Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się smsem

Informacje o skradzionych motocyklach/atv oraz o tym jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą
Awatar użytkownika
Autor tematu
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się smsem

Post autor: robsztix » pt, 9 mar 2012, 22:18

Witam Panowie, czy testowal ktos z Was taki zestaw jaki wyczialem na alledrogo http://allegro.pl/bezprzewodowy-alarm-g ... 33112.html moze to byc dobra alternatywa dla wszelkich lancuchow, tymbardziej cena niecale 800zl przy mozliwosci utraty moto wartego w okolicach 10k nie wydaje sie wygorowana zwlaszcza z tym co oferuje taki alarm (funkce autouzbrajania, powiadamianie smsem nawet kilku numerow itd.) Moze ktos z Was to testowal, prosilbym o jakies info ;) Pozdro

Takisobie021
VIP
VIP
Posty: 187
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 12:06
Motocykl: HUSQVARNA WR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się s

Post autor: Takisobie021 » pt, 9 mar 2012, 23:39

WItaj nie montowałem tej chińszczyzny, ale parę instalacji już wykonałem nie ma co ukrywać co markowe to markowe i pamiętaj co kabel to kabel jeśli masz możliwośc to nie bezprzewodowo.
HUSQVARNA RACING 2T POWER

carramba
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 7 maja 2011, 08:30
Motocykl: Yamaha YZ 450 F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się s

Post autor: carramba » ndz, 11 mar 2012, 11:52

Ja posiadam SATELA, przewodowego, bazującego na centrali CA-5, do tego akumulator, czujka, kontrakton, powiadomienie GPRS, obudowy,manipulator LED, syrena i za wszystko dałem 1000 zł w październiku tego roku. W centali programujesz 3 numery telefonów i w razie alarmu system wysyła ci SMSa i za chwilę dzwoni na na twój telefon. Moim zdaniem, nawet nie ma co porównywać do bezprzewodowego, jeśli różnica w cenie to tylko 200 zł. alarm ma cię chronić i być nie zawodny, a w przypadku zasilania bateriami...no nie wiem.

Awatar użytkownika
Autor tematu
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się s

Post autor: robsztix » ndz, 11 mar 2012, 17:25

A czy w przypadku SATELA potrzebne jest lacze telefoniczne, czy wystarczy wlozyc do niego karte sim? To jest zasadnicza roznica, jezeli garazu nie ma sie przy samym domu...

carramba
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 7 maja 2011, 08:30
Motocykl: Yamaha YZ 450 F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się s

Post autor: carramba » wt, 13 mar 2012, 21:27

Wystarczy zwykła karta SIM umieszczona w urządzeniu GPRS, to wszystko oczywiście połączone do centrali alarmu.

Awatar użytkownika
Autor tematu
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się s

Post autor: robsztix » śr, 22 maja 2013, 22:11

Witam, odkopie temat, bo taki zestaw made in china mozna wygrzebac teraz za ok 300zl http://allegro.pl/gotowy-bezprzewodowy- ... 41172.html a to juz duzo bardziej konkurencyjna cena :) pozatym mozna dokupic przewodowe czujniki ruchu itd za ok 30zl/szt :) moze ktos to ma i sie wypowie nja temat dzialania takiego zestawu?

major000
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 17 mar 2009, 19:39
Motocykl: HUSKY
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się s

Post autor: major000 » czw, 23 maja 2013, 22:29

Darujcie sobie te pseudo alarmiki za kilka stówek a tym bardziej tanie radiówki. Miałem taki alarm za 800zł i złodzieje wynieśli mi trzy Ktm-y z garażu... Już lepiej łańcuchami przykuć motocykl niż wywalać kasę na to gówno.

Awatar użytkownika
Autor tematu
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się s

Post autor: robsztix » czw, 23 maja 2013, 22:34

Czyli co alarm nie zadzialal? Miales napewno doladowana karte itd.? Za oceanem ten wlasnie chinczyk jest dosc popularny, co mozna sadzic chociazby po filmikach na YT w ktorych widac jak dziala. Chodzi o to, jezeli garazu niema sie kolo domu, a w garazu jest warsztat, to zaden lancuch niepomoze jezeli zlodziej ma szlifierki wiertarki i wszystkie narzedzia pod reka...

major000
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 17 mar 2009, 19:39
Motocykl: HUSKY
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się s

Post autor: major000 » czw, 23 maja 2013, 22:48

Alarm miałem ustawiony na powiadomienia, karta doładowana. Feralnej nocy nie zadziałał. Już od samego początku były problemy z czujkami które raz łapały ruch a raz nie, włączał się bez powodu, czujki szybko padały(z 4 czujek po dwóch miesiącach działały 2). No i mój alarm był radiowy oczywiście. Zaznaczam że to nie był ten chińczyk tylko co innego, ale cenowo to samo. Niestety ale jeśli chcesz spać spokojnie to trzeba wywalić kilka klocków na alarm. Ja też chciałem przyoszczędzić na alarmie i tak przyoszczędziłem że wynieśli mi sprzęt za 50 koła.

Awatar użytkownika
Autor tematu
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Garażowy alarm z funkcją powiadamiania o właczeniu się s

Post autor: robsztix » czw, 23 maja 2013, 22:55

No przykro slyszec o takiej stracie, mam nadzieje, ze sprzet sie odnajdzie a tym chu** lapy poucina...Co do tego wlasnie chinczyka, to jest zasilany pradem z gniazdka, a w razie utraty zasilania potrafi dzialac na baterii jak deklaruje prducent dosc dlugo wiec niepowinien sie wylaczyc zanim niewysle powiadomienia...Pozatym dziala przez siec GSM, nie radiowa wiec to tez + a czujniki mozna dokupic przewodowe, chodzi mi o to, ze ja mam sprzet za powiedzmy pare tys. i nieoplaca mi sie zakldac za te kolejne pare tys. alarmu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Skradzione motocykle/atv”