Zupełnie zielony - początki

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
HowTo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 15 paź 2012, 20:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zupełnie zielony - początki

Post autor: HowTo » wt, 16 paź 2012, 18:24

Helloł,
Jest to mój pierwszy post na forum (i chyba pierwszy krok do jeżdżenia na crossie). I w związku z tym mam do Was kilka pytań:
-Jak to się odbywa, każdy sam szlifuje swoje umiejętności w terenie, a spotykacie się dopiero na zawodach czy może są jakieś kluby w których się uczy jeździć?
-Czy do jazdy trzeba mieć prawko?
-Poniżej jakiego budżetu nawet nie próbować zaczynać?
-Czy są w Krk lub okolicy jakieś dobre tory/kluby/ekipy z którymi można jeździć i gdzie się można uczyć?
Pozdrawiam :)

Norbuś
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 22 mar 2012, 17:10
Motocykl: Crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zupełnie zielony - początki

Post autor: Norbuś » wt, 16 paź 2012, 21:31

Najlepiej znajdź sobie tor prywatny lub klubu i pojeździj po nim, wczuj się w motor a najlepiej od razu ucz się dobrych nawyków. Nie ma reguły kiedy i z kim się uczymy, niektórzy przygotowują się na zawody a niektórzy jeżdżą dla fanu i doświadczenie nabywają tak sobie jeżdżąc. Jak jeździsz po torze to prawko jak najbardziej się nie przyda, w lesie, na polu nigdzie tylko na ulicy, jeżeli masz niezarejestrowany motor, bez świateł itp. to tak ci te prawo-jazdy dużo nie da bo takim motorem nie można jeździć po ulicy co pewnie wiesz. Gdybyś wjechał do lasu, a leśniczy by cię złapał to nie dziw się jak dostaniesz mandat za jazde po lesie, bo tam jeździć nie wolno. Dużo ludzi jeździ po lesie na własną rękę. Nie ma określonej stawki motorem za 2k możesz śmigać tak jak niektórzy motorem za 28k, ale wiadomo coś trzeba mieć i najlepiej żeby to nie była WSK.
Zapraszam do mojej galerii viewtopic.php?f=14&t=26016

Neex
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 169
Rejestracja: sob, 1 sty 2011, 15:29
Motocykl: KTM SXF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zupełnie zielony - początki

Post autor: Neex » śr, 17 paź 2012, 08:48

Siema ja jestem z okolic KRK ;) i tak tor najblizszy to w Skawinie albo Konary. Co do prawka to tak jak kolega napisał. koszty to hmmm mi sie wydaje ze jak na poczatek to 6tys trzeba miec ;) motor +ubranie wiadomo w trampkach i czapce z daszkie nie polecam jezdzic. Umiejętnosci to z czasem przychodza ale jak cos to pisz na pw to sie zgadamy.

Norbuś
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 22 mar 2012, 17:10
Motocykl: Crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zupełnie zielony - początki

Post autor: Norbuś » śr, 17 paź 2012, 12:37

Za 3k można coś wyrwać z lat 90-tych + buty, kask, buzzer, ochranicze, rękawiczki bo to będzie najbardziej potrzebne, używany strój można wyrwać nawet za 600zł (cena gorszych nowych butów). Licz się z tym, że remonty też kosztują niezależnie jaki rok kupisz.
Zapraszam do mojej galerii viewtopic.php?f=14&t=26016

Autor tematu
HowTo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 15 paź 2012, 20:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zupełnie zielony - początki

Post autor: HowTo » śr, 17 paź 2012, 19:13

Dzięki za odpowiedzi. Jako że kasy za dużo nie mam, to do wiosny pozostanę przy silce+squash+basen. W styczniu stuknie mi 18 więc pogadamziomkami żeby zamiast jakichś nietrafionych prezentów dołożyli się jakoś po 2 dyszki i problem kasy się rozwiąże. No i tak myślę że prawko też machne, bo bd mógł bez problemu dojeżdżać na tor + opanuje podstawy bezpieczeństwa i jazdy. No a do wiosny pozostaje mi teoria i oczytanie w sprawach technicznych. Odezwę się w styczniu ;)
Pozdro

Duriv
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 158
Rejestracja: pn, 17 maja 2010, 20:34
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zupełnie zielony - początki

Post autor: Duriv » czw, 25 paź 2012, 01:01

zrób projekt x, 2000 osób, po 20 pln, i będziesz miał nie dość że nowe moto, to i drugi silnik na zaś, mega ciuchy i starego busa do przewożenia :)
Rysunki techniczne, projekty CAD i inne. Polecam się ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”