Twin Air płyn i olej do filtra powietrza.

Pytania dotyczące płynów, smarów oraz oleji do Twojego motocykla
Autor tematu
fred99
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: pn, 7 mar 2011, 15:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Twin Air płyn i olej do filtra powietrza.

Post autor: fred99 » śr, 26 paź 2011, 00:19

witam

niedawno kupiłem ten oto płyn do mycia filtra http://lastlap.pl/pl/p/Classic-Plyn-do- ... tra-4L/115 oraz olej do nasączania również TWIN AIR http://lastlap.pl/pl/p/Olej-do-filtra-powietrza-1L/112

do tego dostałem dwa wiadra . wlałem do jednego cały płyn a do drugiego cały olej .

wcześniej myłem filtr ludwikiem i płukałem w wodzie a następnie nasączałem olejem w sprayu jednak odradzili mi tego w serwisie.

Teraz mam pytanie czy dobrze umyłem i nasączyłem filtr nowymi specyfikami ?

1.Zdjąłem filtr z tej klatki i całego włożyłem do wiadra z płynem . Wyrżnąłem go kilka razy itd . Odłożyłem go na suszarke żeby do rana przesechł bo był troszke wilgotny . Rano był już suchy i bardzo czysty . Następnie filtr włożyłem do wiadra z olejem . Całego zanużyłem w oleju i bardzo dobrze wyrżnąłem .

Czy tak mam myć i nasączać filtr czy robie coś źle ? Czy moge cały filtr w tym płynie zanużać czy rozcieńczyć go z wodą ? Czy filtr mam nasączać olejem przez szczoteczke do zębów ?

Sorki za banalne pytania ale jestem amatorem i nie chce czegoś spieprzyć.

Pozdrawiam

henio12323
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: wt, 19 maja 2009, 19:50
Motocykl: KTM EXC 525
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Twin Air płyn i olej do filtra powietrza.

Post autor: henio12323 » śr, 26 paź 2011, 18:44

zrobiłeś dobrze. trzeba go dobrze umyc :P a wiec całego zanurzyć, z kolei potem nasączyc całego. wiec szczoteczką to mozesz nasaczac xd ale nim nasączysz całego to ci pół dnia zejdzie :D wsadzaj całego nasącz potem wycisnij mocno i odłóż do wysuszenia. dobrze jest powiesic żeby ewentualny nadmiar sciekł. a co do samego mycia. czasem mozna najpierw go przepłukać, żeby nie zasyfic płynu. a czy go sie rozcięcza - to powinno byc napisane na opakowaniu
EXC 525 ;D

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Twin Air płyn i olej do filtra powietrza.

Post autor: marek antczak » pt, 28 paź 2011, 00:48


kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Twin Air płyn i olej do filtra powietrza.

Post autor: kotQ » czw, 22 mar 2012, 21:13

O to chodzi, te wiaderka nie sa po to aby wlac tam od razu wszystko. Duze wiadro jest do mycia filtra. Plyn rozrabiasz z ciepla woda, ale nie pamietam w jakim stosunku. Male wiadro jest do nasaczania. Zazwyczaj na filtr wlewasz dwa kieliszki i go ladnie wyciszkasz i patrzysz czy wszedzie jest elegancko rozprowadzony. Ja osobiscie filtr powietrza nasaczam w nastepujacy sposob:
Kiedy filtr jest juz sluchy, wkladam go do torebeczki z zamknieciem typu "kangur" (te ci sie sciska i jest zamkniete elegancko) Daje 2 kieliszki oleju, zamykam i ladnie go ugniatam. potem filtr klade na papierowy talerzyk aby wszystkie alkohole wyparowaly na jakies 15-20min. I gotowe:D

Pamietaj aby nie wykrecac filtra!

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Twin Air płyn i olej do filtra powietrza.

Post autor: Czepek » czw, 22 mar 2012, 21:45

kotQ pisze:O to chodzi, te wiaderka nie sa po to aby wlac tam od razu wszystko. Duze wiadro jest do mycia filtra. Plyn rozrabiasz z ciepla woda, ale nie pamietam w jakim stosunku. Male wiadro jest do nasaczania. Zazwyczaj na filtr wlewasz dwa kieliszki i go ladnie wyciszkasz i patrzysz czy wszedzie jest elegancko rozprowadzony. Ja osobiscie filtr powietrza nasaczam w nastepujacy sposob:
Kiedy filtr jest juz sluchy, wkladam go do torebeczki z zamknieciem typu "kangur" (te ci sie sciska i jest zamkniete elegancko) Daje 2 kieliszki oleju, zamykam i ladnie go ugniatam. potem filtr klade na papierowy talerzyk aby wszystkie alkohole wyparowaly na jakies 15-20min. I gotowe:D

Pamietaj aby nie wykrecac filtra!
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”