KOŁA SUPERMOTO KTM

Masz problem z doborem opony? Nie wieszj jak wycentrować felgę?
Autor tematu
rademenes666
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: wt, 28 lip 2009, 10:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KOŁA SUPERMOTO KTM

Post autor: rademenes666 » ndz, 31 sty 2010, 18:24

Witam posiadam KTM EXC 450 i chciałbym nim tez troszkę pośmigać po drogach sporadycznie wiec szkoda mi wydać kilka tysięcy na zakup kół supermoto do takiego motocykla z czego można by było podpasować?takie kola żeby prezentowały sie nie najgorzej i nie wymagały zbyt sporych przeróbek cieszył bym sie gdyby ktoś dodał jakieś fotki jesli takie ma z góry dziękuje i pozdrawiam!

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KOŁA SUPERMOTO KTM

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 31 sty 2010, 19:10

1. Wrzucić opony szosowe.
2. Kupić na allegro felgi SM (Można kupić już od 1500zł) dedykowane do danego motocykla(Np DRZ) i dopasować.
3. Możesz kupić same obręcze 17' i szprychy i wszystko złożyć do kupy, ale jest z tym troche roboty, i nie wiadomo czy wszystko idealnie bedzie pasować.
4. Niektórzy wstawiają felgi od sportów(bezszprychowe, tylko takie gwiazdy), ale troche to śmiesznie wygląda.

Potem jak już dopasujesz felgi to szukasz większej tarczy i robisz adapter pod zacisk hamulcowy, ewentualnie zmieniasz na >4tłoczkowy

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KOŁA SUPERMOTO KTM

Post autor: konon312 » pn, 1 lut 2010, 16:26

http://moto.allegro.pl/item898839989_ko ... 5_530.html

Tu koles ma do sprzedania felgi, najprawdopodobniej sa to fele z CBR F3( na 90% ;), fakt niezle sobie za nie wola, ale chodzi mi o to, ze takie felgi kupisz nawet za 600zl, pozniej zostaje kwesta dopasowania tego. Wiem ze przednia felge trzeba troche frezowac przy tarczy tj odkrecasz tarcze i musisz tak jakby wybrac troche materialu i wtedy wkrecasz i siedzi glebiej. Gdzies to widzialem na necie temat wlasnie przerobki na takich felgach, ale nie moge znalesc, w kazdym razie pisali ze trzeba tylko frezowac wlasnie to co mowie i nie ma wiekszych problemow( pozostaje jeszcze wtedy adapter dorobic/dopasowac chociaz w np w CBR tarcze nie ma 320mm i moze byc problem).
Fajnie jakby jakis twoj kumpel mial F3 i podjechac sciagnac fele i zrobic przymiarke, duzo roboty niema, a wyjdzie juz napewno kilka problemow...
pozdro

PS. mysle, ze jak sie chce to napewno jest to do zrobienia duzo mniejszymi kosztami niz zakup kul szprychowych, chociaz troche piepszenia sie z tymi tulejkami napewno bedzie, ale do odwaznych swiat nalezy!!! :D

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KOŁA SUPERMOTO KTM

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 1 lut 2010, 16:45

http://allegro.pl/show_item.php?item=898839989

Poprawiam twój link :wink:

Cena jakaś tam tragiczna nie jest za koła SM, ale napewno też można kupić zwykłe od cebry za grosze i samemu dopasowywać, jednak ja osobiście kupiłbym koła szprychowe. Teraz szukam jakiejś bazy pod supermoto, a jak kupie to niedługo sam zaczne kombinować. Ogólnie dużo pieprzenia i nerwów zapewne będzie :wink:

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KOŁA SUPERMOTO KTM

Post autor: konon312 » pn, 1 lut 2010, 20:59

WLD_Wlodi pisze: Teraz szukam jakiejś bazy pod supermoto
EXC 520/525 :mrgreen: mocy nie braknie :wink:
WLD_Wlodi pisze: Ogólnie dużo pieprzenia i nerwów zapewne będzie :wink:
Zapewne :)

ps. Tylne kolo od Yamahy TDR 125 ma 17'' i te pierwsze roczniki szly na szprychowych, niestety przednia ma 18'', tylko pytanie czy takie cos wytrzyma :?: taka 125tka ma te 30 koni, widzialem to na zywo i nie wyglada to na jakis paść, taka felge mozna kupic za 100/200zl a wyglada zacnie, tylko nie wiem jak z szerekoscia. Jak juz zrobisz tylna to masz tylko zalatwic jeszcze tylko na przod bo 18 cali nie ma co zakladac :? taka alternatywa, bo licza sie pomysly(nawet jak kij to mozna podyskutowac :wink: )

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KOŁA SUPERMOTO KTM

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 1 lut 2010, 22:31

Najlepiej żeby na przód było 3,5 cala, a na tył 4,25 lub 4,5 cala. Oczywiście 17stki :wink:

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KOŁA SUPERMOTO KTM

Post autor: pawlo » wt, 2 lut 2010, 23:53

Ja miałem cos takiego fajnie sie jezdziło ale max 130km/h bo 4 biegi ale wrazenia z jazdy i wpadanie w zakret masakra
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KOŁA SUPERMOTO KTM

Post autor: konon312 » śr, 3 lut 2010, 14:45

pawlo pisze:Ja miałem cos takiego [/img]
Moze opisz jak to robiles(o ile ty to robiles :wink: ) czy duzo piepszenia sie woogle z tym. Widze ze sa to kola od cebry F2? :) jak dla mnie wyglada bardzo ciekawie, a koszt napewno jest duzo nizszy od kol szprychowych.

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KOŁA SUPERMOTO KTM

Post autor: pawlo » śr, 3 lut 2010, 15:04

viewtopic.php?t=12750
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła/felgi/opony”