DO WSZYSTKICH NOWYCH UZYTKOWNIKOW!
Nazywajcie tematy poprawnie wg. schematu http://forum.motox.com.pl/viewtopic.php?f=20&t=9755

Od dzisiaj możecie dziękować za każdy post. Dostępna jest łapka w górę w każdym napisanym poście.

honda xr 600 Zębatka zdawcza...

Pytaj o wszystko co zwiazane z napędem, łańcuchem, zębatkami
Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda xr 600 Zębatka zdawcza...

Post autor: andrzej555 » śr, 13 sty 2016, 21:03

Kolego napisz logicznie o co ci chodzi piszesz i odpowiadasz i nic z tego nie można zrozumieć,napisz co z zębatką jest nie tak,po zamontowaniu nowego zabezpieczenia zębatka za bardzo dosunie sie do silnika?
Wiadomo,że zabezpieczenia ma sie mijać z trybami na zębatce,ale w czym jest problem jeżeli wymiary zębatek ci sie nie zmieniły?
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Awatar użytkownika
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Motocykl: Honda XR 600

Post autor: ja23 » śr, 13 sty 2016, 21:57

Ehhh Logicznie pisząc kupiłem sobie fajną zębatkę i zajefajnie pasuje :D . Chodziło mi o to czy podkładka przykręcona do zębatki ma się mijać frezem i przy tym automatycznie działa jako zabezpieczenie poprzez mijające się frezy a nie jako zwykła podkładka.Taką odpowiedz uzyskałem od majstra128 i wiszę mu za to browar :drinkers dla ciebie andrzeju555 może to się wydawać logiczne że zęby mają się mijać ale dla mnie na 1 rzut oka wydały się złym zakupem ponieważ w żaden sposób nie mogłem zgrać do kupy frezów z śrubami :D ale po chwili zastanowienia sam do tego doszedłem :oops: A na zębatce mam uskok miejsce na łańcuch bo gdybym wstawił taką jak z rysunku jaki podrzucił majster128 łańcuch obcierał by o kartery ot cała filozofia. pozdro

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Kontakt:

Post autor: Majster128 » śr, 13 sty 2016, 23:09

Od czyli zębatka, którą kupiłeś jest identyczna jak stara zatem pochodzi ona z XR 650.
Ale mam pytanie.
Jaka jest odległość między zębatką a zabezpieczeniem po montażu? Na jednym ze zdjęć ta odległość jest zbyt duża.
Remonty silników, zawieszeń, tulejowanie, honowanie, szlify, wymiany korbowodów, naprawa wałów. tel. 607198003
Zachęcam do obejrzenia mojej galerii

Awatar użytkownika
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków

Post autor: ja23 » czw, 14 sty 2016, 20:20

Witam jeszcze jej nie zamontowalem (praca za granica) Zbytnio nie rozumiem pytania. Między podkładką a zebadką nie ma przerwy jest ona przykrecona bezposrednio do zebatki. Chodzi ci pewnie o luz między zębatką a pokrywa silnika/karterem? Podkladka zablokuje się miedzy dwoma frezami na wałku i ile zostanie przerwy hmm nie wiem wrócę to za 10 dni to dokonczymy temat.Zapewne myślisz o tym uskoku na zębatce do której strony ma iść? Na zdjeciach na google widziałem zamontowane uskokiem na zewnątrz a inni montowali płaską stroną do silnika. To nie zależy czasem od rodzaju łańcucha?

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Motocykl: CR 250
Kontakt:

Post autor: Majster128 » czw, 14 sty 2016, 20:21

To zdjęcie mam na myśli:
download/file.php?id=3395
Remonty silników, zawieszeń, tulejowanie, honowanie, szlify, wymiany korbowodów, naprawa wałów. tel. 607198003
Zachęcam do obejrzenia mojej galerii

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Motocykl: CRF250R

Post autor: wicherek666 » pt, 15 sty 2016, 00:10

Mnie też w/w zdjęcie zastanawia. Może autor wie, skąd się wzięły "srebrne prostokąty" na niektórych sworzniach łańcucha ?

Awatar użytkownika
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków

Post autor: ja23 » pt, 15 sty 2016, 18:49

No ja ich nie wypilowalem ;-) zapewne trą o ramę. Na nie których zdjęciach w google widziałem zębatki zamontowane uskokiem na zewnątrz a na innych od strony silnika.Nie jest to czasem w jakimś stopniu regulacja pod zastosowany łańcuch? Skoro bystre oko kolegów dostrzegło obcierki na łańcuchu to mogę obrócić zębatkę uskokiem na zewnątrz tylko czy łańcuch z kolei nie bedzie obcierał z 2 strony hmmm

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Motocykl: soon 250 4t

Post autor: andrzej555 » sob, 16 sty 2016, 05:46

Albo ten silnik jest tak spasowany,albo tulejki silnika lub wachacza zużyte i kosi wachacz lub silnik przy rozpędzaniu,przykręcanie zębatki na odwrót poziom miszcz :D .
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Awatar użytkownika
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków

Post autor: ja23 » sob, 16 sty 2016, 20:06

Silniki hondy xr xn nx itp maja takie same pasowanie do ramy, żadnych wiejskich garażowych przerobek nie ma na pewno wszystko siedzi jak w oryginale. Jeżeli chodzi o zamontowanie zębatki na odwrót to było pytanie.W googlach widzialem właśnie takie zastosowanie. Skoro po zamontowaniu zębatki łańcuch drze o ramę można ją obrócić o 180stopni i automatycznie odejdzie łańcuch od ramy właśnie przez uskok na niej o ile mamy miejsce od strony silnika. Tak tylko kombinuje aby to funkcjonowało. Aaa noi ostatnio ściągnąłem koło do wymiany szczęk hamulcowych ale raczej wątpię aby przez to darł o ramę skoro zębatka nie ma zabezpieczenia i chodzi po wałku jak chce.Za tydzień bede w domu zamontuje i wstawie fotki co z tego wyszło.

Awatar użytkownika
Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej

Post autor: Konrad96 » sob, 16 sty 2016, 21:39

Może zamieniłeś dystanse koła miejscami, jeden może być szerszy, a drugi węższy i przestawiło się koło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”