CASTROL R2 i 1:50, co o tym sądzicie?

Pytania dotyczące płynów, smarów oraz oleji do Twojego motocykla
FIC
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 26 lis 2005, 23:40
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: FIC » czw, 16 mar 2006, 21:20

Ja leje 1:35 bo tak jest ok dla mojego moto, wiadomo ze powinno sie tyle wlewac ile nakazuje producent mniej wiecej,bo tak jak widac wszystko zalezy od silnika najbezpieczniej jest trzymac sie zalecen producenta.
CRF 450

orzell
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: ndz, 19 mar 2006, 20:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: MWS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: orzell » ndz, 19 mar 2006, 20:32

Wszystko zalezy od stylu jazdy i pojemnosci motocykla. Do exc 380 robilem 1:50 (w serwisie ktm-a w niemczech mowili ze i 1:60 wystarcza jezeli nie dajesz mocno gazu), do exc 250 robilem 1:40 bylo w sam raz, wydech ok, swieca miodzio. Jak tylko sie ociepli siadam na yz 125 2005, a tutaj ksiazka podaje mi 1:30 :roll: Do tej pory jezdzilem na R2, jako ze koncza mi sie zapasy castrola, kupuje MOTUL 800 2T Offroad podobno dobry.
Pozdro
gdzie ta wiosna?? :prayer:

hormon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 115
Rejestracja: pt, 1 lip 2005, 02:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rawicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: hormon » ndz, 19 mar 2006, 20:47

Mi kumple i mechanik doradzili ze do mojej Cr'ki mam lac 1:25 ( Castrol R2) wydaje mi sie ze ta mieszanka jest troche za duza . Ale nie chce podwazac zdania Mechanika motocrossowego z 30 letnim starzem . Co o tym sadzicie ?? Wczesniej do yz lalem 1:33
Yamaha YZ250f # 53w

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » ndz, 19 mar 2006, 20:58

1:25 to chyba na dotarciu się leję.Będzi Ci gorzej chodizł z taką gęstą mieszanką

maverick
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 132
Rejestracja: ndz, 13 lut 2005, 18:15
Motocykl: CRF250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: maverick » ndz, 19 mar 2006, 21:03

1:25 i odrazu współczuje twojej pralce :-)
do tego napewno zawór mocy bedzie mocno naolejony :-)
tak mieszanka to juz przegięcie a staż 30lat by wskazywał ze została mieszanka z CZ a nie do nowoczesnych motocykli z nikasilem.
Mieszanka oleju jest zalezna od stanu faktycznego cylindra (mikro siatka z honowania na której tworzy sie "film olejowy"), potrzeby wykorzystania mocy silnika (mieszanka jest wprost proporcjonalna do uzyskiwanej mocy silnika), itd mozna tego dużo napisac.

Ja napewno doradzam w nowych cylindrach (patrz do max selekcji B-C) stosowanie miesznki nie bogatszej niz 1-50 tym bardziej przy zastosowaniu oleju dobrej jakości (patrz syntetyczny).
Ogólnie można stosowac 1:30 1:35 ale mi by było szkoda.

To jest temat rzeka i napewno dobry na osobny artykuł sponsorowany przez producentów :-)

pozdrawiam

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » ndz, 19 mar 2006, 21:03

Błehehe tyle się nie leje oleju. Chyba się komuś co pomyliło. Odpowiednia to 1:35 - 1:45. Ja takich używałem w 125 i moi kumple z MP.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BartekJ » ndz, 19 mar 2006, 22:09

A nawet w CZ to zalecana mieszanka to 1:20 dla kiepskiego oleju (jakiś MS czechosłowacki, pewnie ichni Mixol), a dla BEL RAYA 1:40.

hormon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 115
Rejestracja: pt, 1 lip 2005, 02:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rawicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: hormon » pn, 20 mar 2006, 00:03

Oki chlopaki dzieki za rade , ale np jak w mojej hondzie silnik jest bardziej wysilony niz w seryjnych setkach to tez mam stosowac mieszanke np 1:35 / 1:45??
Yamaha YZ250f # 53w

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » pn, 20 mar 2006, 00:12

To że masz głowicę niżej czy wydech to nie znaczy by jeździć na 1:25. Najlepiej jak będziesz lać 1:40, czyli 125~128 ml na 5 litrów benzyny.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

hormon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 115
Rejestracja: pt, 1 lip 2005, 02:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rawicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: hormon » pn, 20 mar 2006, 00:57

Oki dziki za rade , bede lał 1:35 . Mam jeszcze pytanko czy do 250 2t tez stosowac takie same mieszanki jak radzicie ??

Znacie moze jeszcze jakis latwy wzor do obliczanai ile nalezy wlac oleju w proporcji 1:40 na 5 litrow itp . Kiedys doszly mnie sluchy ze istnieje program w ktorym podajesz proporcje oraz ilosc paliwa a on wylicza ile nalezy wlac oleju . Sam go przed chwila szukalem ale nic z tego .
Yamaha YZ250f # 53w

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » pn, 20 mar 2006, 07:16

hormon pisze:Znacie moze jeszcze jakis latwy wzor do obliczanai ile nalezy wlac oleju w proporcji 1:40 na 5 litrow itp . Kiedys doszly mnie sluchy ze istnieje program w ktorym podajesz proporcje oraz ilosc paliwa a on wylicza ile nalezy wlac oleju . Sam go przed chwila szukalem ale nic z tego .
Jaki znów wzrór? Co ty z kalkulatora nie umiesz kożystać? Weź trochę pogłówkuj. Dam Ci podpowiedź [hehe], 1 litr oleju starcza na 35 paliwa, a po oskruceniu?

Kup sobie w sklepie takie szklane zlewki z miarką [z lekkcji chemi powinienś kojarzyć], wtedy łatwo odmierzyć.

Dam Ci proporcje do karnistra 5 l.

- 1:50 100 ml,
- 1:40 125 ml,
- 1:35 137,5 ml,
- 1:30 150 ml.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

moto250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: pn, 5 wrz 2005, 10:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: moto250 » pn, 20 mar 2006, 11:41

Troche bezsensu wydaje sie podawanie ilosci oleju akurat na 5 litrow. A co gdy bedziesz chcial nalac 4 albo 6 litrow? A co gdy zatankujesz do karnistra za 20zl i wyjdzie na dystrybutorze 5,3litra.
Dla tych ktorzy jeszcze sie nie nauczyli obliczac podam cenną, aczkolwiek banalna wskazowke. Np dla mieszanki 1:35. Jest to jedno z prostrzych dzialan matematycznych, czyli dzielenie. Wystarczy podzielic 1 na 35 (jak sama nazwa wskazuje) i wychodzi ile mililitrow masz wlac na 1 litr benzyny. Wynik w takim przypadku wychodzi ok. 0,0286litra oleju, czyli 28,6mililitrow oleju na litr benzyny. Teraz wystarczy to pomnozyc przez dowolna ilosc benzyny i juz wiesz dokladnie! ile oleju musisz nalac. Niezbedny jest do tego najprostszy kalkulator, ktory mozna kupic za 3zl i trzymac w garazu, ewentualnie moze byc liczydlo odziedziczone po pradziadku :)
Jezeli caly czas jezdszisz na takiej samej mieszance (1:35), a obliczenia sprawiaja ci trudnosci to zapamietaj sobie ze na jeden litr potrzeba 28,6ml oleju i ta liczbe zawsze mnoz przez dokladna ilosc benzyny jaka wyskoczyla na dystrybutorze. Dla innej mieszanki wystarczy tylko inaczej podzielic. Mysle ze opisalem to na tyle dokladnie ze po 5minutach treningu z kalkulatorem (motocross to nie tylko trening na motorze :) ) kazdy kto jeszcze nie umial nalac sobie oleju juz nigdy nie bedzie mial z tym problemu.
Inna kwestia to odpowiednie nalanie tego oleju. Jezeli tak bardzo zalezy ci na dokladnej mieszance i tak mozolnie juz wyliczyles ilosc oleju z dokladnoscia co do mililitra, to bezsensem byloby teraz "lanie z butelki". Przy ilosci benzyny rzedu kilku litrow pomylka o 10ml ( a o tyle bardzo latwo sie pomylic) znaczaco zmieni stosunek mieszanki, a jezeli klocicie sie czy mieszanka ma byc 1:32, czy 1:35 :) tzn ze wam bardzo zalezy na dokladnosci i musisz zaopatrzyc sie w odpowiednia miarkę. Taka szklana, ktora uzywa sie na lekcji chemii, bedzie bardzo dobra, byleby nie miala wiecej jak 300-500ml. Niektorzy uzywaja miarki z proszku do prania, ale nie mam co do tego duzego zaufania. Ale jezeli lejesz z butelki to bedzie to rozwiazanie na bank lepsze.
Jezeli nie masz dokladnych miarek, to narazie mozesz lac olej do wiekszych ilosci benzyny (np10l), wtedy blad bedzie nizszy. Im wiecej benzyny tym w wiekszej ilosci benzyny twoja pomylka sie "rozplynie". Lanie oleju to jak wszyscy wiemy bardzo wazna czynnosc, wiec warto sie do tego przylozyc i zaopatrzyc w odpowiednie przyrzady. Powodzenia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”