Oponki przód - tył na tor

Masz problem z doborem opony? Nie wieszj jak wycentrować felgę?
Autor tematu
kwasio5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 00:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Oponki przód - tył na tor

Post autor: kwasio5 » pn, 26 gru 2011, 10:52

Witam , od razu chciałbym zaznaczyć że korzystałem z opcji szukaj , wczoraj poczytałem sobie trochę ale nie znalazłem nigdzie 100% odpowiedzi. Doszedłem do wniosku że nie opłaca się kupować jakiś mitasów itp. bo cena praktycznie jest zrównana. Wiec w grę wchodzą firmy dunlop , pirelli , michelin
Nastawiam się na jazdę po torach 70% i 30% jakieś drogi polne , będę jeździł po różnych torach z różną nawierzchnią np. u mnie jak to można nazwać torem jest glina, piach itp. Ale już 60km od mojej miejscowości jest tor piaskowy , na kolejnym torze jest twardo. Wiec reasumują będę jeździł po różnych nawierzchniach , a nie stać na 2 komplety kół , zmienianie opon co wyjazd mija się z celem. Jak większość szukam opony uniwersalniej ale jak to mówią "jak jest do wszystkiego to jest do niczego" Boje się że te przysłowie może się sprawdzić i chcę tego uniknąć. Oponki będę w 250 2T na razie upatrzyłem sobie , oponkę na tył Dunlop D952 a przodu nie mam:( zastanawiam się nad oponką piach-średnio twardy teren ?
Polecicie mi coś na przód do 200zł a najlepiej taniej :)

Teraz kolejne pytanie oponkę dunlopa D952 można taniej kupić niż 200zł ? na allegro są po 199zł szukałem trochę ale ceny było podobne i nawet nieco wyższe.

Myślę nad oponką 110/90-19 nie będzie za wąska ?

Z moim dunlopem na tył to jeszcze nic pewnego jeśli macie fajnie propozycje , w podobnej cenie poproszę :)

Pozdrawiam i liczę chłopaki na wasze odp.:))))

KristofSX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 24 lip 2008, 09:50
Motocykl: 450 SX-F '11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Oponki przód - tył na tor

Post autor: KristofSX » pn, 7 maja 2012, 21:49

hej
w tym sezonie mam pirelli scorpion mx (przód/tył), z tyłu miałem 120/80, teraz założyłem 110/90 i też jest dobrze,
jeżdzę tor/las po 50% , w tamtym sezonie miałem geomaxa , ale scorpion wydaje mi się lepszy (szczególnie ten 120/80 - super ciągnie na podjazdach)

pozdro
Jeżeli wszystko masz pod kontrolą to znaczy że nie jedziesz jeszcze dostatecznie szybko!
http://kristofsx.com - Manuale KTM

Rafaello27
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: pn, 27 lip 2009, 16:42
Motocykl: RM 125, CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Oponki przód - tył na tor

Post autor: Rafaello27 » czw, 10 maja 2012, 22:25

a ja polecam Ci maxxis przód M7304 i tył M7305 ;)

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oponki przód - tył na tor

Post autor: kris514 » sob, 12 maja 2012, 12:53

Z tego co słysze to każdy chwali sobie te:
AC10
Michał Szuster poleca Golden Tyre: http://szustermotocykle.pl/
Ja miałem na przodzieDeestone i się lepiej trzymała od c5(wydaje mi sie że to było c3)
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła/felgi/opony”