Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Pytania dotyczące problemów z kierownicą, manetkami i całym osprzętem który na niej się znajduje.
ODPOWIEDZ
Autor tematu
andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: andy2208 » śr, 22 gru 2010, 15:08

Witam, czy słyszal ktoś z Was o akcesoryjnym / tuningowym zestawie hydraulicznego sprzęgła do Yamahy YZ 2T? chodzi mi o cały układ, tj. pompka sprzegła, przewód hydrauliczny i jakiś wysprzęglik do silnika.

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: Ce eRa » śr, 22 gru 2010, 15:19

Obiło mi się to o uszy że jest coś takiego, tak samo jak to że są automatyczne skrzynie do crossów.Ale taki bajerek, jeden jak i drugi musi troche kosztować.Dla przykładu komplet do ktm stoi ok.1500-1800zł.Ale czy warto będzie wymieniać i tyle płacić za byle lżejsze wciskanie sprzęgła, które przeważnie służy tylko do ruszania?

Awatar użytkownika
mckwadrat89
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 160
Rejestracja: czw, 8 paź 2009, 18:25
Motocykl: CRF250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: mckwadrat89 » śr, 22 gru 2010, 15:52

http://allegro.pl/sprzeglo-hydrauliczne ... 80985.html

Widziałem coś podobnego w crf 450 i właściciel chwalił to sobie, ale kupił już taką z Anglii, a pewnie sam nie zdecydował by się na taki wydatek. Nie zgadzam się z poprzednikiem, że sprzęgło służy tylko do ruszania. Zwłaszcza w 2T trzeba częściej operować sprzęgłem np przy wyjściu z zakrętu. Uważam, że to gra nie warta świeczki. Osobiście zwracam na to u siebie w sprzęcie szczególna uwagę, dbam o linkę, o uchwyt, klamkę żeby chodziło jak masełko i nie mam problemu z używaniem sprzęgła dwoma lub jednym palcem.
Baseball, basketball, football - all require one ball...off-road require two!

Autor tematu
andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: andy2208 » śr, 22 gru 2010, 18:04

No właśnie, w 2T sprzęgło nie śłuży tylko do ruszania ;)
Zainteresowało mnie takie coś, bo mam lewą rękę po kilku złamaniach, m.in. poważnego rozwalenia nadgarstka i szybko mi się męczy na torze przy zwykłym sprzęgle na linkę, niezależnie czy to w moim moto, czy w innym.
Co do ceny, do 1500 byłbym skłonny za taki bajerek dać, o ile chodziło by to tak ładnie jak w KTM'ach, ale wiadomo, im taniej tym lepiej ;)
Czy ten zestaw, do którego link jest powyżej, pasowałby do YZ 250 2005r.?
Aha, do KTM'a widziałem w miarę tanie pompki sprzęgła. Czy byłaby miożliwość zakupu takiej pompki do KTM'a i osobno przewodu i jakiegoś wysprzeglika pasującego do YZ? Gdzie szukać takiego wysprzęglika?

EDIT:
Znalazłem w archiwum allegro TANIO cale komplety hydraulicznego sprzęgła ponoć pasujące do YZ, tutaj linki:
http://archiwumallegro.pl/magura_sprzeg ... 13821.html
http://archiwumallegro.pl/sprzeglo_hydr ... 23700.html
http://archiwumallegro.pl/sprzeglo_hydr ... 04480.html
Jak by ktoś posiadał takie cudeńko w tak atrakcyjnej cenie, to walcie na PW. :)
Ostatnio zmieniony śr, 22 gru 2010, 18:49 przez andy2208, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mckwadrat89
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 160
Rejestracja: czw, 8 paź 2009, 18:25
Motocykl: CRF250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: mckwadrat89 » śr, 22 gru 2010, 18:47

Wydaje mi się, że z uzyskaniem takiej skuteczności jak w ktm czy innych seryjnych układach hydraulicznego sprzęgła będzie problem. Gdy mamy seryjne sprzęgło hydrauliczne jak np w ktm to tam bezpośrednio siła z pompki działa na tłoczek a ten bezpośrednio na popychacz sprzęgła. Natomiast nawet jak zastosujesz taki system do YZ to siła z tłoczka działa na dźwigienkę potem na mechanizm (ten za plastikowym deklem od elektrowni) i dopiero na popychacz. Jest znacznie więcej oporów do pokonania po drodze niż w ktm. Ten zestaw z allegro spokojnie byś założył do YZ. Trzeba by było pokombinować jak połączyć tłoczek z dźwigienką. Ale jak gość na allegro pisze zestaw redukuje wymaganą siłę działania na klamke o 20%. Jak dla mnie to 20% nie jest warte 1400 zł. Wolałbym za to kupić nowy kosz sprzęgłowy, nową linkę i porządna klamke. Myśle ze dałoby to więcej niż 20% :D
Baseball, basketball, football - all require one ball...off-road require two!

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: Reniek » śr, 22 gru 2010, 19:00

mckwadrat89 pisze:zestaw redukuje wymaganą siłę działania na klamke o 20%. Jak dla mnie to 20% nie jest warte 1400 zł. Wolałbym za to kupić nowy kosz sprzęgłowy, nową linkę i porządna klamke. Myśle ze dałoby to więcej niż 20% :D
Zgadzam sie w 1000% w KTM to działa rewelacyjnie , w nowych Hondach i innych motocyklach bez takiego bajeru też całkiem całkiem nieźle , dla tego polecam to co kolega wypisał u góry(cały zestaw sprzęgła liki klamki nowy i masz wypas .. :D

Autor tematu
andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: andy2208 » śr, 22 gru 2010, 19:05

Ale jak gość na allegro pisze zestaw redukuje wymaganą siłę działania na klamke o 20%. Jak dla mnie to 20% nie jest warte 1400 zł. Wolałbym za to kupić nowy kosz sprzęgłowy, nową linkę i porządna klamke. Myśle ze dałoby to więcej niż 20%
Racja, o marne 20% gra nie warta świeczki, tyle to daje przesmarowanie linki, jak nie więcej. :D Ale gdyby udało się uzyskać efekt zbliżony do sprzegła w katach to sie skuszę.
Znalazlem jeszcze taki zestaw u Olka do YZF:
http://allegro.pl/zestaw-sprzegla-hydra ... 85502.html
Napisałem do nich czy by nie mieli do YZ 2T i zobaczymy co to będzie.
Dzięki Wam za odpowiedzi. Jeśli ktoś miałby jeszcze coś do dodania to piszcie.

mlody992
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: pn, 3 kwie 2006, 14:09
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: mlody992 » czw, 23 gru 2010, 10:31

Nie jestem zwolennikiem patentów.....ale można po prostu przedłużyć tą dzwigienkę przy silniku i dzięki większej dzwigni sprzęgiełko będzie chodziło zdecydowanie lżej. Mój znajomy przedłuzył o ok cm i sprzęgło chodzi lekko. Możesz spróbować coś pokombinować, zero kosztów a może efekt będzie zadowalający dla Ciebie.

Awatar użytkownika
mckwadrat89
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 160
Rejestracja: czw, 8 paź 2009, 18:25
Motocykl: CRF250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: mckwadrat89 » czw, 23 gru 2010, 10:55

Patent z przedłużeniem może się udać. Trzeba tylko zmienić trochę kąt wejścia końcówki pancerza do gniazda na tą końcówkę, ponieważ po wydłużeniu dźwigienki linka będzie tarła jedna strona o końcówkę pancerz i szybko ją szlak trafi. Poza tym jak zwiększymy długość dźwigienki będzie trzeba głębiej naciskać klamkę żeby uzyskać ten sam efekt co na krótszej dźwigni, będzie lżej ja wcisnąć, ale na dłuższym odcinku. Jeśli za dużo wydłuży się dźwigienkę może się okazać, że będzie trzeba dociągnąć klamkę do samej kierownicy aby wyłączyć sprzęgło.
Baseball, basketball, football - all require one ball...off-road require two!

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Hydrauliczne sprzęgło do YZ?

Post autor: sebek1516 » czw, 23 gru 2010, 12:19

Kumpel miał
http://archiwumallegro.pl/sprzeglo_hydr ... 23700.html
Rozwalało sie po glebie, sprężynka wypadała. Wrócił do linki ;D
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kierownice i osprzęt”