Husqvarna tc 450 i problem z łańcuchem .

Pytaj o wszystko co zwiazane z napędem, łańcuchem, zębatkami
Autor tematu
Jasio12Jasio
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 30 mar 2011, 23:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Husqvarna tc 450 i problem z łańcuchem .

Post autor: Jasio12Jasio » śr, 2 sty 2013, 01:54

Cześć , mam taki problem . Kupiłem nowy łańcuch do Husqvarny tc 450 z 2006r. bo na starym zaczęło się bicie o ramę (zaraz za zębatką) , wymieniłem (zębatki też) , i gdy tylko pod koniec wypadu łańcuch dostał lekkiego luzu od razu wszystko zaczęło sie od nowa. Nie kupowałem jakichś podróbek tylko zalecany łańcuch DID-a . Na zębatce nie wyczułem żadnego luzu a koło miałem ustawione na pewno prosto . Szukałem prowadnic takich jak w ktm-ie (ze ściankami bocznymi) ale niestety nie znalazłem . Czy miał ktoś podobny przypadek , albo czy ktos nie wie co moze być przyczyną ? Nie od dziś jeżdżę więc prosze darować sobie opinie ze nie umiem naciągać łańcucha itp. Za pomoc z góry dziękuję .

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Husqvarna tc 450 i problem z łańcuchem .

Post autor: amator » śr, 2 sty 2013, 10:08

Dobra, pomijam ostatnią kwestię jeśli chodzi o naciąganie łańcucha . Ale to że kupiłeś zalecanego DID'a o niczym nie świadczy że ten łańcuch jest taki jaki powinien być . Ty napisz konkretnie jaki to model tego łańcucha, podaj całą nazwę ,jakie sa zębatki (ilośc zębów p. i t.) bo w tym może leżeć przyczyna. A poza tym to jak sam napisałes
gdy tylko pod koniec wypadu łańcuch dostał lekkiego luzu od razu wszystko zaczęło sie od nowa
.
Co rozumiesz pod pojęciem lekki luz ?. Nowy łańcuch przeważnie po pół godzinie trzeba podciągnąć.A u ciebie po prostu jak w każdym 4paku za wysoki bieg - za mała prędkość - za duże przełożenie. :drinkers:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”