Dodatek do oleju silnikowego???

Pytania dotyczące płynów, smarów oraz oleji do Twojego motocykla
Autor tematu
radnym
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: sob, 18 paź 2008, 17:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: radnym » pn, 8 gru 2008, 15:34

Witam panowie dzis na tvn turbo widziałem test czegos takiego jak myslicie warto zainwestowac i zastosowac cos takiego w motorze czy to wogóle mozliwe???Piszcie opinie czy sie opłaca wogóle cos takiego???

http://moto.raportyspecjalne.onet.pl/15 ... rifon.html

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: bulamoto » pn, 8 gru 2008, 17:57

Cena Modifikatora Plus wynosi 149 złotych + przesyłka

Jezeli faktycznie ten srodek posiada same zalety, to czemu by go nie stosowac :twisted: Jednak, czy sa one takie jak w opisie :?: :?: :roll:

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: plazgut » pn, 8 gru 2008, 18:34

Też widzialem program na TVN Turbo i przyznam, że zaciekawiło mnie to. Choc na początku jak usłyszałem "rosyjski produkt wojskowy" to pomyslalem sobie: cholera co to musi byc za shit! przeciez nie wleje do silnika czegos co ruscy dolewali do czołgów! A tu jednak miła niespodzianka. Niby firma tuningowa jak i samo TVN Turbo testowali ten srodek i sie okazal rewelacyjny, ale to różnie bywa... Może jak mi gotówka przypłynie to się pokuszę o ten srodek i wleje do busa. Zdam wtedy relacje.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

MXdst
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: ndz, 20 lip 2008, 23:15
Motocykl: Yamaha
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: MXdst » pn, 8 gru 2008, 20:23

Ja też to na TVN Turbo widziałem dzieki temu silnik tak sie nie niszczy i samochód ma większa moc było sprawdzane na jakiejś skodzie to na hamowni po zastosowaniu tego pokazało 5 KM wiecej:P

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: Gany » pn, 8 gru 2008, 22:26

a czy powierzchnia na cylindrze jest taka sama w samochodzie jak i w motorze(nicasil)?
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: piotrgurski » pn, 8 gru 2008, 22:38

W samochodzie są żeliwne tuleje ale bywają samochody np Porsche czy Ferrari że mają powłoki ceramiczne różnią się one od nicasilu ale to coś podobnego. Co do samego środka to są wiele tańsze i sprawdzone (osobiście używam i rewela) i to za 40 zł. Preparaty typu moto doctor z orlenu można se w du..e wsadzić ale naprawdę sto parę złotych to przesada. Mogę polecić inny pewny i sprawdzony środek.
pzdr Fifi.
ADV/Adventure

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: Gany » pn, 8 gru 2008, 22:41

imo inna nazwa takiego cuda to ceramizer http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=ceramizer
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

Autor tematu
radnym
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: sob, 18 paź 2008, 17:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: radnym » wt, 9 gru 2008, 21:48

Z tego co wywnioskowałem ten srodek jest naprwde dobry tylko pojawia sie problem zeby uzyskac pozadane efekty potrzeba przejechac kilkaset kilometrów co spowoduje wymiane tłoka moze nawet wiecej nic raz wiec niewiem jak ma sie to do crossa.Wydaje mi sie ze jednak nic z tego gdyz w takim motocyklu nie robi sie przebiegów rzedy kilkudziesieciu tysiecy kilometrów.Ale jak ktos ma kase moze próbowac sie z tym bawic mysle ze to napewno nie zaszkodzi.To co pisze tyczy sie podanego przez wac ceramizera modyfikator plus na uzyskanie pożadanych efektów potrzebuje pół godziny działanaia silnika,wiec mysle ze mozna by spróbowac jak skombinuje kase to zobacze moze nawet to kupie.
Jakby co to tu macie jeszcze stronke tego produktu.
http://www.modifikator.pl/index.html

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: Gany » wt, 9 gru 2008, 22:07

wydaje mi sie ze w przypadku motorów crossowych(szczególnie 2T) z racji wyższych obrotów niż w samochodze taka operacja zachodzi szybciej
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: plazgut » wt, 9 gru 2008, 22:34

W sumie Gany nie wiem czemu wyskoczyłes z 2T. Przeciez dwusuw jest smarowany olejem zawartym w paliwie.

Rozmowa jest ogólna na temat tego produktu - po to jest forum przeciez nie? ;) A swoja drogą, mi było by szkoda 150zł, żeby wlac to do crossa. Na spalaniu mi nie zależy, mocy znacząco nie podniesie (w Skodzie podniosło bo mieli już wyjechany silnik) a żywotnosc? I tak trzeba wymienic tlok po okreslonym czasie.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

szczuku
VIP
VIP
Posty: 261
Rejestracja: czw, 12 kwie 2007, 23:27
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: szczuku » czw, 11 gru 2008, 22:28

Ja dodaje preparat do silnika taki o jakim wspomnial Fifi. Sprzeglo sie nie slizga to najwazniejsze. Tak swoja droga moze Fifi napiszesz wyniki testow (wlasnych) owego preparatu?

woytas
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 182
Rejestracja: śr, 12 gru 2007, 19:55
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dodatek do oleju silnikowego???

Post autor: woytas » pt, 12 gru 2008, 14:58

moto doctor wyglusza wszystkie stuki w silniku itd ale niepolecal bym tego,a co do tego preparatu wspomnienego przez autora postu widzialerm test na polonezie zrobili bez oleju 300KM i bylo dobrze ale to nietedy droga,jezeli producent zaleca olej jakis tam to moim zdaniem trzeba lac olej a nie e specyfiki,napewno niema on samych zalet ciekawe tylko jakie sa wady tego produktu?
MX Góra Kalwaria/zapraszamy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”