Remont yz426

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
dudek530
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: pn, 5 lis 2012, 18:17
Motocykl: Yamaha YZ426
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Remont yz426

Post autor: dudek530 » pn, 19 lis 2012, 19:25

Ja teraz mam ostatnią selekcję, poprzedni właściciel tłok wymieniał w maju, jutro włożę pierścień w cylinder i zobaczę jaka jest szczelina, ale wydatków, jeśli już będę musiał wymienić tłok i wstawić tuleje+ teraz wymienię łożyska, korbę, to mam nadzieje że chociaż sezon bez kłopotów żadnych(prócz wymian oleju) przejeżdżę.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Remont yz426

Post autor: Majster128 » pn, 19 lis 2012, 21:55

Dlaczego od razu zakładasz najczarniejszy scenariusz? Może akurat tłok jest tylko zużyty i żeby nie zrobić jaja z cylindra lub nie doprowadzić do rozpadu tłoka należy go wymienić. Może akurat tłok jeszcze nie jest na tyle zużyty by go wymieniać. Jak byś to pomierzył to przynajmniej wiedziałbyś na czym stoisz, a tak będziesz jeździł jak na szpilkach. Nie mierząc cylindra nie zatuszujesz istniejącego problemu/zużycia (jeśli taki występuje).

aju125
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 261
Rejestracja: ndz, 24 cze 2012, 14:04
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Remont yz426

Post autor: aju125 » śr, 21 lis 2012, 19:00

Pomiar cylka jest bardzo opłacalny... gdyż bez niego jak kolega napisał będziesz miał sezon jak na szpikach, myślę ze warto odżałować bak paliwa i zrobić takie coś.
426 ma dużą pojemnosć więc dobrze zrobiona służy zdecydowanie dłużej niz np 125 2t i tym bardziej chciał bym taki motor bezawaryjny :)
nie ważne to ilu mi pluje, jestem jak xenon iluminuje ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”