję kupić tłumik z dyfuzorem ale tu jest problem, jaki?
Co myślicie o wydechach w yz125 takich firm jak FMF, HGS, DOMA, Pro Circuit itp.?
Ja osoboście byłem za końcówką FMF shorty z dyfurozem FMF Fatty Pipe ale po wstępnych oględzinach stwierdziłem, że chyba jednak HGS. Co myślicie?

Pozdrawiam, Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”