Oleje Putoline

Pytania dotyczące płynów, smarów oraz oleji do Twojego motocykla
Autor tematu
carlos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: śr, 4 cze 2008, 22:08
Motocykl: Cagiva W8 96',Honda CRF 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Oleje Putoline

Post autor: carlos » wt, 30 gru 2008, 01:09

Szukałem i prawie nic nie znalazłem na temat oleju Putoline. Mam CRF 250 07' i zastanawiam sie and kupnem oleju i ten wpadł mi w ree i mam pytanie jak sie ma cena do jakości. jak sie sprawuje. Prosił bym o opinie. Taki chce do silnika lac http://www.imexmoto.pl/sklep/component/ ... Itemid,36/ , a taki do skrzyni http://www.imexmoto.pl/sklep/component/ ... Itemid,36/

I czy do skrzyni lac ten sam do silnika?

Autor tematu
carlos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: śr, 4 cze 2008, 22:08
Motocykl: Cagiva W8 96',Honda CRF 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: carlos » wt, 30 gru 2008, 12:47

No i znów jak w każdym temacie na forum jest pytanie o olej, a temat idzie w budowę silnika. Tak CRF ma dwa obiegi, cena dobra zauważyłem, ale chodzi mi o opinie kogoś kto na tym lata? Jak się sprawuje i ogółem. Bo ja wole wymienic troche wczesniej, ale dac mniej za ten olej. A jeszcze jedno pytanko co ile wymieniacie w skrzyni i silniku. :roll:

danzel
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 222
Rejestracja: czw, 20 lis 2008, 22:42
Motocykl: minimum jeden
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: danzel » wt, 30 gru 2008, 13:37

ja leje do 2t mx5 i nic sie nie dzieje a juz 8l wypaliłem
LIDZBARK WARMIŃSKI -
STOLICA MOTOCROSS'u!

Autor tematu
carlos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: śr, 4 cze 2008, 22:08
Motocykl: Cagiva W8 96',Honda CRF 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: carlos » wt, 30 gru 2008, 13:45

Musze sie zastanowic nad kupnem tego oleju bo zmiana mi sie zbliża, a Castrole drogie strasznie, a może Valvoline.

SEBOOL
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 951
Rejestracja: ndz, 22 sty 2006, 10:12
Motocykl: CRF only
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: SEBOOL » wt, 30 gru 2008, 17:35

Ja się na dniach przerzucam na putoline'a z tym że jak będę lać do silnika na smaownie tłoka i korby to ten 4+ a do skrzyni ten przekładniowy.

pozdr.
RS SERWIS

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: amator » wt, 30 gru 2008, 21:15

Od dawna handluje z ta firma i powiem Ci że oleje Putoline to wysoka półka i warte są swojej ceny . Np. w dwusuwie jak zdejmujesz cylinder to widac jak cały korbowód i tłoczek jest pokryty niebieskim filmem olejowym. jeszcze nikt nie reklamował mi zatarcia przez olej .
natomiast w 4 pakach jednak wszyscy jeździmy na offroad 4+ jest droższy to prawda ale niezawodny. do skrzyni w crosówkach wszyscy lejemy normalny mineralny 15/40 np lotos.
wystarcza w zupełności lepiej smaruje jak przekładniowy a wymieniaj tak jak sam piszesz częściej tzn. co 4-5 godzin jazdy. pozdarwiam

Autor tematu
carlos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: śr, 4 cze 2008, 22:08
Motocykl: Cagiva W8 96',Honda CRF 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: carlos » wt, 30 gru 2008, 23:28

No chyba ja też, bo juz mam dosyc cen castrola..:/ Zobaczymy jak to bedzie chodzic:)

Vini21
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 15:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: Vini21 » czw, 1 sty 2009, 22:09

Witam,cały sezon latałem na olejach Putoline ,kumple także używają tego oleju,moge polecic ten olej,wysoka jakość a cena bardzo przystępna :) a tak na marginesie to na tych olejach startuje Łukasz Lonka

Vini21
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 15:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: Vini21 » pt, 2 sty 2009, 11:57

Do skrzyni biegów leje olej GP10,a do reszty silnika 4+ :)

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: SUCHY95 » pt, 9 sty 2009, 20:01

jezeli chodzi o marke oleju to kolego mozesz lac ,to co ci sie podoba i na co ciebie stac,podstawowa sprawa to lac olej taki jaki zaleca producent moto,oczywiscie chodzi o lepkosc, a czy to jest castr,putol,motul,mobil,to jeden pies,kazdy z nich ma okreslona lepkosc i zakres stosowania,ktora jest rygorystycznie przestrzegana.wiem to bo testuje rozne oleje w samochodach,motocyklach,lodziach,itp i jeszcze zaden mnie nie zawiodl,a to ze niektore salony,mechanicy,sprzedawcy polecaja np. castrol, jest to tylko zwyklym chwytem marketingowym,w ktorym korzysc jest tylko po stronie sprzedajacego,wiec ten co sprzedaje motul i ma podpisana z motulem umowe,mowi ze motul jest najlepszy,a slyszal ,ze na castrolu moto sie rozlecialo bo castr jest bardzo kiepski-bzdura totalna ,moto sie rozsypalo bo bylo na nie czas i jakims super olejem nie przedluzymy jego zycia,tak ze lac olej i wymieniac go zgodnie z instrukcja producenta ,o wiele madrzejsze glowy nad tym myslaly i skonstruowaly te super motocykle na ktorych jezdzimy i cieszymy sie ta jazda...ps troszke sie rozpisalem ale jezeli chodzi o sprawy techniczne od strony praktycznej ,a nie typowo teoretycznej to jakies tam doswiadczenie mam,i moge byc wam pomocny jak tylko bede mial czas :) pozdrawiam, suchy :D

EDDIE
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 22:16
Motocykl: HONDA CRF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: EDDIE » sob, 10 sty 2009, 22:35

Jeśli macei dość cen Castrola i Motula (tak jak i ja ! :wink: ) polecam nową marke na naszym rynku TOP1 o identycznej lub nawet lepszej jakości w super cenie na prawdziwej w pełni syntetycznej bazie która ma tylko Motul i TOP1, a nie pół z uszlachetniaczami.... Sprawdzcie sami ! http://www.allegro.pl/item527203530.html
http://eddie-jordan.pinkbike.com/
Appalache Real - 15,9 kg
HONDA CRF250

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Oleje Putoline

Post autor: amator » ndz, 11 sty 2009, 21:30

EDDIE pisze:Jeśli macei dość cen Castrola i Motula (tak jak i ja ! :wink: ) polecam nową marke na naszym rynku TOP1 o identycznej lub nawet lepszej jakości w super cenie na prawdziwej w pełni syntetycznej bazie która ma tylko Motul i TOP1, a nie pół z uszlachetniaczami.... Sprawdzcie sami ! http://www.allegro.pl/item527203530.html
widzę kolego że połknałeś haczyk i reklama cię skusiła. gestośc oleju 20w50 nawet do kosiarki nie nadaje się bo zimny silnik na tym gęstym oleju będzie się ciężko uruchamiało. to jest olej na mocno plusowe temperatury poza tym oleje w technologi pełno-syntetycznej maja gęstość 0-10.
nawet 10 i 15 to juz półsyntetyk. He He dobra reklama jak chcesz poeksperymentować to kup. zreszta sam napisałes "na prawdziwej w pełni syntetycznej bazie", dobrze wczytaj sie w tekst "bazie" to znaczy że "baza"syntetyczna a nie cały olej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”