wymiana oleju yz 250f

Pozostałe tematy nie pasujące do ww kategorii
Autor tematu
walltermelon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 17 kwie 2011, 13:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

wymiana oleju yz 250f

Post autor: walltermelon » czw, 12 maja 2011, 08:29

witam, może mi ktoś powiedzieć co ile należy zmieniać olej i filtr oleju w yz 250 f 04r (jazda po torze) i na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas eksploatacji z góry dziękuje

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wymiana oleju yz 250f

Post autor: marek antczak » sob, 14 maja 2011, 00:13

Nie zależnie jakiej firmy używasz olej , powinno sie go wymieniac okolo 5-10mt ale karzdy powie pewnie inaczej ale co oznacza litr oleju w stosunku do naprawy silnika. Filtr oleju mozesz wymieniac co druga wymiane ale trzeba zawsze go wyjac i umyc i przedmuchać sprężarka.Zwroc zawsze uwaga na to czy w oleju nie znajduja sie opilki metalu i stosownie do tego trzeba pomyslec jaka jest ich przyczana powstawania. Najczesciej opilki metalu biora sie ze skrzyni biegow ale i tez z innych czeci motoru jak np korbowod ale jak cos to napewno zauwarzysz zmiane bo jak korbowod to jest to barzo krotka droga i motor daje solidne znaki. Wiem ze karzdy ma rozne zdanie na ten temat ale wybierz co jest dla ciebie najlepsze i licz motogodziny albo spraw sobie licznik pomiaru mt. Jedno jest pewne tylko markowe oleje ofroad syntetyczne sa najlepsze i reguralna regulacja zaworow daje wyniki. Dochodzi do tego tez wymiana tloka wg. serwisowki czy zalecen producenta.No i wiadomo kidys trzeba pomyslec nad wymiana lozysk i korbowodu zanim bedzie za pozno. Ostatnie slowo "Lepiej wczesnie niz pozniej"

Autor tematu
walltermelon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 17 kwie 2011, 13:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wymiana oleju yz 250f

Post autor: walltermelon » sob, 14 maja 2011, 17:12

wielkie dzięki :wink: licznik mam, a opiłków mam szukać w tym filtrze w ramie czy tym w silniku papierowym? jeśli coś znajdę to lepiej zaraz zajrzeć do skrzyni? a co do regulacji zaworów to co ile godzin? czy jest to trudna czynność? bo jeszcze nie regulowałem ich bo moto chodzi bez zarzutów...

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: wymiana oleju yz 250f

Post autor: KaLi » ndz, 15 maja 2011, 20:55

opiłków szukaj ale w oleju :P
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Autor tematu
walltermelon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 17 kwie 2011, 13:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wymiana oleju yz 250f

Post autor: walltermelon » pn, 16 maja 2011, 21:31

no dobra źle zrozumiałem a zawory?

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wymiana oleju yz 250f

Post autor: marek antczak » wt, 17 maja 2011, 20:11

Zawory kontroluje sie co 10mth a ustawia zalerznie od wyniku jaki uzyskales podczas pomiaru. Potrzebny jest dokladny szczelinimierz suwmiarka oraz plytki do regulacji szczelin . Najlepiej jak bys to zlecil komus jak nie robiles tego sam bo bledy jaki morzesz popelnic moze cie kosztowac bardzo drogo ,nie bedede tu wymieniac calej plejady bledow ale podstawowym moze byc zle ustawienie znakow na rorzadzie wzgledem tloka co moze zniszczyc co najmniej zawory ,tłok itp

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wymiana oleju yz 250f

Post autor: grayfox » śr, 18 maja 2011, 15:04

Bez przesady, średni zaawansowany mechanik jest w stanie bez problemu ustawić luz zaworowy. Tłok w GMP na sprężaniu wtedy zawory są zamknięte a krzywki są zwrócone ku górze. Wkładasz listek szczelinomierza między szklankę zaworową a wałek. Szukasz największej jaka wejdzie to jest luz. Tylko nie wpychaj jej na siłę, musi w miarę gładko wejść ale bez luzu. Patrzysz w manual jaki maksymalny luz może być, dobierasz płytkę taką aby luz był w górnej granicy luzu, ale zawsze mniejszy niż graniczny.

Po złożeniu zakręć wałem na sucho i zobacz czy zawory mijają się z tłokiem i sprawdź znaki(w manulu będzie miał dobry rysunek poglądowy).

pozdro

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wymiana oleju yz 250f

Post autor: marek antczak » śr, 18 maja 2011, 19:34

Dobrze powiedziane średnio zaawansowany mechanik! A ten co pyta chyba nim nie jest :finga:

Yzf 250
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 226
Rejestracja: śr, 16 gru 2009, 20:04
Motocykl: YAMAHA YZF 250 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wymiana oleju yz 250f

Post autor: Yzf 250 » śr, 18 maja 2011, 21:02

Ktoś się pyta o zmianę oleju to na pewno ustawi sobie luz zaworowy... Grayfox zastanów się podejrzewam, że nawet nie zobaczył by, że wałek przeskoczył o jeden ząbek.Pozdro oddaj to do mechanika nie rób tego sam .. Chytry 2 razy traci.

Autor tematu
walltermelon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 17 kwie 2011, 13:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wymiana oleju yz 250f

Post autor: walltermelon » czw, 19 maja 2011, 15:13

ok wielkie dzięki z pomoc, a teraz trochę inne pytanie: zauważyłem że przednie amortyzatory inaczej się zachowują tzn kilka razy nawet mi dobiły czy może to być spowodowane uszkodzonym odpowietrznikiem? czy raczej coś innego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”