Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Awatar użytkownika
Autor tematu
Polka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 31 gru 2017, 15:00
Motocykl: Yamaha YZ 250F '07
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Spain
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: Polka » wt, 2 sty 2018, 16:30

ok ok, już o diabolini nie wspomnę więcej :P Ale (wątek zakładałam już, ale zero odzewu) ciekawi mnie IMR, czy ktoś coś o nim słyszał?

Z tym 2T mam taki problem, że nie znoszę takiego odgłosu silnika...jak motorynka, taki pusty, bzyczący (w samochodach zresztą też mnie ten dźwięk denerwuje, jakby pod maską nic nie było). I w sumie tylko to. Nie wiem czy ktoś też tak ma, ale jak ma to zrozumie :P Nie mam doświadczenia, więc może to nie jest reguła? niemniej, te które wywoływały u mnie niemiły dreszcz to właśnie 2T były.

Swoją drogą jak pomyślę o polskiej używce to słabo mi się robi, https://youtu.be/DSd3LYEVnl8 - mówiłam, że Polacy mają wyższe standardy ;)

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: Martin KTM » wt, 2 sty 2018, 17:20

Od Ciebie dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak IMR. Pierwsze co kłuje w oczy w tej sztuce, którą pokazałaś jest cylinder chłodzony powietrzem :shifty: . Dlaczego tak bardzo interesują Cię takie wynalazki?

O gustach się nie dyskutuje, ale faktycznie jak chodzi o samochody z silnikiem 2T - np. Trabanty nie brzmią zbyt dobrze :think: .

Wydaje mi się, że trzeba zacząć od postawienia pytań:
Ile masz lat? Gdzie i jak często chcesz jeździć? Jak poważnie podchodzisz do zagadnienia? Planujesz treningi czy wolisz jeździć w letnie wieczory po miedzach?

dzwonekcr250
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 177
Rejestracja: śr, 26 kwie 2017, 19:32
Motocykl: Yamaha YZ 250 2005r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: dzwonekcr250 » wt, 2 sty 2018, 17:32

słuchaj jak chcesz crossa go kupuj honde, yamahe, suzuki, kawasaki, ktm. Z tymi loncinami, diabolini i inne IMR daj sobie spokój chyba że jak mówiłem szukasz moto na ryby, jeśli chcesz szkolić umiejętności i ostro jeździć to odpuść sobie takie wynalazki.

Awatar użytkownika
Autor tematu
Polka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 31 gru 2017, 15:00
Motocykl: Yamaha YZ 250F '07
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Spain
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: Polka » wt, 2 sty 2018, 18:55

Czasem jest tak, że jest sobie jakaś marka, która niewiele odbiega jakością od tej która ma monopol na rynku, ale jest bardzo młoda i nie może się przebić jeszcze. Stąd moje zainteresowanie wynalazkami :) Nie wiem czy tak jest w tym własnie przypadku IMR bo się nie znam. Szukam złotego środka m-dzy jakością-ceną-zużyciem (dlatego nowy/używany)

Chłodzenie powietrzem jest bardziej awaryjne, ale z drugiej strony łatwiej jest sprzęt ostudzić. Chłodzenie wodą, jak dojdzie do extremum to nie jest tak, że staję gdzieś w terenie i mam pozamiatane bo nic już nie mogę zrobić? Powietrzem to chociaż piknik sobie urządzę, poczekam aż ostygnie i pojadę dalej. Czy nie, coś źle kumam?

Jestem pełnoletnia ;) 33 lata na rozpoczęcie poważnego podejscia do crossu to może nie najmniej, ale ... :) Konie i motory to dla mnie marzenie od dziecka - konie już zrealizowałam w zawodowym jeździectwie, więc teraz przyszedł czas na moto. Poważnie na tyle, żeby nie jeździć na ryby, ale nie aż tak żeby nie wiadomo jakie profesjonalne treningi odbywać. Ale tak, kilka razy w tygodniu wypad w teren, w miarę nabywania umiejętności jeżdzić co raz mocniej (co w sumie jest treningiem samym w sobie)...co znając mnie nastąpi szybciej niż później... :P

To od którego rocznika wogóle szukać takiego japończyka? i nie pytam o polski rynek tylko.

dzwonekcr250
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 177
Rejestracja: śr, 26 kwie 2017, 19:32
Motocykl: Yamaha YZ 250 2005r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: dzwonekcr250 » wt, 2 sty 2018, 19:06

z tym chłodzeniem to nie do końca a nawet bym powiedział że odwrotnie. Jeśli chodzi o moto to szukaj najlepiej 125 2t np. cr,kx,yz,rm,sx

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: Martin KTM » wt, 2 sty 2018, 20:15

Polka pisze:
wt, 2 sty 2018, 18:55
Czasem jest tak, że jest sobie jakaś marka, która niewiele odbiega jakością od tej która ma monopol na rynku, ale jest bardzo młoda i nie może się przebić jeszcze. Stąd moje zainteresowanie wynalazkami :) Nie wiem czy tak jest w tym własnie przypadku IMR bo się nie znam. Szukam złotego środka m-dzy jakością-ceną-zużyciem (dlatego nowy/używany)
Taką marką od kilku lat jest z całą pewnością Beta. Jakością nie odbiega od konkurencji i jest tańsza (choć ceny z roku na rok rosną), a tutaj przykład:
https://www.otomoto.pl/oferta/beta-rr-b ... zeMew.html
w porównaniu z nowym KTM:
https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-exc-3 ... yYWPj.html
Wiem, że nie szukasz takich motocykli, ale podałem je jako czysty przykład wschodzącej marki. Innych tego typu marek nie znam. O Sherco się nie wypowiem, bo motor ten znam tylko ze zdjęć i filmów.
Polka pisze:
wt, 2 sty 2018, 18:55

Chłodzenie powietrzem jest bardziej awaryjne, ale z drugiej strony łatwiej jest sprzęt ostudzić. Chłodzenie wodą, jak dojdzie do extremum to nie jest tak, że staję gdzieś w terenie i mam pozamiatane bo nic już nie mogę zrobić? Powietrzem to chociaż piknik sobie urządzę, poczekam aż ostygnie i pojadę dalej. Czy nie, coś źle kumam?
Chłodzenie powietrzem jest technologią z zeszłej epoki. Każdy przegrzany motor musi swoje odstać. Wyjściem z sytuacji jest zamontowanie wentylatora na chłodnicę. Niektóre nowe modele wentylatory mają montowane seryjnie.
Polka pisze:
wt, 2 sty 2018, 18:55
Jestem pełnoletnia ;) 33 lata na rozpoczęcie poważnego podejscia do crossu to może nie najmniej, ale ... :) Konie i motory to dla mnie marzenie od dziecka - konie już zrealizowałam w zawodowym jeździectwie, więc teraz przyszedł czas na moto. Poważnie na tyle, żeby nie jeździć na ryby, ale nie aż tak żeby nie wiadomo jakie profesjonalne treningi odbywać. Ale tak, kilka razy w tygodniu wypad w teren, w miarę nabywania umiejętności jeżdzić co raz mocniej (co w sumie jest treningiem samym w sobie)...co znając mnie nastąpi szybciej niż później... :P
Skoro jest tutaj mowa o jeździe enduro to należałoby pod tym kątem kierować poszukiwania - np. KTM EXC 125 albo Husqvarnę WR 125

Awatar użytkownika
Autor tematu
Polka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 31 gru 2017, 15:00
Motocykl: Yamaha YZ 250F '07
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Spain
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: Polka » wt, 2 sty 2018, 20:57

Czemu własnie 125 a nie np 250?

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: kapik69 » wt, 2 sty 2018, 21:16

125, bo 125 to 2T, a nic tak nie uczy techniki jak "zdrowa setka", dźwięk dźwiękiem, ale jak się raz przejedziesz dobrą setką to się w niej zakochasz. Taki motocykl ma ponad 40KM, co w porównaniu do tych Diabolini, Longcinów itp to przepaść. Moja siostra (31L) jeździ na YZ125 (2010), nie jest to może jakaś pro riderka, ale ten motocykl w jej rękach jest już od 4 lat i praktycznie nic się nie psuje. Oczywiście szwagier (czasami ja też) dba o odpowiednią eksploatację, wymiany na czas, markowe oleje i części. Są marki które nie mogą przebić się na rynek, np AJP, całkiem ciekawe, jednak długo jeszcze czasu minie nim tak je udoskonalą żeby mogły się równać z nawet kilkuletnimi japońcami KTM-ami itp.


Hehe a tam przy okazji, to nawet "KTM-a" robią z tej firmy:

http://crossfiremotorcycles.com/product ... torcycles/
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: Martin KTM » wt, 2 sty 2018, 21:40

Polka pisze:
wt, 2 sty 2018, 20:57
Czemu własnie 125 a nie np 250?
Ze względu na moc. Klasę 125 2T można porównać do 250 4T, a 250 2T do 450 4T.

Awatar użytkownika
Autor tematu
Polka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 31 gru 2017, 15:00
Motocykl: Yamaha YZ 250F '07
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Spain
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: Polka » wt, 2 sty 2018, 21:44

kapik69 pisze:
wt, 2 sty 2018, 21:16
Hehe a tam przy okazji, to nawet "KTM-a" robią z tej firmy:

http://crossfiremotorcycles.com/product ... torcycles/
widzisz jakie perełki znajduję? :mrgreen:

Na 250 4t nie nauczę się tak jak na 125 2t? A nie ma jakiegoś patentu na ten dźwięk w 2t?

To AJP z grubsza faktycznie ciekawe. Czym odstają od japończyków? i skąd części mają?

dzwonekcr250
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 177
Rejestracja: śr, 26 kwie 2017, 19:32
Motocykl: Yamaha YZ 250 2005r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: dzwonekcr250 » wt, 2 sty 2018, 21:59

zasada jest taka że jak dobrze się nauczysz na 2t to na podobnym motocyklu 4t nie będziesz miała problemów. Gorzej jest na odwrót. 4t oddaje bardzo równo moc, 2t ma silniejszą góre. Dlatego 125 2t. Te AJP są lepsze niż jakieś diabolini ale zdecydowanie gorsze niż japończyki, nie ta półka.
Lepiej kupisz używanego japońca.

Awatar użytkownika
Autor tematu
Polka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 31 gru 2017, 15:00
Motocykl: Yamaha YZ 250F '07
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Spain
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Na ile kupno używek jest ryzykowne??

Post autor: Polka » wt, 2 sty 2018, 22:03

no dobra, ale jakbym załóżmy zaczęła od 4t to po co miałabym na 2t się przesiadać? czyli do czego byłby mi wtedy 2t czego nie mogłabym zrobić na 4t?

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
a, no i Panowie, z góry dzięki za cierpliwość, zdaję sobie sprawę, że moje pytania mogą być infantylne dla niektórych :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”