zabezpieczanie motocykli

Informacje o skradzionych motocyklach/atv oraz o tym jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą
Autor tematu
michallyz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: ndz, 15 lut 2009, 22:50
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Raków k/ Staszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

zabezpieczanie motocykli

Post autor: michallyz » sob, 26 gru 2009, 23:04

mam pytanie używacie jakiś zabezpieczeń przed kradzieżą ??? crossa jak ukradną to trudno znajść z wiadomych przyczyn ( brak papierów, rejestracji ) napewno każdy trzyma moto w garażu ale co to za przeszkoda dla fachowca. ostatnio wymyśliłem ze będe zapinał motor takim konkret łańcuchem i kłudą do wystającej rury takiej konkret w garażu. nie mam wcale najdroższego motoru zeby sie tak bać o niego ale jakby mi go zajumali to nie wiem.... to wszystkie moje pieniądze. więc to chyba najlepszy sposób z takimi łańcuchami :D

Mike_CR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 20:26
Motocykl: Honda CR 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: Mike_CR » sob, 26 gru 2009, 23:52

Ja swoje moto stawiam na końcu garażu i wjeżdżam samochodem rodziców :P mam na tyle wąski garaż ze nie zmieści się moto ani z jednej ani z drugiej :P a nawet górą :P a co do zabezpieczeń to widziałem kłódki z alarmem, jak ktoś ruszy kłódkę to dołączony do zestawu breloczek zaczyna piszczeć, cena to ok 250 zł.. całkiem niezły pomysł. równie dobrym pomysłem może być hałaśliwy kundelek na podwórku :axe: blokada na tarcze hamulcową z sygnałem dźwiękowym, po pierwsze nie ruszy motoru, po drugie narobi hałasu, cena około 200 zł.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 27 gru 2009, 11:28

Ja swoje moto stawiam na końcu garażu i wjeżdżam samochodem rodziców :P
Ja jakiś czas temu słyszałem akcje że skradziono bodajze GS 500 zastawionego autem. Auto na swoim miejscu, moto nie ma, nad samochodem przenieśli.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 27 gru 2009, 11:48

michallyz pisze:Na pewno każdy trzyma moto w garażu...
Warto zamknąć jeszcze drzwi na zamek. W internecie wyczytałem, że główną przyczyną kradzieży jest słaba jakość zabezpieczeń, lub ich całkowity brak. Proszę o nieumieszczanie informacji w ogłoszeniach gdzie dany motocykl się znajduje. Warto również pomyśleć o Swojej prywatności. Im mniej osób w okolicy wie, że mamy motocykl tym lepiej. Niestety złodzieje również myślą i teraz popularne są kradzieże w biały dzień i to na oczach właściciela (2 przypadki na tym forum). Co do sytuacji, którą podał Włodi, to.... :P

Mike_CR dobrze radzi. Najlepszym sposobem na złodzieja jest wywołanie hałasu, który przerwie Nam słodki sen i speszy rabusia.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Mike_CR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 20:26
Motocykl: Honda CR 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: Mike_CR » ndz, 27 gru 2009, 13:39

WLD_Wlodi pisze:
Ja swoje moto stawiam na końcu garażu i wjeżdżam samochodem rodziców :P
Ja jakiś czas temu słyszałem akcje że skradziono bodajze GS 500 zastawionego autem. Auto na swoim miejscu, moto nie ma, nad samochodem przenieśli.
na szczęście mam niski garaż :finga: dla pewności założę w fordzie fusion moich rodziców gwintowane zawieszenie żeby nie przeciągli go pod spodem xD

michallyz pisał coś o łańcuchu, weź pod uwagę że łańcuch bardzo łatwo przeciąć, zwłaszcza narzędziami znajdującymi się w garażu :P kłódkę otworzę ci za pomocą śrubokręta, albo zwykłego młotka :P które prawdopodobnie też znajdziesz w miejscu gdzie przechowujesz swój moto, podejrzewam że złodziej który ma minimalne doświadczenie zrobi to na milion dodatkowych sposobów. Takie zabezpieczanie daje jedynie komfort psychiczny że motor jest "jakoś" zabezpieczony, a tak naprawdę nie jest wcale.

Co do kradzieży w biały dzień, już gdzieś to pisałem, jak przyjeżdża klient po moto które sprzedajecie, przed jego przejażdżką poproście go o jakiś dokument tożsamości, jeśli wam go nie da to mu podziękujcie i bez kompromisów, to w końcu wasze pieniądze, a klientów się jeszcze znajdzie mnóstwo.

Jeszcze jedno, jak gdzieś wyjeżdżacie, najlepiej zmienić miejsce garażowania swojej maszyny tak aby nikt o tym nie wiedział nawet wasi "kumple" i bardzo dobrze ja zabezpieczyć, mojemu znajomemu w kilka godzin po jego wyjeździe do Holandii zwineli z garażu dwuletnia CBR 600, nie kto inny jak kumple z którymi śmigał, fajna przestroga żeby nie ufać nikomu :P :finga: :finga:

Według mnie hałas to najlepszy sposób przed ochroną motoru, bo żadna kłódka ani łańcuch nie są w stanie zatrzymać złodzieja który jest na to przygotowany, a głośny dźwięk może wytracić złodzieja z równowagi, da wam znać że coś jest nie tak, a jak was nie będzie to może i jakiś uprzejmy sąsiad zauważy że coś się dzieje i odpowiednio zareaguje :rolleyes:

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: MX_Bartek » ndz, 27 gru 2009, 13:45

jak ktoś ma sprawdzone zabezpieczenia motoru np. blokady na tarcze, które poleca to mógłby wkleić jakieś linki i jakiś krótki opis od siebie, na pewno to komuś pomoże

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 27 gru 2009, 16:30

Łańcuchy wbetonowane w ściany garażu + powiadomienie na telefon komórkowy.

Jak znajde to zapodam opis ziomka któremu wynieśli moto zastawione autem.

Autor tematu
michallyz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: ndz, 15 lut 2009, 22:50
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Raków k/ Staszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: michallyz » ndz, 27 gru 2009, 17:08

no właśnie ja mam coś takiego w garażu ze są wbetonowane fest łańcuchy ( ogniwo będzie mieć ok 1cm grubości ) do tego kłudka nie jakaś za 4 zł kupiona na targu tylko jakaś tytanowa czy cos takiego. zeby to przeciąć potrzeba by ciąć przynajmniej pare minut dobrą szlifierką kontową, lecz to wytworzy tele hałasu ze jakieś piszczałki czy coś innego nie są potrzebne. znając możliwości naszego kochanego narodu to nie ma rzeczy niemożliwych :D:D blokady na tarczę są wg mnie bez sensowne, wsadzą motor na busa a blokadą zajmą sie w dziupli

Mike_CR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 20:26
Motocykl: Honda CR 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: Mike_CR » ndz, 27 gru 2009, 19:18

WLD_Wlodi pisze:Jak znajdę to zapodam opis ziomka któremu wynieśli moto zastawione autem.
Spoko :) jestem ciekaw jak to wyglądało i w ilu go nieśli..

michallyz

pierwsze lepsze kleszcze do prętów i po łańcuchu, i nie trzeba do tego szlifierki kontowej ... uwierz, ja w pracy takimi kleszczami tnę pręty o grubości 16 mm bez większego trudu, a podejrzewam że pręt zbrojeniowy będzie trochę twardszy od łańcucha. Taki łańcuch naprawdę nie jest dużą przeszkodą, no ale rób jak uważasz.

spinaczev
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 30 lis 2008, 22:54
Motocykl: GG Honda
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: spinaczev » pn, 4 sty 2010, 19:29

Są łańcuchy, których nie przetniesz nożycami ręcznymi, w grę wchodzi tylko palnik/szlifierka/ciekły azot, ale to też jest w garażu ;).
Najlepszy jest elektroniczny lokalizator, ale kosztuje i ciężko ukryć w moto, jak tam prawie nie ma plastików. Zawsze można chować po jeździe do puszki filtra. Po kradzieży trzeba szybko działać i jak pojedziesz do złodzieja, to masz przypadek jak u kolegi viewtopic.php?f=86&t=14753. Bo policja musi mieć najpierw zeznania.
Najczęściej kradną sąsiedzi i niemyślący ludzie, więc dobry łańcuch, punkt mocowania i kłódka odstraszy. No i jak napisał Mateusz_MX zamykać pomieszczenia. Jak wejdzie to zabierze Ci inne rzeczy z garażu. Ludzie myślący kradną pieniądze i biżuterię, coś co jest drogie i mało miejsca zajmuje.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: Mateusz_MX » pn, 4 sty 2010, 20:46

Kolego, podany przez Ciebie elektroniczny lokalizator (zwany nadajnikiem GPS), troszkę kosztuje, lecz do motocykla za 20 tyś. można by było już o nim pomyśleć i "wpierdzielić" gdzieś w środek ramy (główka ramy, mocowanie wahacza z przegubem - gumowa zaślepka, a za nią tunel).
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zabezpieczanie motocykli

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 4 sty 2010, 21:06

Mateusz_MX pisze:Kolego, podany przez Ciebie elektroniczny lokalizator (zwany nadajnikiem GPS), troszkę kosztuje, lecz do motocykla za 20 tyś. można by było już o nim pomyśleć i "wpierdzielić" gdzieś w środek ramy (główka ramy, mocowanie wahacza z przegubem - gumowa zaślepka, a za nią tunel).
na innym forum ktoś wyciągnął takie coś z baku :wink: I się wszyscy dziwili co to jest, w końcu ktoś w temacie się odezwał i powiedział że to GPS.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Skradzione motocykle/atv”