Kolano

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
miki1331
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: wt, 9 paź 2007, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kolano

Post autor: miki1331 » pt, 15 sty 2010, 22:57

Panowie nie dawno na motocyklu spadłem na wygiete kolano cos strzeliło lekarz powiedział ze to powazne naciagniecie itp teraz mam zamiar siadac na moto ale wielu znajomych mówi mi ze musze kupic inne nakolaniki mam ufo plast za około 250zł na zawiasie najlepiej kazano mi kupic ze stabilizatorem ale nie stac mnie na np asterixy co mam kupic jakis zwykły stabilizator i zakładac na to ochraniacz ten ??? moze wy tak macie powiecie co najlepiej zrobic nie duzym kosztem

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: sebek1516 » pt, 15 sty 2010, 23:27

To podobno sie nie sprawdza.

Zajrzyj w dział ochraniacze bo tam juz taki temat jest chłopaki coś rozkminili:)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Erda
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 81
Rejestracja: wt, 8 kwie 2008, 20:36
Motocykl: Honda CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wisla
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: Erda » sob, 16 sty 2010, 00:39

Stabilizator trzyma Ci wiezadła na miejscu,ogolnie spina kolano,aby nie wyskoczyło w bok.Kupujac stabilizator to koszt od 200zl w gore.Ale majac stabilizator,nie załozysz juz na kolano ochraniaczy.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: sebek1516 » sob, 16 sty 2010, 12:45

Da radę założyć niektóre ale te stabilizatory cywilne nie nadają się do mx bo szybko się robią luzy i nie dają bezpieczenstwa.

Na stabilizator dało by rae założyć cos takego
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

pawel_gas
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 60
Rejestracja: sob, 4 lip 2009, 18:47
Motocykl: Gas Gas EC 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Lublina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: pawel_gas » sob, 16 sty 2010, 15:37

tanim kosztem to nie będziesz miał kolana...
tak podchodząc do tematu SWOJEGO zdrowia zapomnij o jeździe bez wyleczonego do końca urazu!!!!!!!!!!!!!!! A potem jak Ty i Twój lekarz będziecie uważali, że już ok, nie wsiadaj na moto bez dobrych szyn!!!
Niestety. coś za coś.

mozna jezdzic cale zycie i nic sie nie stanie, a drugi bedzie mial kontuzje za kontuzja...

pamietaj kolana - masz dwa. (tylko).
a pieniadze? dzis masz, jutro nie. dzis Cie nie stac na asteriski, za pare miesiecy byc moze juz tak.

Bliski kumpel urwał więzadła krzyzowe, a boczne ponaciagal. Operacja byla 2 miesiace temu. Zrobil sobie przy zwyklej grze w kosza z ziomkami. Wczesniej ostro naginalismy na nartach pare sezonow (instr.), wszelka aktywnosc, wszystkie sporty (studia awf) i nic. zero objawów.
Po operacji przez 30 dni musial robic sobie zastrzyki w brzuch na lepszą krzepliwość krwi. Nieprzyjemny widok. Teraz nie rusza sie bez stabilizatora. Codziennie 3 godziny rehabilitacji z lekarzem. I tak jeszcze 10 miesiecy, tylko..... :?
O jakiejkolwiek aktywnosci poza rehabiliatcja, moze pomyslec za rok.
a o sporcie na wyzszym poziomie za 1,5 moze 2. Wszystko zalezy jak bedzie sie wszystko goić



asteriski - 2500zl
zepsute kolana - 1-1,5 roku bez aktywnosci. stagnacja.

Warto?

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: sebek1516 » sob, 16 sty 2010, 15:58

Znajomy ma do sprzedania Asteriski bo skończył z Mx, niestety...
GG:7186778
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
miki1331
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: wt, 9 paź 2007, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: miki1331 » ndz, 17 sty 2010, 23:46

http://moto.allegro.pl/item888931781_oc ... _l_xl.html panowie tego typu ochraniacze mogą być ??

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: MX_Bartek » pn, 18 sty 2010, 12:49

nie wiem czy to jest poważna kontuzja czy nie, skonsultuj się z lekarzem, bo jeżeli musisz jeździć w szynach to od bidy kup jedną, na tą uszkodzoną nogę. a to co podałeś to zwykły ochraniacz kolana jak te twoje ufo(no może trochę lepszy)

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: sebek1516 » pn, 18 sty 2010, 18:55

MX_Bartek pisze:nie wiem czy to jest poważna kontuzja czy nie, skonsultuj się z lekarzem, bo jeżeli musisz jeździć w szynach to od bidy kup jedną, na tą uszkodzoną nogę. a to co podałeś to zwykły ochraniacz kolana jak te twoje ufo(no może trochę lepszy)
No o wiele lepszy niż ufo lub inne na zawiasie ale szyna to szyna.Ten Evs już ma wygląd szyny ale to jeszcze nie to, takie są do zapobiegania a po fakcie to już konkret trzeba kupić.
Zauważ że ten evs trzyma się na 2 rzepach, dość szerokich ale raczej przed wygięciem kolana w druga stronę nie uchroni. Natomiast szyna taka jak Asterisk na całej swojej długości jest wiązana i jest jak drugie kolano bo uderzenie od stopy przenosi na udo a nie kolano.

EJ poszukaj na dziale ochraniacze bo chłopaki gadali o innych szynach.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
miki1331
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: wt, 9 paź 2007, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: miki1331 » pn, 18 sty 2010, 23:45

panowie chyba mam po kłopocie skonsultowałem sie z lekarzem i kupiłem stabilizator kolana dla sportowców za około 790zł powiedział ze ten wytrzyma i jest do takich sportów wiec tylko teraz poszukam małego ochraniacza który na niego założę i tyle tak mi radził (polowe ceny pokrył narodowy fundusz zdrowia :D) myślę ze to zadziała a co do kontuzji mam dzisiaj dokładne dane mam porostu naciągnięte mocno więzadła i mała cześć wody w kolanie która powiną sama wchłoniętą jedyna recepta na to mi powiedział lekarz jest jak naj mniej chodzić i tak przez 2 miesiąc i powinno być ok na sezon dzięki wielkie chłopaki za rady

spinaczev
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 30 lis 2008, 22:54
Motocykl: GG Honda
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kolano

Post autor: spinaczev » wt, 19 sty 2010, 18:12

Robiłeś USG czy RM? Ja mam podobną sytuacje (płyn w kolanie, naderwany mięsień i naciągnięte lub naderwane wiązadło) i po 2 miesiącach oszczędzania nogi dalej nie mogę robić przysiadu. Jak dłużej pochodzę to puchnie mi kolano. 1. wniosek z przygody "nie ufać doktorom". 2. kupić porządne stabilizatory, nie ochraniacze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”