Piasta koło - trzaski HELP

Masz problem z doborem opony? Nie wieszj jak wycentrować felgę?
Autor tematu
Pływak 22
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 1 gru 2006, 14:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: SOCHACZEW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Piasta koło - trzaski HELP

Post autor: Pływak 22 » śr, 20 gru 2006, 18:36

Witam.
Dziś zauważyłem a raczej usłyszałem dziwne trzaski i zgrzyty w przedniej piascie koła...takie jakby zapiaszczenie :( Zdemontowałem kółko i po zdjęciu takiej metalowej tulejki z piasty...dalej był gumowy pierścień :wink: i w środku piasty taka obracająca sie tulejka była peknięta...to chyba pękło łozysko jeżeli się dobrze orientuję :( Chyba z tym jeździć nie można...
Pomocy ktoś tak miał i ile może to kosztować i czy to jest łozysko?
Moja biedna maszyna to EXC 250 2T z 2000 r.
YZ 250 F
# 22

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pomyk » śr, 20 gru 2006, 18:38

Ktmy w ogóle tak mają że piasty pękają już widziałem 3 przypadki :/

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » śr, 20 gru 2006, 18:44

Łożyska w KTMie radze wszystkie ( i kół i wahacza i wszstkie inne ) wymieniać przed sezonem i w połowie. Bo jeśli sie za dużo przetrzytma na jednych to poprostu łapią luzy a poźniej dzieją sie takie historie. Jeśli jeździsz często to wymieniaj przynajmniej dwa razy w roku jeśli żadko i spokojnie to jeden rok powinny wytrzymać. Ale moje zdanie jest takie: lepiej wymienić niż czekać jak najdłużej, bo znam takich ludzie co np. na tłoku 100h jeździli ( MXROOL pamietasz gościa u Qraka na obozie?? )
KTM 125SX '10 :]

Autor tematu
Pływak 22
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 1 gru 2006, 14:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: SOCHACZEW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Pływak 22 » śr, 20 gru 2006, 18:46

Ale to piasty piasty...czy łozyska w piastach?
Wiesz cos o kosztach i ewentualnych skutkach zaniedbania tematu...pewnie shimmi i zwałka przy większej prędkości...Troche nim przejeździłem, a w zasadzie nie wiem kiedy mi to trzasło
YZ 250 F
# 22

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: weteran » śr, 20 gru 2006, 19:00

Cześć Rozleciało się napewno łożysko, a może nawet 2. Musisz wymienić koniecznie oba najlepiej wraz z simmeringami. Łożyska im kupisz lepsze tym dłużej na nich polatasz. Zwróć uwagę aby był ZZ, a jeszcze lepiej RS.

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Piasta koło - trzaski HELP

Post autor: BaRy » śr, 20 gru 2006, 19:02

Pływak 22 pisze:Witam.
Dziś zauważyłem a raczej usłyszałem dziwne trzaski i zgrzyty w przedniej piascie koła...takie jakby zapiaszczenie :( Zdemontowałem kółko i po zdjęciu takiej metalowej tulejki z piasty...dalej był gumowy pierścień :wink: i w środku piasty taka obracająca sie tulejka była peknięta...to chyba pękło łozysko jeżeli się dobrze orientuję :( Chyba z tym jeździć nie można...
Pomocy ktoś tak miał i ile może to kosztować i czy to jest łozysko?
Moja biedna maszyna to EXC 250 2T z 2000 r.
Kup cały zestaw Pivot Works (łozyska i simeringi) do przedniego kołoa i po problemie.
Powinno coś koło 100 kosztować.
Jeździć tak nie powinieneś bo łożysko uszkodzi/wytrze piastę i trzeba będzie więcej kombinować.
Sprawdź też czy te tulejki które dystansują koło nie mają już wytartych rowków od simeringów.
Jeśli tak to tamtendy łatwiej dostaje się woda i brud no i niszcy szybciej łożyska.
Wtedy te tulejki trzeba wymienić lub tak jak ktoś na forum radził przetoczyć i nałożyć tulejke u ślusarza.


Honda MX Coalition #77

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ;)
Mój niestety nie nadążył na whoopsach :(

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » śr, 20 gru 2006, 19:33

Cześć!
To pękło łożysko. Kup łożyska 4 takie i 4 uszczelniacze metalowo gumowe. Łożyska są typowe i kosztują dosłownie KILKA złoty w sklpie z łożyskami. Ja wsadzam w piasty KOYO. Co roku wymeniam WSZYSTKI łożyska w nadwoziu i wszystki można dostać jako tanie zamienniki, nawet to do PDS za kilkanaście złoty. Pozdro

A tego gostka pamiętam hehe przelatał troche za długo i przegioł lol
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Autor tematu
Pływak 22
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 1 gru 2006, 14:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: SOCHACZEW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Pływak 22 » śr, 20 gru 2006, 19:49

BaRy simering to ta gumowa uszczekla w piaście? Jak ona mogła wytrzeć rowek w metalowej tuleii?
A odnośnie Pivot Works to szukałem w kilku sklepach i sa do wszystkiego ale do przedniego kołe nie ma :( Znasz jakiś sklep gdzie mają? Wole to sam naprawic niż jechać do serwisu aby mi z 500 zeta policzyli za zamiennik łożyska hehe. I dlatego tzreba mi tłumaczyć wszystko ktrok po kroku jak krowie na rowie
YZ 250 F
# 22

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BaRy » śr, 20 gru 2006, 20:00

Pływak 22 pisze:BaRy simering to ta gumowa uszczekla w piaście? Jak ona mogła wytrzeć rowek w metalowej tuleii?
A odnośnie Pivot Works to szukałem w kilku sklepach i sa do wszystkiego ale do przedniego kołe nie ma :( Znasz jakiś sklep gdzie mają? Wole to sam naprawic niż jechać do serwisu aby mi z 500 zeta policzyli za zamiennik łożyska hehe. I dlatego tzreba mi tłumaczyć wszystko ktrok po kroku jak krowie na rowie
Tak to taka uszczelka.
Mogła, mogła :arrow: jak tam się trochę piasku dostanie + obroty koła to działa jak papier ścierny.
Z resztą sprawdź u siebie czy nie ma tych rowków i się sprawa wyjaśni.

Ja kupowałem do tylnego koła taki zestaw ( 3 łożyska, 2 simeringi i w CRF jest jeszcze taki pierścień) w Olek Motocykle wyniósł mnie chyba 100 zł z przesyłką.
Do przedniego koła pewnie będzie taniej ale zadzwoń i się dowiedz bo na ich stronie nie znalazłem tych zestawów, pogadaj trochę to może Ci jakiś upuścik dorzucą.
Ostatnio zmieniony śr, 20 gru 2006, 20:04 przez BaRy, łącznie zmieniany 1 raz.


Honda MX Coalition #77

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ;)
Mój niestety nie nadążył na whoopsach :(

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » śr, 20 gru 2006, 20:03

A nie lepiej to wymontować zmierzyć 3 wyiary łożyska i uszczelniacza i kupić to samo w zamienniku gdzie uszczelniacz kosztuje 4zł :!: a solidne łożysko z górnej pólki góra 20 zł.

Ja się nie bawie w Pivotsa bo wychodzi 2x drożej i nie wiem gdzie to zamawiać. W kole nie ma żadnej filozofi
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Ciechu » śr, 20 gru 2006, 20:08

>Wyjmij simmeringi z koła, wybij łożyska (tylko jakoś mało inwazyjnie ażeby gniazd nie zniszczyć-podgrzej piastę na przykład) i pojedź z tym do sklepu z takim asortymentem. Jeśli bywasz w Warszawie to mogę polecić ze dwa miejsca. Zresztą jeśli zadzwonisz to może i wysłaliby pocztą.
Ale na sto procent w Sochaczewie jest sklep z takim asortymentem.
To pewnie są zwykłe łożyska, żadne bajery. Po dwie dychy za sztukę. Simmeringi pewnie około 4pln za sztukę. Zależy od rozmiaru. Łożyska kup firmy SKF, Koyo, INA, Nachi... to są dobre firmy. Raczej podaruj sobie CX itp. Nie wiem jakiej jakości są polskie łożyska. Zresztą jeśli nei stoisz finansowo rewelacyjnie to mogą być i polskie a nwet CX tylko trzeba je wymienić trochę częściej.

http://www.pkt.pl/

To jest magiczna strona do wyszukiwania wszystkiego. Lepsze niż google ;)
W samym Sochaczewie jest kilka sklepów z tej branży z tego co widzę.
W Warszawie polecam Teom oraz FIN. Oba sklepy wyszukasz przez tą magiczną stronę którą podałem. I w teomie i w finie możesz sobie przebierać w producentach do woli. Ja kupując łożyska do kół miałem około 10 opcji. Od rosyjskich za 3pln do SKF za 20 (to samo łożysko).
Jeśli chcesz to załatwić osobiście to najpierw zadzwoń bo jeśli czegoś nie ma to dopiero na drugi dzień wszystko mogą załatwić. Powodzenia.

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BaRy » śr, 20 gru 2006, 20:14

MXrool pisze:A nie lepiej to wymontować zmierzyć 3 wyiary łożyska i uszczelniacza i kupić to samo w zamienniku gdzie uszczelniacz kosztuje 4zł :!: a solidne łożysko z górnej pólki góra 20 zł.

Ja się nie bawie w Pivotsa bo wychodzi 2x drożej i nie wiem gdzie to zamawiać. W kole nie ma żadnej filozofi
Ja do tylnego zamawiałem Pivota bo w Hondzie jest z tyłu ten pierścionek który maiłem już wymęczony.

Policzmy 3 łożyska jakie zazwyczaj kupowałem NTN gdzieś 3x 20-27 PLN, simeringi to frytki może dwa z 5-10PLN ale nawet nie chcę wiedzieć ile ten pierścień może w serwisie kosztować.
Z przesyłką wyszło 100 PLN i nie straciłem paliwa i czasu żeby po te graty jechać.


Honda MX Coalition #77

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ;)
Mój niestety nie nadążył na whoopsach :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła/felgi/opony”