Szprychy zakleszczone

Masz problem z doborem opony? Nie wieszj jak wycentrować felgę?
Autor tematu
Rzeninho
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: śr, 30 kwie 2008, 18:39
Motocykl: Yamaha yz250f 2004r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Szprychy zakleszczone

Post autor: Rzeninho » wt, 16 gru 2008, 20:49

Witam, próbuje uniknąć kupowania nowego kola, czy też szprych, więc proszę o pomoc.
Kolo podczas jazdy chodzi na wschód i zachód, szczególnie to czuć na asfalcie. Już raz mi szprycha przebila dentkę, co oznacza ,że są luzy. luzy są, tylko jak je zniwelować ?
Mam problem z 4-5 szprychami. Zakleszczyly się i za nic nie chcą puścić. Próbowalem je rozgrzać, WD-40, kręcilem na max. w jedną i drugą stronę... może ma ktoś domowy sposób na rozkleszczenie tego ?

Pozdrawiam
Yamaha YZ250F Power®

Erda
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 81
Rejestracja: wt, 8 kwie 2008, 20:36
Motocykl: Honda CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wisla
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Szprychy zakleszczone

Post autor: Erda » śr, 17 gru 2008, 16:40

Skoro to nie pomaga,to sprobuj sciagnac opone nastepnie opaske i sprobuj poklepac po tych szprychach,powinno pomoc,tez tak mialem i mi to pomogło;)

Pozdrawiam

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szprychy zakleszczone

Post autor: gajowy » sob, 20 gru 2008, 12:19

Rozgrzej nyple do koloru ciemnej wisienki od wewnętrznej strony felgi, jak jeszcze będą dość ciepłe podlej WD40, i zostaw tak na noc.
Z rozgrzewaniem bardzo mocno uwazaj, robiłem to palnikiem acetylenowym w rozmiarze dyszy do blachy 1 mm, i na mocno przykręconej długości płomienia. Trzeba z tym bardzo uwazać, zeby nie uszkodzić felgi. Chodzi o to żeby płomioeń był bardzo mocno skupiony, tak by dał radę punktowo w ciągu 1-2 sekund zagrzać do odp. temp. nypel, a nie grzał wszytkiego dookoła.
Nie ma bata żeby nie puściły :).
Są specjalne klucze do nypli felg, zwykłe sie nie bardzo nadają-przy zapieczonych ich główki obrabiaja sie momentalnie na okrągło.
Pzdr.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła/felgi/opony”