Motocykl i Prawo II

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: WLD_Wlodi » wt, 19 maja 2009, 20:58

grayfox pisze:Teoretycznie wszystko można zarejestrować jeśli przejdzie u rzeczoznawcy. Tylko tak jak mówisz, musisz mieć wszystko co jest wymagane w motocyklu i musi on spełniać także dopuszczalne normy (w tym hałasu:P).

Przerabiał ostatnio temat rejestracji przyczepy robionej własnoręcznie tzw. SAM. I właśnie była ona u rzeczoznawcy (nie wiem czy nie przekręciłem nazwy:P). Miała sprawdzany hak, jego homologacje, światła itp. Po tym dostałem tabliczkę i zarejestrowałem.

Sądzę że u ciebie sprawa będzie wyglądać podobnie tyle że będziesz musiał spełnić więcej warunków, jako że jest to samodzielny pojazd.
Przyczepa SAM to raczej co innego, rzeczoznawca, przegląd i idziesz rejestrować :]

W moto musisz mieć wszystko, tzn klakson, kierunki(bo to 250tka), światła, lusterko :)

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: grayfox » śr, 20 maja 2009, 07:39

musisz mieć wszystko co jest wymagane w motocyklu i musi on spełniać także dopuszczalne normy (w tym hałasu:P).
Czytamy cały post Wlodi:P Nie tylko pierwszą linijkę.

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: adas12 » czw, 19 lis 2009, 21:09

no więc chciał bym odswierzyc trochę ten temat;)
Dziś u mnie w LO było spotkanie z prokuratorem, więc ja skorzystałem z okazji postanowiłem zostać i zasypać prokuratora pytaniami tzn. co grozi za poruszanie sie motocyklem bez homologacj. Okazało sie ,ze nie jest tak źle gdyż to jest tylko wykroczenie a nie przestępstwo i są za to tylko tylko niskie kary pieniężne nieprzekraczajace 500zl. Więcej nam grozi np. Za jazdę Wska bez OC itd. niż poruszanie sie crossem który fabrycznie jest bez homologacji. Wieksze kary nam grożą gdy zostaniemy złapani przez SL, która
Może złożyć wniosek do sądu grockiego za niszczenie runa leśnego itp.
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

Jasiu88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: śr, 14 maja 2008, 12:38
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzow Wielkopolski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: Jasiu88 » czw, 19 lis 2009, 21:34

Moim zdaniem to zależy od tego na jakiego policjanta trafimy (jesli oczywiście sie zatrzymamy). Mojego kolegę raz zatrzymali na wiosce bez jakichkolwiek uprawnien to go tylko ostrzegli i powiedzieli żeby nie jezdzil po publicznych drogach. Z drugiej strony wydaje mi sie , ze gdyby trafił na jakiegos frajera to by sie skończyło calkiem inaczej a najbardziej ucierpiała by jego kieszen.
#24

yamaha88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 48
Rejestracja: czw, 15 paź 2009, 21:58
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: qqq
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: yamaha88 » czw, 19 lis 2009, 21:36

Atek-ttr125 pisze: nawet jak jadę po kumpla drogą publiczną pały jadą obok mnie to nic nie robią bo się boją.
a czego maja sie bac? Ciebie.. :axe:
Atek-ttr125 pisze:Ale ostatnio były jaja kiedy mój kumpel quadem zaorał komuś pole jakiś 2 wieśniaków go goniło <zonk> xD
a to pole co on oral quadem to byly tam uprawy lub jakies przygotowania do siewu, sadzenia? jezeli tak to zal, bo pozniej przez kolesia co jest debilem, ludzie mysla ze kazdy kto kocha off road jest taki sam!!!!! :butthead: :finga:
Z kącików uśmiechu można obliczyć rozpiętość wolności...

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: adas12 » pt, 20 lis 2009, 20:28

no wiadomo ,że frajerów nie brakuje ale teraz wiem ,że jak ktoś mówi ze dostał 5 tys. Za jadzde crossem to kłamie!
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: MX_Bartek » sob, 6 mar 2010, 13:34

http://motox.com.pl/index.php?option=co ... y#JOSC_TOP

Patrzcie na to jak napisany jest ten list, mi rzuciło się w oczy to, że autor usprawiedliwia wyrzucanie ton śmieci do lasu, bo lodówkę można przecież ominąć...
...ale z motocrossowcami nie wygrają.
W mojej miejscowości chcieli kiedyś wyciąć kawałek zaśmieconego lasu przy osiedlu, gdzie wszędzie walają się tony śmieci i zrobić ośrodek rekreacyjny. jest to miejscowość turystyczna, są setki tysięcy hektarów lasu i parku narodowego, ale ludziom i tak przeszkadzało te parę hektarów, obok zabudowań do tego stopnia, że zbierali podpisy, aby projekt zablokować. miasteczko nie jest duże więc ludzie się znają. okazało się, że największymi obrońcami natury i lasu rzucającymi pięknymi ideami konieczności ochrony natury, tymi ślicznymi sloganami, które wszyscy znają z głośnych akcji zielonych w telewizji, są właśnie Ci, którzy wyrzucają tam najwięcej śmieci. Od tego tekstu czuć podobną hipokryzję. Okazuję się, że ludzie korzystający z lasu na inne sposoby niż rekreacja(jak my), czyli zarabiający na nich pieniądze(drwale i złodzieje), oraz ludzie na nich oszczędzający(czyli wyrzucający tam śmieci) chcą mieć las na wyłączność i zamiary swoje realizują w bardzo agresywny sposób, właśnie poprzez takie artykuły. My jesteśmy za mało agresywni więc najbardziej narażeni na ataki. I o ile takiemu rowerzyście czy pieszemu nie można nic zarzucić, o tyle nam już tak i dlaczego jeszcze nie posłużyć się właśnie tymi biednymi turystami, ich nieszczęściem, aby uderzyć w nas. Gdybyśmy faktycznie byli tacy jak
Nas opisują i faktycznie tak się nas bali to tych artykułów by tu nie było, bo tak jak w przypadku kiboli, bano by się nam zwrócić uwagę.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: WLD_Wlodi » sob, 6 mar 2010, 15:53

adas12 pisze:no wiadomo ,że frajerów nie brakuje ale teraz wiem ,że jak ktoś mówi ze dostał 5 tys. Za jadzde crossem to kłamie!
Dowiedz się ile możesz dostać za brak oc.

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: Rams » sob, 6 mar 2010, 16:40

To jest po prostu polska mentalność. Najgłośniej krzyczą Ci co wyrzucają śmieci do lasu, nielegalnie wycinają drzewa w lesie i wjeżdżają samochodami do lasu żeby mieć bliżej na grzyby.

Matti#454
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: wt, 2 lut 2010, 15:09
Motocykl: Honda Crf 150f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: Matti#454 » ndz, 7 mar 2010, 18:19

yamaha88- zgodzę się z tobą w 100% bo jakiś jeden debil z orze motorem pole a później przez tego kretyna wszyscy Ci którzy jeżdżą moto albo quadami maja przerąbane
Chinol 125 ------> Honda Crf 150f

Orlik
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 60
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 13:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: Orlik » pn, 8 mar 2010, 22:59

Jak przelecisz motorem po zaoranym polu to nic sie nie stanie, bo tam jeszcze bedzie ono bronowane itp wiec sladu nie bedzie i nic złego sie nie dzieje. Gorzej jesli juz pole jest przed lub po zasiewie. Wjedzając na takie pole powoduje sie straty w uprawie. Dla wiekszosci to tylko kawał ziemi , a dla innego jego przyszły pieniadz. Chyba nikt z Nas by nie chciał mieć zabrane z wynagrodzenia na koniec miecha np 200 zł tak o....

Matti#454
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: wt, 2 lut 2010, 15:09
Motocykl: Honda Crf 150f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl i Prawo II

Post autor: Matti#454 » wt, 9 mar 2010, 17:28

No ale wiesz jacy ludzie niektóry może do ciebie strzelać z wiatrówki jak mu przejedziesz a inny może cię chwalić jak mu zorzesz :D :D :D :D
Chinol 125 ------> Honda Crf 150f

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”