Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Informacje o skradzionych motocyklach/atv oraz o tym jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą
andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: andy2208 » pn, 4 sty 2010, 18:13

Najlepiej jest tak jak w USA; mój dom moim królestwem. Jak ktoś nieproszony wejdzie na moją posesję, to go odszczelę :D Nie wiem, czy aby tak do końca jest, ale posiadanie broni w celach obrony swego terytorium jest dopuszczalne, czyli takie pobicie w celu obrony majątku by zostało może nawet pochwalone przez władze... Oczywiście w takiej sytuacji nie chciał bym być na miejscu tego kto wtargnął na twój teren ;)

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 4 sty 2010, 18:14

kaczor01 pisze:A sam nie wiem slyszalem taki hałas jak przy otwieraniu kluczem.znajac polskie sady to zanim zapadnie wyrok to mi broda urosnie:D
Co za problem otworzyć zamek czy kłódke.
Kłódke otwieram w 10 sekund(na 4 piny).

Autor tematu
kaczor01
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: sob, 4 lip 2009, 22:25
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Birthday
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: kaczor01 » pn, 4 sty 2010, 18:18

fifi
mowilem to tylko ze nikt nie moze tego potwierdzic ze oni te drzwi otworzyli(mowia ze były otwarte i chcieli mi powiedziec o tym a ze drzwi frontowe byly zamkniete to weszli tymi otwartymi i badz madry pisz wiersze :butthead: teraz płacza ze ich pobilem :shock: )
na wolnosci sa :roll: Kazdy to teraz sie na mnie patrzy jakbym to ja sie wlamal do czyjegos domu
spinaczev
Tak mam sprawe z prokuratury,a co do sw to mam spoko trenera i mowil ze mnie nie zna takze luzik
Dzieki napewno sie przyda:)

andy2208
Prawda tylko gorzej jak zobaczysz jakiegos ziomka za swiatlo albo gaz i bedziesz do niego z wiatrowki sadził bo nie poznales xD
Ostatnio zmieniony pn, 4 sty 2010, 18:26 przez kaczor01, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak...to ja:P

Jasiu88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: śr, 14 maja 2008, 12:38
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzow Wielkopolski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: Jasiu88 » pn, 4 sty 2010, 18:26

andy2208 pisze:Najlepiej jest tak jak w USA; mój dom moim królestwem. Jak ktoś nieproszony wejdzie na moją posesję, to go odszczelę :D Nie wiem, czy aby tak do końca jest, ale posiadanie broni w celach obrony swego terytorium jest dopuszczalne, czyli takie pobicie w celu obrony majątku by zostało może nawet pochwalone przez władze... Oczywiście w takiej sytuacji nie chciał bym być na miejscu tego kto wtargnął na twój teren ;)
W niektorych stanach prawo to obowiazuje juz bardzo dlugi czas i chyba sie sprawdza :D . Gorzej jak ktos po pijaku posesje pomyli...
#24

Autor tematu
kaczor01
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: sob, 4 lip 2009, 22:25
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Birthday
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: kaczor01 » pn, 4 sty 2010, 18:28

Ta albo w pasterke jaki ktos łapy polamie za zdejmowanie bram:D
Tak...to ja:P

spinaczev
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 30 lis 2008, 22:54
Motocykl: GG Honda
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: spinaczev » pn, 4 sty 2010, 19:00

A zgłosiłeś włamanie i napad na policji? To, że leżą w szpitalu, to nie znaczy, że będą mieli trwały uszczerbek. O tym decyduje komisja. W moim przypadku były szwy szpital i nie było uszczerbku na zdrowiu. Chyba, że wywaliłeś któremuś oko. Jak masz to najlepiej wywal wszystkie komenty o sztukach walki i jak masz jakieś zdjęcia w kimonie itp na Naszej klasie.
U mnie sprawa trwała 2lata, ale było troszkę świadków do przesłuchania. Jak chcesz jakieś rady to na pw.

michallyz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: ndz, 15 lut 2009, 22:50
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Raków k/ Staszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: michallyz » pn, 4 sty 2010, 21:12

wg mnie lepiej nie mów ze trenujesz jakąś sztuke walki bo Ci dołożą za to że użyłeś w nie "dozwolonych" celach. mówię w ".." bo każdy z nas wie ze postąpił słusznie :D ale przetłumacz to w sądzie dla nich to pobicie i tyle

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: adas12 » pn, 4 sty 2010, 21:56

ktoś kto ćwiczy sztuki walki jest sądzony w taki sposób jak zwykły delikwent ,który użył białej broni...
Oni mieli przy sobie jakieś narzędzia? Bo naprawdę masz ciężka sytuację gdyż oni nie ruszyli twojego moto... i nie udowodnisz jakie były ich zamiary...:/
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: seteman » pn, 4 sty 2010, 22:10

a wtargniecie o tej porze do czyjegos garazu to twoim zdaniem to samo co zapukanie do drzwi domu o godzinie 9 rano?

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: adas12 » pn, 4 sty 2010, 22:20

To powiedz to prokuratorowi... Gdyby wszystko było takie łatwe jak sie wydaje to pewnie ja bym dziś przecinal wstazke pod tym Burij Dubaj;P
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: sebek1516 » pn, 4 sty 2010, 23:16

Znajomy kolegi szedł z kumplem i wyskoczył do niego dres po telefon, z nożem oczywiście. Po kilku sekundach jego nóż znalazł się z jego własnym.... przyrodzeniu... nie wiem dokładnie gdzie ale mu cos uszkodził za obrone własnął moze dostać do 2 lat....
Gość "trenuje" Combat/defend u znajomego a to nie żaden klub tak prywatnie... Sam na to chodzę ale pierwsza zasada to nie mówić że się coś trenuje...

Ej mogleś powiedzieć ze bylo ciemno i wydawało ci sie zę cie atakują ;p

A tak wogóle to w obornie własnej jestem gotowy wsadzić napastnikowi palca, długopis w oko, przy*jebać mu łomem, szpadlem czymkolwiek żeby się bronić swojego życia a w Polsce mogą cię za to posadzić... :rolleyes: :rolleyes:
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

DL4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 7 kwie 2008, 07:14
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przestroga dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

Post autor: DL4 » wt, 5 sty 2010, 12:11

Drogi kolego nasz system prawa jest spójną całością, żyjemy przecież w demokratycznym Państwie prawa urzeczywistniającym zasady współżycia społecznego lecz czasem legaliści tacy jak my są narażeni na działania zewnętrzne mogące być występkami bądź zbrodniami.
Stan faktyczny który przedstawiłeś jest sztampowym przykładem odpierania bezpośredniego bezprawnego zamachu na dobro chronione prawem.
Czyli art 25 Kk obrona konieczna, który wyraźnie stanowi, że nie popełnia przestępstwa kto w obronie koniecznej odpiera bezprawny zamach na dobro chronione prawem.
Nie jest zagadką jaki był cel sprawców jaki mieli zamiar, tu dobrem chronionym okazał się motocykl a przesłanka bezpośredniości wyraża się we wtargnięciu na Twój teren.
Strach i wzburzenie mogło doprowadzić do przekroczenia granic obrony koniecznej art25 par 3, w tej sytuacji sad odstępuję od wymierzenia kary, lecz moim skromnym zdaniem, nie dość że narażał własne zdrowie i życie broniąc swojego mienia co jest tego prawem podmiotowym to jeszcze doznał szykany i pomówienia jakoby dopuścił się pobicia.

Tekst napisał mój szanowny kolega mec. Marcin Kaczyński.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Skradzione motocykle/atv”