Filtr powietrza i jego obsługa

Pytania dotyczące płynów, smarów oraz oleji do Twojego motocykla
Autor tematu
jacekz80
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 229
Rejestracja: pn, 19 sty 2009, 16:19
Motocykl: CRF 250R 2007r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Filtr powietrza i jego obsługa

Post autor: jacekz80 » czw, 17 mar 2011, 18:07

Może banalne pytanie,ale czy powinno się myc i nawilżac filtr powietrza przed każdą jazdą czy nawet jak jest czysty,gdy jeżdziło się w wilgotniejszy dzień i wizualnie jest czysty jak pupa niemowlaka?

Jeszcze jedno-właśnie-czy lepiej nawilżac przed samą jazdą i jezdzic na świezym?

PROSZĘ O WASZE OPINIE

Achtung
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: wt, 18 sty 2011, 16:37
Motocykl: Seta. Honda.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: na południe od Lublina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Filtr powietrza i jego obsługa

Post autor: Achtung » czw, 17 mar 2011, 18:38

filtr myjemy PO jeździe. płyn/olej do nawilżania, zawiera rozpuszczalniki które muszą odparować. myjesz tak często jak Ci się chce, możesz co jazdę, również możesz wcale go nie myć, z tym że im czystszy filtr tym żywotność góry silnika dłuższa. przynajmniej pierścionków, nicasilu/tulei.
brak rozrządu
brak problemów
:)

Pawel221
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: pn, 17 maja 2010, 18:06
Motocykl: Honda cr 125 2002
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Filtr powietrza i jego obsługa

Post autor: Pawel221 » czw, 17 mar 2011, 19:18

Jeżeli , tak jak powiedziałeś jeździłeś w wilgotny dzien i gdzie nie było kurzu . To oczywiście możesz odpuścić sobie czyszczenie , lecz nie powtarzaj tego ... odpuszczaj sobie maksymalnie jedną jazdę (o ile jest wilgotno)
Bo często jest tak ,że nie dostrzegamy brudu który jest wewnątrz filtra :)
A jeżeli masz czas i ochotę to oczywiście lepiej zapobiegać i czyścić co jazdę :)

A co do drugiego pytania , to wydaje mi się że to bez różnicy , ale niech ktoś inny sie jeszcze wypowie bo nie jestem pewny, ja sam jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi :)

Pozdrawiam Pawel221

Biały__ Mx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: pt, 15 paź 2010, 14:30
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Filtr powietrza i jego obsługa

Post autor: Biały__ Mx » czw, 17 mar 2011, 19:36

No mysle zy filtr powinnoo czysc sie co jazdee , ale to zalazy w jakich warunkach sie jezdzi tak , jezeli jezdzisz w wilgotnych i filtr nie jest brudny to mozna go przedmuchac sprezarka i gitara, lecz jak jezdzisz w piasku gdzie sie kurzy itp to filterek co kazda jazde powinien byc myty i nasaczanyy . A jezeli chodzi o nawilzanie to nalezy umyc filterek poczekac az wyschnie nasaczyc odczekac chwilee no i montaz filterka i smigamy ;) Nalezy pamietac rowniez ze filterek trzeba zmieniac na nowy poniewaz gabka nie jest wieczna ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”