Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Informacje o skradzionych motocyklach/atv oraz o tym jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą
Autor tematu
kaczor01
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: sob, 4 lip 2009, 22:25
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: kaczor01 » wt, 5 sty 2010, 18:01

DL4 pisze:Drogi kolego nasz system prawa jest spójną całością, żyjemy przecież w demokratycznym Państwie prawa urzeczywistniającym zasady współżycia społecznego lecz czasem legaliści tacy jak my są narażeni na działania zewnętrzne mogące być występkami bądź zbrodniami.
Stan faktyczny który przedstawiłeś jest sztampowym przykładem odpierania bezpośredniego bezprawnego zamachu na dobro chronione prawem.
Czyli art 25 Kk obrona konieczna, który wyraźnie stanowi, że nie popełnia przestępstwa kto w obronie koniecznej odpiera bezprawny zamach na dobro chronione prawem.
Nie jest zagadką jaki był cel sprawców jaki mieli zamiar, tu dobrem chronionym okazał się motocykl a przesłanka bezpośredniości wyraża się we wtargnięciu na Twój teren.
Strach i wzburzenie mogło doprowadzić do przekroczenia granic obrony koniecznej art25 par 3, w tej sytuacji sad odstępuję od wymierzenia kary, lecz moim skromnym zdaniem, nie dość że narażał własne zdrowie i życie broniąc swojego mienia co jest tego prawem podmiotowym to jeszcze doznał szykany i pomówienia jakoby dopuścił się pobicia.

Tekst napisał mój szanowny kolega mec. Marcin Kaczyński.
Pozdrawiam
Przeczytałem to 2 razy bo za pierwszym nie zrozumialem xDJak nie dostane żadnego wyroku to im dupe skope za to ze weszli
Tak...to ja:P

free66
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 142
Rejestracja: śr, 8 kwie 2009, 12:16
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krk, Andrychów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: free66 » śr, 6 sty 2010, 17:53

kaczor01 pisze:
DL4 pisze:Drogi kolego nasz system prawa jest spójną całością, żyjemy przecież w demokratycznym Państwie prawa urzeczywistniającym zasady współżycia społecznego lecz czasem legaliści tacy jak my są narażeni na działania zewnętrzne mogące być występkami bądź zbrodniami.
Stan faktyczny który przedstawiłeś jest sztampowym przykładem odpierania bezpośredniego bezprawnego zamachu na dobro chronione prawem.
Czyli art 25 Kk obrona konieczna, który wyraźnie stanowi, że nie popełnia przestępstwa kto w obronie koniecznej odpiera bezprawny zamach na dobro chronione prawem.
Nie jest zagadką jaki był cel sprawców jaki mieli zamiar, tu dobrem chronionym okazał się motocykl a przesłanka bezpośredniości wyraża się we wtargnięciu na Twój teren.
Strach i wzburzenie mogło doprowadzić do przekroczenia granic obrony koniecznej art25 par 3, w tej sytuacji sad odstępuję od wymierzenia kary, lecz moim skromnym zdaniem, nie dość że narażał własne zdrowie i życie broniąc swojego mienia co jest tego prawem podmiotowym to jeszcze doznał szykany i pomówienia jakoby dopuścił się pobicia.

Tekst napisał mój szanowny kolega mec. Marcin Kaczyński.
Pozdrawiam
Przeczytałem to 2 razy bo za pierwszym nie zrozumialem xDJak nie dostane żadnego wyroku to im dupe skope za to ze weszli
nie walcz z Nim. Znizy Cie do swojego poziomu i przegrasz bo ma większe doświadczenie ;)
www.powad.pl NIERUCHOMOŚCI POWIATU WADOWICKIEGO
www.n.ruczaj24.pl NIERUCHOMOŚCI W KRAKOWIE

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: sebek1516 » śr, 6 sty 2010, 18:13

Free wyluzuj, nikt tu nie troluje, poprostu napisał co myśli.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

focus-70
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: wt, 15 gru 2009, 21:09
Motocykl: KTM 250 EXC-F model 2008
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: focus-70 » czw, 7 sty 2010, 20:30

Jakiś czas temu pokazywali w TV jak facet odstrzelił gościa który wpakował mu się do domu razem z szybą tarasową. Sprawę chyba umożyli, kolega mecenas dobrze pisze.

P.S.
Gdzie i za ile kupię taką pałkę :)

motabe
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 51
Rejestracja: czw, 28 lut 2008, 23:11
Motocykl: YZ 250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pałuki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: motabe » pt, 8 sty 2010, 09:46

Takie, jest nasze kulawe prawo. Z tymi sztukami walki to masz swiętą rację od razu jest na Ciebie chocby nie wiem co a jak wiadomo większość to stowarzyszenia o statusie prawnym więc raz to ukryjesz a raz nie.
U nas była kilka lat temu podobna historia tylko w sklepie rtv. Bandyci wyłamali dzrwi i zaczynaja wynosic do auta towar a tu wpada właściciel z klamka i zaczyna strzelać, kolesie nawiali do auta i uciekaja a on pruje do nich z glocka. Trafia jednego z nich i uszkadza auto które porzucaja kilka kilomnetrów dalej a po drodze wyrzucaja ciało swojego kompana. I co uratowało właściciela sklepu? To, że ranił złodzieja a jego kolesie gdy sie pokap[owali, że jest ranny to go dobili nożem i wyrzucili na ulice, sekcja wykazała, ze przyczyna śmierci był nóz nie pistolet w innym przypadku było by onaczej.
A to nie pierwsze włamanie do jego sklepu, jakiś czas przed tem gdy się włączył alarm i pobiegł do sklepu zastał tam złodzieja z klamką i nic nie mógł zrobić więc sam kupił klamkę.
To są bardzo tródne sprawy radze poszukac adwokata, który zna się na takich przypadkach. Takie gadanie co by było gdyby jest bez sensu, każdy w takiej sytuacji zachowuje się inaczej i reakcje trudno jest przewidzieć a ćwicząc sztuki walki to w takich sytuacjach w ogóle sie nie myśli tylko działa sie jak maszyna kilka sekund i po akcji. Albo ty albo on! Po to w końcu cwiczymy, żeby nie mysleć tylko działać w końcu to ma uratować nasze lub bliskich naszych życie.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: sebek1516 » pt, 8 sty 2010, 16:42

Końcówka motabe'y to racja :)

A taka pałka to 10 zł tyle że jakość jest badziewna i nawet przy zabawie może ci się rozpaść, wydaje jakieś 40 zł to podziała trochę, najlepiej ze sprężyną bo wtedy przy uderzeniu ładnie się "zawija" na ręce, nodze, plecach :)

Szukaj na allegro, sklepach militarnych/asg itp.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

motabe
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 51
Rejestracja: czw, 28 lut 2008, 23:11
Motocykl: YZ 250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pałuki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: motabe » pt, 8 sty 2010, 23:52

Ja polecam wszystkim yaware, jak dla mnie najlepszy i najporęczniejszy sprzęt. Bez niej niegdzie się nie ruszam juz mam taki nawyk zeby ją mieć awsze przy sobie. Sory fifi za OT.

Autor tematu
kaczor01
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: sob, 4 lip 2009, 22:25
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: kaczor01 » ndz, 10 sty 2010, 21:31

Aha nie bijcie po głowie(przynajmniej nie za mocno)bo tamtemu sie chyba klepki poprzestawialy :shock:Jesli chcecie wiedziec co sie stało to
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,

2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
tak tak postawili mi takie zarzuty teraz to MOJA wina
Tak...to ja:P

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: sebek1516 » ndz, 10 sty 2010, 22:56

No niech ich :axe:
;/
Współczuje Ci stary.

Ale nie tak łatwo głowę uszkodzić, trzeba umieć uderzyć :)
Właśnie o tym dziś gadaliśmy na treningu i mówił nam gość że widział jak wiele rzeczy łamie się na głowie i ona potrafi naprawde wiele wytrzymać,
Ale przepisy to przepisy....
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

motabe
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 51
Rejestracja: czw, 28 lut 2008, 23:11
Motocykl: YZ 250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pałuki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: motabe » pn, 11 sty 2010, 19:33

kaczor01 pisze:Właśnie o tym dziś gadaliśmy na treningu i mówił nam gość że widział jak wiele rzeczy łamie się na głowie i ona potrafi naprawde wiele wytrzymać,
Zapytaj o yaware :) :) :) :) :) i o techniki uderzane nie wykorzystanie przy dzwigniach tylko przy typowej nawalance

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: Mateusz_MX » pn, 11 sty 2010, 20:01

Ależ ta przemoc Wam sprawia "frajdę" :roll:
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: sebek1516 » pn, 11 sty 2010, 20:05

Nie tyle frajde co satysfację że w przypadku typowego "telefonik" z nozem czy bez, gość moze po 3 sekundach leżeć z wyłamanym łokciem.
Gdyby walka sprawiała mi przyjemnośc zapisał bym sie na kickboxing albo inne mordobicie.
Zapytaj o yaware :) :) :) :) :) i o techniki uderzane nie wykorzystanie przy dzwigniach tylko przy typowej nawalance
WTF is yaware.

No mi o to chodzi, łeb jego kumpla wytrzymał śmietniczek kom-eko który się pogiął, sprawdzał i widział jak wiele pałek itp potrafi sie na głowie połamać a gość dalej będzie stał.
Przy typowej nawalance 1vs1 albo 1vs2 dźwignia też dobra sprawa :D Na typowego dresiarza "boxera" nie trzeba wiele :)


Eeee Sory za OT. Kończymy tematykę walk
:P
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Skradzione motocykle/atv”