Husqvarna te610 strzela w tłumik i nie wkręca się...

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ttfan
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: śr, 16 maja 2007, 09:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Husqvarna te610 strzela w tłumik i nie wkręca się...

Post autor: ttfan » sob, 18 kwie 2009, 19:56

Jak w temacie, rzecz tyczy się husky te 610, rok 1999; Motocykl normalnie odpala, ładnie pracuje, jednak przy gwałtownym dodaniu gazu zadławi się, a często zgaśnie. Huska ma gaźnik Delorto na 100% czysty, bo czyściłem kilka razy... przy równomiernym dodawaniu gazu wszystko jest OK, jedynie przy gwałtownym ruchu manetką silnik prycha i gaśnie... bardzo często strzela też w tłumik. Regulowałem zawory i tu jest trochę dziwna sprawa... robiłem to na silniku ciepłym i zauważyłem dziwną rzecz... mianowicie - kręcę rozrusznikiem, zawory ssące się otwierają, podchodzą do góry, tłok znajduje się w przed GMP i jest luz na wydechach i ssących. Niby wszystko OK, a jednak kręcę minimalnie dalej, zawory ciągle są zamknięte i widzę dymek pojawiający się przy zaworach ssących tak jakby kompresja uciekała i zawory były nadpalone... i co najciekawsze robię tak kilka razy i na domiar złego za każdym razem zmienia się także luz na zaworach... w cuda nigdy nie wierzyłem, ale to conajmniej dziwne! Pytanie mam takowe czy miał ktoś podobny problem, bo myślę nad rozebraniem jej i sprawdzeniem głowicy i chciałbym zasięgnąć opinii kogoś, kto może już ten temat przerabiał... i druga sprawa, gdyby zawory były nadpalone, to jaki mniej więcej ich koszt...

polok
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: czw, 2 lip 2009, 23:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna te610 strzela w tłumik i nie wkręca się...

Post autor: polok » sob, 4 lip 2009, 15:59

witam mam ten sam problem z te610 taż ma dziure i strzela !!! rozwiązałeś już problem? jak tak to daj znać to numer do mnie 695236531! zgóry dzięki!

przemo_ps
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: pt, 2 mar 2007, 22:04
Motocykl: HONDA CR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kozy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna te610 strzela w tłumik i nie wkręca się...

Post autor: przemo_ps » śr, 15 lip 2009, 17:20

a spróbuj podocierać te zawory pastą do docierania
YAMAHA YZ250F 2004r

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna te610 strzela w tłumik i nie wkręca się...

Post autor: spartan » czw, 16 lip 2009, 21:25

Twoja huska bedzie strzelac w wydech bo mozesz miec nieszczelny wydech, jesli masz szczelny to ok i tak bedzie strzelac prychac i gasnac przy gwaltownym dodaniu gazu:)wina lezy po stronie super extra gaznika Dellorto pewnie VHSB lub PHSB 38 lub 40.Mam taki sam w husabergu kaprysny i zmnienny bardziej niz kobieta, i najlepsze w 100% nie da sie go wyregulowac zeby bylo dobrze.Najlepiej zmienic gaznik.

Co do zaworow to jak kolega przemo_ps napisal dotrzyj je bo wyglada na to ze sa nadpalone i sie nie domykaja jak trzeba,te zawory moga miec tez znaczenie w strzelaniu w wydech.
HUSABERG 4 STROKE FORCE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”