Rozmiar kasku , jak dobrać odpowiedni ?

Autor tematu
Fragerenduro9
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 21 lut 2012, 20:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Rozmiar kasku , jak dobrać odpowiedni ?

Post autor: Fragerenduro9 » wt, 13 lis 2012, 12:52

Cześć! Mam takie pytanie przymierzam się do zakupu nowego kasku na 99% będzie to kask FOX-a. I teraz... jaki mam rozmiar wybrać ? Kask będę kupował przez internet , nie mam możliwości aby go przymierzyć.
Obecnie kask mam rozmiar S 55-56cm. kask jest ZDECYDOWANIE za mały , jeżdżę w nim już 4 lata więc wnętrze kasku już dawno temu się ułożyło.
Mój obwód głowy wynosi 57cm. Znalazłem rozmiarówkę Fox-a i jest podane :
- S - 54-56cm.
- M - 57-59cm.
- L - 59-60cm.
- XL - 61-63cm.
I... jaki rozmiar powinienem wybrać ? Teoretycznie wynika z tego , że M ale... jak to będzie wyglądać gdy np. będę zakładał kominiarkę pod kask ? Czy wtedy rozmiar będzie odpowiedni ? Wolałbym kupić kask o ciut większy i ratować się kominiarką niż mniejszy... Prosiłbym o waszą pomoc jaki rozmiar będzie na mnie najlepszy.
Pozdrawiam :)

mx22
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: czw, 9 cze 2011, 20:00
Motocykl: sx 125 '12
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar kasku , jak dobrać odpowiedni ?

Post autor: mx22 » wt, 13 lis 2012, 13:23

A powiedz mi czy to takie trudne zmierzyć obw głowy i dobrać odpowiedni rozmiar ? Jeżeli masz obwód głowy 57 to bierzesz M i kominiarka na pewno się zmiesi bez problemu

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rozmiar kasku , jak dobrać odpowiedni ?

Post autor: Mohus » wt, 13 lis 2012, 14:04

mx22 pisze:A powiedz mi czy to takie trudne zmierzyć obwód głowy i dobrać odpowiedni rozmiar ? Jeżeli masz obwód głowy 57 to bierzesz M i kominiarka na pewno się zmiesi bez problemu
Gdyby to było tak proste to by nie było zapewne pytania. W zeszłym roku kupowałem kask one industries i według pomiarów głowy i według rozmiarówki idealny był kask rozmiaru L. Jak kask przyszedł to okazało się że jest nieznacznie za luźny, już mi się nie chciało bawić w wysyłki i wymiany to kożystałem z czapeczki pod kask scotta. W sezonie miałem okazje przymieżyć taki sam kask rozmiar M i po przymiarkach ta "emka" była idealna. Ja bym autorowi radził jednak przymierzyć kask, nie musi być nawet wybrany model bo producenci trzymają rozmiarówkę wśród swoich produktów

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar kasku , jak dobrać odpowiedni ?

Post autor: seba8121 » wt, 13 lis 2012, 15:32

Ja też radzę Ci przymierzyć kask. Tak jak mówi kolega wyżej, idź sobie do sklepu przymierz jakiś model, a potem zamów taki sam na allegro czy skąd tam chcesz.

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar kasku , jak dobrać odpowiedni ?

Post autor: kamil250 » wt, 13 lis 2012, 19:27

M-ka będzie odpowiednia z tego, co podajesz. Kask nie może być za luźny :!: W kominiarce nie jeździsz cały czas a i tak ona dużo nie zmienia.
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

stooowa
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: czw, 28 paź 2010, 19:49
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar kasku , jak dobrać odpowiedni ?

Post autor: stooowa » śr, 14 lis 2012, 08:56

hej mój obwód głowy to 57/58.używałem kilku kasków zarówno szosowych jak i do off road, kilku producentów. za każdym razem kupowałem rozmiar M. w żadnym przypadku nie było problemów ze złym doborem rozmiaru. wielokrotnie używałem kominiarki i też nie odczuwałem dyskomfortu podczas użytkowania. jak dobrze zmierzyłeś obwód głowy to bierz rozmiar M. pozdrawiam

tonymotoholik
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 13 lis 2012, 14:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar kasku , jak dobrać odpowiedni ?

Post autor: tonymotoholik » śr, 14 lis 2012, 09:54

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
Ja tez mam obwód około 57/58 cm i moje pierwsze kaski były kupowane w rozmiarze M. Moje dwa najnowsze kaski kupiłem w rozmiarze S i mimo ze na początku były trochę za ciasne to po kilku/kilkunastu wyjazdach lezą idealnie. Rozmiar M po kilku miesiącach "latał" mi na głowie. Były to kaski firmy fly i agv. Obecnie posiadam dwie S'ki AGV i nie zamieniłbym ich nigdy na Mki. Oprócz rozmiaru liczy się tez kształt głowy. Jeżeli nie masz możliwości przymierzenia to po prostu kup kask i w ciągu 10 dni masz prawo zwrotu/czy wymiany. Lepiej stracić te kilkanaście pln na dodatkowa wysyłkę niż męczyć się przez kilka sezonów bo kask ciśnie w czoło czy nie pasują do niego gogle które posiadasz itp.
Pozdrawiam

Autor tematu
Fragerenduro9
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 21 lut 2012, 20:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar kasku , jak dobrać odpowiedni ?

Post autor: Fragerenduro9 » śr, 14 lis 2012, 21:01

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem :drinkers: Wiem , że najlepiej byłoby przymierzyć kask nawet nie ten sam model ale tej samej firmy , ale jeśli się nie uda to wezmę rozmiar M.
Pozdrawiam ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”