Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
buli
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: pt, 1 sie 2008, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: buli » ndz, 8 lut 2009, 18:21

A wiec tak jak w temacie Panowie co waszym zdaniem jest bezpieczniejsze do jazdy Quad czy motor!? Ja osobiście mam zdanie że lepiej na motorze(pewnie dlatego ze sam latam motorem) na quadzie przejechalem sie kilka razy i wcale mi sie nie usmiecha. Nawet taki malutki przykład ostatnio kupiłem motor od kolezki odemnie z ekipy sprzedawał bo chcial na quada sie przesiasc na motorze latal troche i nic mu sie nie stalo mówil ze chce quada bo bezpieczniejszy bo cztery kola itd. no i zakupil sobie LTZ-ta i dzisiaj byl jego trzeci wypad (po lesie ) no i niestety obojczyk pogruchotany dwie wywrotki . wiec ja narazie dalej obstawiam moto. I żeby ta dyskusja nie przerodzila sie w klutnie tylko w dyskusje panowie niech kazdy wypowie swoje zdanie i bez klutni bo pewnie takowe beda hehe. takze spoko na luzie niech kazdy wyrazi swoja opnie jak chce pozdrawiam BULI

ochen_mx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 123
Rejestracja: ndz, 30 mar 2008, 20:47
Motocykl: CRF 250 06'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: ochen_mx » ndz, 8 lut 2009, 22:14

zdecydowanie motor motor motor!

wiadomo ze ten sport nie nalezy do bezpiecznych i w kazdej chwili mozesz miec jakas extremalną sytuacje np w ostatniej chwili na pełnej prędkości ujrzysz rów pod przednim kołem. motorem zareagujesz szarpniesz albo jak juz przyjdzie ci sie wbić idealnie w przeciwstok to dostaniesz błotnikiem czy kanapą i motor poleci. w takiej samej sytuacji quadem dostajesz na plecy tylko 300kilo i wózek. są i tacy którzy jezdzą w niedziele na 2 godziny do lasu a ich srednia predkosc nie przekracza 10km/h wtedy mozna rzec że powiedzenie ' 4 kolka bezpieczniejsze ' ma tu sens bycia.

Orlik
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 60
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 13:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: Orlik » ndz, 8 lut 2009, 22:30

Ja osobiście tez jestem za motocyklem. Jechałem parę razy kładem i nie czułem że mam do końca nad nim kontrole( może więcej jazdy by zmieniło moje odczucia..może?) Jak siedzę na sprzęcie to czuje ze to ja tu gram pierwsze skrzypce (jedynie ze gdzieś przesadzę to role się zmieniają :lol: ).Po za tym jak już wspomnieliście motocykl jest o wiele lżejszy i przy glebie może mniej boleć:) Jedyny fajny aspekt jaki widzę w kładzie to śmiganie po zamarzniętej ziemi, lodzie itp gdzie motocykl tak dobrze już się nie prowadzi, wtedy kład jest bezpieczniejszy.Pozdrawiam

ROBOS66
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 57
Rejestracja: czw, 27 mar 2008, 21:31
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: ROBOS66 » ndz, 8 lut 2009, 23:02

Przesiadka z motocykla na quada nie jest wcale prosta. Przez jakiś czas pozostaje odruch podpierania się nogą co może być bardzo niebezpieczne. Położenie się w zakręcie jest niewykonalne i bez odpowiedniego balansu ciałem i wprowadzenia maszyny w poślizg może być niemiło. Jak zaczyna się wykładać na bok to lepiej być od niego jak najdalej, taka masa może nieźle pogruchotać kości. Pozorna łatwość prowadzenia czterech kółek prowokuje do odkręcania gazu, niestety pokonanie wówczas napotkanych dziur, zakrętów i pochyłości może być nie do ogarnięcia. Doświadczenie jest raczej wskazane.
Początki na dwóch kółkach to częste spotkania z glebą więc szybko nabiera się respektu, quadem zdarza się jakiś czas jeździć bez wywrotki i gdy już się przydarzy może być dość konkretna.
Cztery kółka+ śnieg= super zabawa. :D

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: sebek1516 » ndz, 8 lut 2009, 23:20

Sa sytuacje gdzie bezpieczniej jest i na Quadzie i na moto ale jak ja jechalem na Quadzie kolegi po polnej drodze tak z 40km/h i bok spadl mi w koleine w pole to sie musialem zatrzymac i dopiero wyjechac bo jak probowalen na sposob "w pale mu i wyjdziesz" to o malo nie wypadłem z siedzenia ;p;p a pozatym jak w Quadzie wylecisz przez kiere i twoja ukochana maszyna po tobie przejedzie to raczej niemile wspomnienia ;/
Ale z drugiej strony latwiej odskoczyc z Quada niz z moto....

Wole moje Suzuki :D :)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

mardek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 89
Rejestracja: sob, 10 maja 2008, 13:05
Motocykl: kx 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kęty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: mardek » pn, 9 lut 2009, 17:19

Mi sie odpowiedź wydaje prosta, to na czym jeździsz, co trenujesz i czym sie interesujesz jest dla Ciebie prostsze. Na tym sie znasz i to Ci lepiej wychodzi. W tej kwestii nie ma jednoznacznej odpowiedzi...

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: Borek96 » pn, 9 lut 2009, 18:35

Też raczej jestem za motocyklem, ale lubię quady ;). Jeździłem Yamahą YFM 660R po śniegu. No nawyk podpierania się nogą przy zakrętach na początku był, ale po przelataniu 1h jakoś się przyzwyczaiłem. Ale w 4x4 (Jakiś Polaris 500) nie było podpierania się nogą. Skoki lepiej idą na motorze ;). Więc wybieram motor, ale quady nie są takie złe, tak jak wyżej pisałem ;).

ZIOM_YO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 20:43
Motocykl: KTM 520SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowa Sól (Modrzyca)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: ZIOM_YO » pn, 9 lut 2009, 20:11

Każda z tych maszyn jest dobra na swój sposób. Na motorze jest większa swoboda tzn. na torze lepiej się śmiga, lepiej się skacze no jest taki bardziej "frii". Quad z kolei kocha tereny leśne proste nie profilowane zakręty - pięknie się bokiem lata - błotka, no takie wypady "enduro"(przeprawowe).

Ja śmigam i moto i quadem, powiem szczerze że bezpieczniejszy jest quad. Moto to jednak 2 koła a nie 4 i nie wybacza tak błędów jak quad.

Jezu71
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 280
Rejestracja: czw, 26 kwie 2007, 22:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: Jezu71 » wt, 10 lut 2009, 13:08

quad zdecydowanie jest bezpieczniejszy mialem i mam stycznosc z obiema rzeczami i na sportowym quadzie typu raptor 700 i poszerzonej ośce nie da sie wyglebic! jedyny aspekt to skakanie na quadzie duzo trudniej i w locie latwiej o glebe niz na moto....
Yamaha YZ-F 250 2002, 2006LE, 2008, 2009.
Kawasaki KX-F 250 2008, 2010, 2012.
Suzuki RM-Z 250 2011.
KTM SX-F 250 2008, 2010, 2011.
KTM EXC 450 2012.

Siedli
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: wt, 1 maja 2007, 21:09
Motocykl: Szukam
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Żarki Letnisko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: Siedli » wt, 10 lut 2009, 19:29

Hehe nie zgodze sie żę quad jest bezpieczniejszy. Quad daje tylko poczucie żę jest nie wywrotny też tak myslałem aż nie wyglebiłem przy 70/80 na bok...
Tylko złudnie sie zdaje że quad jest nie wywrotny:P A na moto wiesz że jak sie nie podeprzesz do wydupczysz:P
"(...)a ósmego dnia Bóg stworzył 2T(...)"

Było-Suzuki SMX 50
Było-Honda CR 125 01
Było-Honda CRF 250 04
Aktualnie- Poszukuje

przemoR888
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: sob, 23 lut 2008, 17:53
Motocykl: KTM lc4 400 1994
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: przemoR888 » śr, 11 lut 2009, 20:18

Moim zdaniem również twierdze że motor jest bezpiecznijszy....choć może nie we wszystkich sytuacjach. Quad daje większe poczucie bezpieczeństwa co może być momentami zgóbne:) wszystko zależy od warunków co i jak sie zadzieje ale ja jestem za 2 kołami:)

wontly
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: pt, 7 lis 2008, 20:22
Motocykl: YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dyskusja na temat co bezpieczniejsze Quad vs. Motocykl

Post autor: wontly » śr, 11 lut 2009, 20:37

Ja powiem tak, jechałem na quadzie parę razy i jak dla mnie nie do ogarnięcia, może to kwestia treningu, ale z mojego punktu widzenia jechał gdzie chciał... na dołach. Co prawda kolega wymiata ale ja wole moto!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”