Kmx 125 krzywe tylne koło lub wachacz pomocy

Masz problem z doborem opony? Nie wieszj jak wycentrować felgę?
Autor tematu
funxeze
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: czw, 7 sty 2016, 19:44
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kmx 125 krzywe tylne koło lub wachacz pomocy

Post autor: funxeze » czw, 7 sty 2016, 20:25

Dodaje załącznik powiedźcie co zrobić. Wygląda to tak nawet jeszcze z 2 cm bardziej pochylony a zakupiłem nową opone i wstyd tak jeździć dodam że moto kupiłem po wypadku. i39.tinypic.com/33yjm8w.jpg

Awatar użytkownika
Mefiz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 120
Rejestracja: sob, 7 mar 2015, 11:20
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kmx 125 krzywe tylne koło lub wachacz pomocy

Post autor: Mefiz » pt, 8 sty 2016, 08:05

Podczas naciągania łańcucha może z jednej strony jest bardziej naciągnięte a z drugiej mniej i dlatego się tak dzieje ?
EnduroTeam
Yz250F

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kmx 125 krzywe tylne koło lub wachacz pomocy

Post autor: P.S. » pt, 8 sty 2016, 15:12

Łopatologicznie najprościej było by ustawić moto w pionie na jakim stołku poziomica i miarka i konsekwentnie rób pomiary podzespolow po obu stronach aż dojdziesz na jakim elemencie występuje zwichrowanie .

matoshiba
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: śr, 30 gru 2015, 19:26
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kmx 125 krzywe tylne koło lub wachacz pomocy

Post autor: matoshiba » ndz, 1 maja 2016, 14:39

Podpinam się pod temat ,
Problem polega na ocieraniu opony o wahacz od strony napędu ( patrząc na motocykl od tyłu - lewa strona) . Gdy napęd jest naciągnięty prawidłowo i obie śruby regulacyjne są tyle samo wykręcone przerwa pomiędzy opona a prawa strona wahacza wynosi ok 3 cm a z lewej dotyka / min luz widac podczas kręcenia opona ze wymiar ten sie zmienia jakby cos byo zwichrowane . Ośka ok piasta tez , łożyska nowe , koło dopiero co wróciło z nowymi szprychami , wycentrowane i ok , opona Pirelli i zonk. Ktoś ma jakis pomysł ?Moto to beta 525 gdy patrzy się styłu na cała linie motocykla to wygląda ok prosto wszystko w linii . Wahacz mierzyłem po przekątnych duża suwmiarka i jest ok , by taka różnica wyszła by musiał być walnięty z 1,5 cm najmarniej . Mi pomysły się skończyły chodz cały czas chodzi mi po głowie wadliwa opona .

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kmx 125 krzywe tylne koło lub wachacz pomocy

Post autor: kris514 » ndz, 1 maja 2016, 22:42

A mi chodzi po głowie wadliwe zaplatanie szprych (można tak zapleść koło by felga była bardziej po lewej lub prawej stronie). Spróbuj zrobić tak że wyjmij koło, oprzyj je tulejką na podłodze i zmierz odległość felgi od ziemi i ponów ten pomiar z drugiej strony, zazwyczaj producent przewiduje by środek felgi był w jednej osi z środkiem piasty.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

matoshiba
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: śr, 30 gru 2015, 19:26
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kmx 125 krzywe tylne koło lub wachacz pomocy

Post autor: matoshiba » wt, 3 maja 2016, 07:56

Po wczorajszych pomiarach wyszło , iż wadliwa jest opona . Czyli można powiedzieć że jest to najmniejszy "ból" . Co do felgi to wybrałem zakład z 2 strony Polski który się specjalizuje tylko w felgach motocyklowych i po opiniach -także na tym Forum , rozmowie tel jak i dalszym kontakcie i sprawności pracy byłem bardzo zadowolony chodź jak wiadomo pomyłki każdemu się zdarzają . Tak czy inaczej ostatnia sprawa w moim motocyklu została załatwiona .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła/felgi/opony”