Informacje o Oleju

Pytania dotyczące płynów, smarów oraz oleji do Twojego motocykla
gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » ndz, 10 gru 2006, 21:36

Wiesz, nie chcę tu podważać opinii mechanika-ale nie schodziłbym poniżej dobrego półsentyka.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

Autor tematu
Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » ndz, 10 gru 2006, 22:02

Hmmm no zwlaszcza ze ten mechanik cieszy sie dobra opinia :? i serwis w ktorym to robilem też... Ale powiem tak... Oddalem moto tam do niego, bo mialem numer od znajomego do mechanika no i on robil z moto tam w serwisie, wszystko cacy sie wydawalo, ale przyjezdzam do domu to z ciekawosci otwieram puche od filtra powietrza, bo mi powiedzial ze przeczyscil filtr, i nasaczyl specjalnym olejem. No i otwieram i co ?? i NIC jest tam to co ja zrobilem czyli czysty filter nasaczony zwyklym olejem, bo wtedy nie mialem jeszcze do filtra (ale juz kupilem 8) ) sobie mysle no to fajnie... A ostatnio tak sobie ogladam opakowanie, i szukam gdzie mi na nim pisze ze fullsyntetyk Bo tak mi mowil. No i nigdzie nie pisze ... pisze ze olej mineralny :x no to odrazu dzwonie, i sie go pytam co on to mi wlal i on mi tlumaczy ze tak sie robi, a potem zebym wlal syntetyk, no ale sobie mysle ze bylem pewny ze mi mowil ze wlal syntetyk, no to ok. upomnialem sie o nienasaczony filtr powietrza, no to mi powiedzial ze pewnie zlecil praktykantowi zeby umyl...no sorry, ale jak daje motor jemu to on powienien z tym robic i cos czuje ze z tym olejem to rowniez praktykantowi dal ,jezeli mowil prawde o tym calym praktykancie :shock: zrobilem juz niecale 2 baki na tym oleju, no i go wymieniam, bo boje sie czy mechanik ma racje czy tylko mi tak sciemnial, zeby nie wyszlo ze sie pomylil ?? Zaraz poogladam serwisowke i napisze co mi tam pisze :wink:

O.K, czekamy, tylko napisz to po Polsku, to nie wyścig pokoju że piszesz na czas. 88 błędów w jednym poście to przesada. Pzdr.
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » ndz, 10 gru 2006, 22:21

Znakiem tego mechanik jest do wymiany.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

SEBOOL
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 951
Rejestracja: ndz, 22 sty 2006, 10:12
Motocykl: CRF only
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: SEBOOL » ndz, 10 gru 2006, 22:33

Kolega moderator też popełnia błędy. Popraw swoją wypowiedź żeby znikły błedy ;) żarcik
pozdr.
RS SERWIS

kruszon
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 586
Rejestracja: ndz, 3 gru 2006, 18:35
Motocykl: EXC-R 530
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław!
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kruszon » wt, 3 kwie 2007, 21:59

Elo Elo!!

Mam dwa pytanka.

1.) Przechadzająć się dzisiaj w hipermarkecie wskoczyłem na chwile na dział z olejami. Znalazłem ten oto olej:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M246392
Czy taki olej nadaje się mojej Jadźki YZ250F ?? ( na etykiecie jest napisane, że olej przeznaczony do wysilonych silników eksploatowanych w trudnych warunkach). A kosztuje on 30zł to nawet taniej jak u Olka czy Martina! A i za przesyłke nic nie płace.

2.) Mam na stanie kilka butelek ( w niektórych jest 200, w innych 800ml ) różnych olejów. I teraz mam pytanko. Bo do mojej YZty wchodzi 1,2 litra. I nie chce otwierać obydwu naraz, żeby z drugiego dolać tą resztke. Chciałbym się pozbyć tych co mi pozostały. Chodzi mi o to czy można mieszać ze sobą oleje o tych samych właściwościach?? Np. 10w40 z 10w40 - oba półsyntetyki. :wink:

Z góry dzięki za odpowiedź :)
<<WROCŁAWSKI KLUB MOTOCROSSOWY>> DOŁĄCZ DO NAS!
www.motocross.wroclaw.pl
https://www.facebook.com/motocross.wroclaw

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » wt, 3 kwie 2007, 22:06

1.) Castrol na swojej stronie zaleca do Twojego motocykla olej GPS, sprawdziłem przed chwilą. Więc można.
2.) Można mieszać oleje które są w podobnych klasach a różnych producentów.
Pzdr.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

kruszon
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 586
Rejestracja: ndz, 3 gru 2006, 18:35
Motocykl: EXC-R 530
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław!
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kruszon » wt, 3 kwie 2007, 22:17

gajowy pisze:1.) Castrol na swojej stronie zaleca do Twojego motocykla olej GPS, sprawdziłem przed chwilą. Więc można.
2.) Można mieszać oleje które są w podobnych klasach a różnych producentów.
Pzdr.
DZIĘKI WIELKIE GAJOWY!! Masz u mnie piwo :P Akurat kupiłem 8-pak Żubra :D hehe.

pzdr
<<WROCŁAWSKI KLUB MOTOCROSSOWY>> DOŁĄCZ DO NAS!
www.motocross.wroclaw.pl
https://www.facebook.com/motocross.wroclaw

LesniK
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 60
Rejestracja: ndz, 28 sie 2005, 20:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: DSW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: LesniK » sob, 19 maja 2007, 13:32

................
Ostatnio zmieniony śr, 12 sie 2009, 19:02 przez LesniK, łącznie zmieniany 1 raz.

Salus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 20:35
Motocykl: Rm-Z 250 || 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Salus » pn, 20 sie 2007, 11:40

pisze tutaj bo nie chciałem zakładac nowego tematu,

1. Pytanie brzmi, czy moge zmieszac 2 rózne oleje w 4t? bo w serwisie mi zalali silnik "jakims" olejem i nie wiem jakim. a teraz musze dolac i niewiem czy musze spuszczas stary? czy moge poprostu dolac.

pyt 2. chce kupic olej shell advance ultra 4 10W40 . lub shell advance ultra 4 15w40 który lepszy i co w góle o nich sądzicie?

ps. no i jak z tym mieszaniem? :/

kfilipek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pn, 21 maja 2007, 09:52
Motocykl: RM250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kfilipek » pn, 20 sie 2007, 14:52

Salus pisze:pisze tutaj bo nie chciałem zakładac nowego tematu,

1. Pytanie brzmi, czy moge zmieszac 2 rózne oleje w 4t? bo w serwisie mi zalali silnik "jakims" olejem i nie wiem jakim. a teraz musze dolac i niewiem czy musze spuszczas stary? czy moge poprostu dolac.

pyt 2. chce kupic olej shell advance ultra 4 10W40 . lub shell advance ultra 4 15w40 który lepszy i co w góle o nich sądzicie?

ps. no i jak z tym mieszaniem? :/
Jeżeli nie wiesz czym ci zalali silnik to nie mieszaj, lepiej wymień. Natomiast olej 10W40 z reguły jest olejem półsyntetycznym wykazuje on lepsze właściwości lepkości w wysokich temperaturach (w porównaniu z 15W40) jak i w niskich 10W to -20st C, 15W to -15st C. Firma Shell jest wiodącym producentem olei silnikowych także jakość ich powinna być na wysokim poziomie.

Salus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 20:35
Motocykl: Rm-Z 250 || 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Salus » pn, 27 sie 2007, 21:10

czyli rozumiem ze 40w50 jest lepszy, a lepsze są syntetyki czy połsyntetyki?

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » pn, 27 sie 2007, 21:33

Pytanie brzmi, czy moge zmieszac 2 rózne oleje w 4t? bo w serwisie mi zalali silnik "jakims" olejem i nie wiem jakim. a teraz musze dolac i niewiem czy musze spuszczas stary? czy moge poprostu dolac.
Dowiedz sie tylko jakiej klasy był olej (syntetyk/semi/pełna synteza), i dolej oleju dowolnej marki, w podobnej klasie. To że będę kłopoty po zmieszaniu się olejów dwóch różnych marek jest tak prawdopodobne jak to że ja mam w dowodzie wbite Marija Scharapowa lat 22 :lol:
Jeśli nie możesz uzyskać informacji o tym jaki Ci wlali olej-dolej półsyntetyku-będzie najbezpieczniej bo ew. polepszysz zalany olej mineralny, albo ciut pogorszysz zalany syntetyk.
Nie mam pojęcia do jakiego motocykla lejesz olej, ale w większości przypadków nie ma żadnych przeciwskazań aby nalać dobry syntetyk czy półsyntetyk. Klasa 15W/40 jest raczej dla lekkich warunków eksploatacji, w mało wysilonych silnikach, w użytkowaniu off-road nie schodziłbym poniżej półsyntetyka i to niezależnie od wieku silnika.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”