Koła na asfalt.

Masz problem z doborem opony? Nie wieszj jak wycentrować felgę?
Autor tematu
ZIOM_YO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 20:43
Motocykl: KTM 520SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowa Sól (Modrzyca)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Koła na asfalt.

Post autor: ZIOM_YO » śr, 26 sie 2009, 15:51

Siema.
Mam zamiar przerobić crosta na supermoto/stunt, ale bardziej chcę sie ustawić na to drugie. Dlatego też chcę zmienić koła lecz wiadomo koła supremoto to nie mały wydatek. Rozglądałem się na allegro troche za tym i tak sobie mysle czy nie lepiej wsadzić koła do jakiegoś ścigacza są dużo tańsze. Dlatego mam takie pytanie do was co o tym myślicie, bawił się z was ktoś w to, jeśli tak to może ktoś podrzuci mi info od czego mogą pasować do KTM 520.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: sebek1516 » śr, 26 sie 2009, 22:34

Zapytaj na forum na ścigaczu oni tam znają się na tym i napewno szybciej Ci doradzą :D
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: bulamoto » czw, 27 sie 2009, 18:40

tez kiedys zastanawialem sie nad podobnym tematem i doszedlem do tego, ze najwiekszy problem z doborem kol wiaze sie z adapterami hamulcow...wkoncu musza te kola jakos hamowac :rolleyes: niekoniecznie musisz sie nastawiac na kola od scigaczow, chociaz zalezy jaka chcesz miec rozmiarowke tych opon :roll: kola szprychowane maja w sobie pewien urok, w scigaczach sa to odlewy alu i nieprzamawiaja az tak do mnie :wink: starsze enduraki typu dr, klr i inne byly wyposazane w fajne 17stki, wiec moze cos w tym kierunku :?: :mrgreen:

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: pawlo » sob, 29 sie 2009, 11:51

Ja sobie przerobilem i wyglada to tak koła z cbr 600 f2 zadnych powaznych przerobek typu wieksza tarcza itp tak zeby tylko zmienic koła i łancuch i w teren


OSIAGI JAK F1
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: WLD_Wlodi » sob, 29 sie 2009, 20:06

Zawsze mozna zostawic stare piasty, dokupic inne szprychy i inne obręcze, jeden koleś tak z Forum Motocyklistow zrobił i efekt był naprawde niezły ;)

Autor tematu
ZIOM_YO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 20:43
Motocykl: KTM 520SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowa Sól (Modrzyca)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: ZIOM_YO » ndz, 30 sie 2009, 13:31

Dzięki PABLO właśnie o takie coś mi chodziło.
Mówisz że pasują idealnie do KTM, mają tą samą długość piasty, pasuje tarcza hamulcowa na otwory i do zacisków.

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: pawlo » pn, 31 sie 2009, 15:48

ja za przerobke zaplacilem 30 zl (roboty tokarskie ) dalem gosciowi na flaszke :) przodnia oska .trzeba dotoczyc tulejki ( 3 szt )poniewaz brak łozysk o wymiarach pasujacych na oske ktm-a 26mm i otworow w piascie, a wiec oski brak ale mialem oryginalna z cbr z tylu ucialem nagwintowałem M14X1.5 i ok, tarcza hamulcowa trzeba przetoczyc ja na srednicy ok 2-3mm puzniej trzeba przetoczyc mocowanie tarczy z przodu poniewaz tarcza za bardzo jest wysunieta w strone lag planujemy ok 8mm i z przodu tyle, teraz tyl ,zabierak +mocowanie zebatki trzeba przetoczyc ,lekko wytoczyc . i splanowac poniewaz jest za duze , lozyska, oska i tarcza pasuje a no i po splanowaniu itp tego zabieraka, trzeba go przyspawac do felgi i to koniec jak cos potrzeba pisz , moge ci pare czesci dorobic :) za flaszke:) koszt mojej przerobki za wszystkie czesci(koła kompletne i ta flaszka ) wyniósł 380 zl
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

Autor tematu
ZIOM_YO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 20:43
Motocykl: KTM 520SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowa Sól (Modrzyca)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: ZIOM_YO » pn, 31 sie 2009, 16:23

Czyli muszę kupić kompletne koła od CBR z tarczami żeby je poprzerabiać. Bo swoich tarcz nie chcę ruszać bo nie ukrywam że w terenie też będę chciał od czasu do czasu polatać, dlatego chcę to zrobić tak że wykręcam ośki wyciągam koła i wkładam crossowe.
Dzieki za propozycje pomocy ale mam sąsiada tokarza.
A gdzie latasz swoją maszyną, tylko tor czy też udeżasz na miasto - a jak jest z Panami Oficerami na drodze bo widzę że tak jak ja masz nie zarejestrowaną pomarańcze.

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: pawlo » wt, 1 wrz 2009, 19:24

Ja mam tak jak piszesz zmieniam koła oske przod i łancuch i tyle, a co do jazdy gdzie popadnie ale przewaznie drogi boczne asfaltowe itp wyfuk mam glosny takze miasto odpada narazie, kombinuje go zarejestrowac jako sam, a co do MILICJI jest ok :D
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

Sobek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: Sobek » śr, 2 wrz 2009, 15:35

Witam, posiadam honde cR 125 i chciałbym sie zamienic za kola od aprili mx 50 oski nie pasuja czy wystarczylo by wymienic lozyska w piastach?

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: pawlo » śr, 2 wrz 2009, 18:48

wybij łozysko i pomoierz je i oske a puzniej wymiary wpisz tu http://www.stozek.pl/sklep.php bo moze byc tak ze łozysk takich nie bedzie
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

Autor tematu
ZIOM_YO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 20:43
Motocykl: KTM 520SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowa Sól (Modrzyca)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Koła na asfalt.

Post autor: ZIOM_YO » czw, 3 wrz 2009, 17:51

No ja do swojego szukałem ramy i nigdzie nie ma a jak są to w takiej cenie że szał, bo też chciałem zarejestrować. A da rade go zarejetrować na SAM ? (ciężka jest procedura?) bo w sumie dowiadywałem się kiedyś z trajką to było trochę tego załatwiania i z przeglądem cięzko bo się czepiali. W sumie karte pojzdu mam tylko tego papieru homologacji nie - może wiesz jak go wyrobić?? i jak to załatwić. Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła/felgi/opony”