Łańcuch i zębatki ktm gs250

Pytaj o wszystko co zwiazane z napędem, łańcuchem, zębatkami
Autor tematu
skr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: wt, 4 gru 2012, 21:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Łańcuch i zębatki ktm gs250

Post autor: skr » śr, 5 gru 2012, 21:39

To mój pierwszy post na forum, także proszę o wyrozumiałość.
Posiadam KTM gs 250 1995(można często spotkać oznaczenie jako exc).Moto użytkuje typowo amatorsko czyli 1-2 razy w miesiącu w niedziele.Głownie las, podjazdy, przeprawy. Potrzebuje porady w kwestii doboru łańcucha i zębatek. Z tego co znalazłem w necie, to ten model powinien mieć zębatki 14+50 i łańcuch o-ring lub x-ring 118.Obecnie mam zamontowany zestaw w takiej konfiguracji i nie narzekam ale chcę aby moto miało mocniejszy pierwszy i drugi bieg.
Co zastosować? Zębatki 13+50? Jaka wówczas będzie najlepsza długość łańcucha?
Zębatki kupię marki JT stalowe i łańcuch RK 520.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Łańcuch i zębatki ktm gs250

Post autor: amator » śr, 5 gru 2012, 23:42

skr pisze:To mój pierwszy post na forum, także proszę o wyrozumiałość.
Posiadam KTM gs 250 1995(można często spotkać oznaczenie jako exc).Moto użytkuje typowo amatorsko czyli 1-2 razy w miesiącu w niedziele.Głownie las, podjazdy, przeprawy. Potrzebuje porady w kwestii doboru łańcucha i zębatek. Z tego co znalazłem w necie, to ten model powinien mieć zębatki 14+50 i łańcuch o-ring lub x-ring 118.Obecnie mam zamontowany zestaw w takiej konfiguracji i nie narzekam ale chcę aby moto miało mocniejszy pierwszy i drugi bieg.
Co zastosować? Zębatki 13+50? Jaka wówczas będzie najlepsza długość łańcucha?
Zębatki kupię marki JT stalowe i łańcuch RK 520.
Zestaw 13/50 sprawi że te biegi będą mocniejsze , generalnie moto będzie łatwiej się zbierał z dołu. Ale taki zestaw ma też i wady ano takie że przy mniejszej zębatce przedniej(13) łańcuch będzie ci szybciej wycierał ślizg łańcucha na wahaczu i prędzej dojdą dodatkowe koszty . Lepiej zrób konfigurację 14/51-52. Wahacz zostanie nie zagrożony szybszym zniszczeniem a oddawanie mocy będzie identyczne. Jeśli chodzi o długość łańcucha 118 wystarczy w zupełności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”