Dostepnośc części do starych motorów cross

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
lee27
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 21 wrz 2015, 07:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dostepnośc części do starych motorów cross

Post autor: lee27 » pn, 21 wrz 2015, 08:15

Witam serdecznie i mam takie pytanie do was ,
Planuje zakup motocykla wiem na 100% że nie będzie to żaden 4t , tylko i wyłącznie 2t o pojemności 250 nie ma znaczenia czy to będzie yamaha yz , honda cr , suzuki rm, bo tylko te trzy biorę pod uwagę , na ktm a mnie nie stać , ale chodzi mi oto od jakiego rocznika zacząć szukać motoru ,na allegro czy olx są motory z lat 90 siątych , jak i te nowsze roczniki począwszy od 2000r w górę ostatnio widziałem honde cr chyba z 97 r cena była w granicy 3,5 tys ale pewnie z częściami była by lipa i dlatego sprzedający chce się go pozby i pisze że mega okazja , pewnie do tego rocznika już by nie dostał cewki zapłonowej , nie mówiąc o innych podzespołach , dlatego proszę was o pomoc , od jakiego rocznika w górę rozglądać się za kupnem , by nie mieć potem problemów z dostaniem części , i tak jeszcze dopytam pewnie na forum jest gdzieś odpowiedz z góry przepraszam za moje lenistwo , ale chodzi mi oto, wiadomo że 2t wymaga częściej naprawy i serwisu niż 4t ale realnie ile taki 2t o poj 250 jest w stanie zrobić km , do pierwszej wymiany , może nie km ale motogodzin bo to już idzie w motogodziny gdzieś wyczytałem że 100 mht i ktoś przeliczył że na km będzie to z 4 tys , za wszelkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuję , wasze rady bendą dla mnie drogowskazem i na podstawie nich podejmę decyzję , dlatego wole zapytać was, o radę szanowne grono niż pytać kolesia który wystawił moto do sprzedania jak jest z dostępnością części , bo taki ktoś nie będzie obiektywny , powie to co kupujący będzie chciał usłyszeć , nawciska kitu by tylko sprzedać za wszelkie rady jeszcze raz serdecznie dziękuję ,

Awatar użytkownika
Seba7
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 102
Rejestracja: sob, 27 cze 2015, 07:30
Motocykl: KTM SX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dostepnośc części do starych motorów cross

Post autor: Seba7 » pn, 21 wrz 2015, 09:19

1. Kup sobie licznik MTH, wtedy masz wszystko jasne. Poza tym skąd masz wiedzieć ile km przejedziesz skoro to cross i nie ma zegarów?
2. Najlepiej to samemu poszukać części do konkretnego moto. Bo do 97 możesz znaleźć wiele ale do 96 już niekoniecznie. To tyczy się także konkretnego modelu. Dodatkowo części możesz ściągać od producenta/dealera.
3. Pamiętaj też ,że stan techniczny moto jest ważniejszy niż sam rocznik.
4. Zarówno 2T jak i 4T w końcowych rozliczeniach wychodzi mniej więcej tyle samo jeżeli chodzi o ilość włożonych pieniędzy.
5. To nie jest tak ,że np. po 100mth wymieniasz wszystko. Po konkretnej ilości mth wymieniasz konkretną część/płyn itd.
Powyżej masz dość ogólnie opisane co i jak.
KTM SX 250 01r.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dostepnośc części do starych motorów cross

Post autor: Majster128 » pn, 21 wrz 2015, 09:43

Problem z częściami pojawia się poniżej rocznika 92.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”